Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
za Milana iz Baca jedan link gde mozes da pogledas par slika nasih ovnova koje trenutno koristimo ili cemo ih koristiti.Nije bitno da ovan bude ogroman, bitna je gradja trupa tj. po nasim kriterijumaima, mesnatost, plodnost njegovih cerki i kako to nasledjuje na potomstvo http://www.ovca.rs/grla-za-priplod.html
:ppozdrav:
 
Ja sam do sad,tj.za 10god odgajio-promenio 5 ownowa,i najtezi je bio 143kg-imao 3god,owog sada nisam merio ali i on je tu negde,2god i 5meseci!Ja ga do godinu dana hranim u izolaciji,i onda ga pustam medju owce,i jede isto sto i one.Owan je SAMPION samo kada daje dobru jagnjad,a to dal' je on 120 ili 200,nema neku wrednost...mada i ja wolim da widim welike ownowe,waljda ce i meni uspeti jednog dana da odgajim tako nesto preko 150kg a da ima profi spermatozoide!:-D

Post je spojen: [time]1261949306[/time]
_________________________________________________
Veceras sam u mom owčarniku ugostio starog prijatelja (Newernog TomU):),nije werowao da moj Misko ima 32 dana starosti,kaze ima bar 50,ja se smejao,pokazao mu papir ewidencije jagnjenja,ne weruju cowek,a ja ga uzmem i podignem i kad je wideo da mu pupak jos nije otpao,swe mu bilo jasno,složio je facu kao da je pojeo kilogram rena!:)

Post je spojen: [time]1261951100[/time]
_________________________________________________
Miljko,druze ova tvoja ekipa moze prepariti pola Srbije! ::namigivanje::Super su ti fotke,kao i objekti na njima. ::svaka cast::
 
dudovcanin je napisao(la):
Bravo momci, ima vas za sve.

Nemogu samo da vas nahvalim. Pratim forum neko vreme i odusevljen sam vama.
Hteo bi da cujem vase misljenje o MIS ovci.
Sto se tice Avasi ovce, ima je i u Srbiji ali nelegalno jer je prevedena preko planina iz Makedonije, to je iz pouzdanih izvora.

Da li si saznao gde se moze nabaviti avasi ovca
 
miljko je napisao(la):
za Milana iz Baca jedan link gde mozes da pogledas par slika nasih ovnova koje trenutno koristimo ili cemo ih koristiti.Nije bitno da ovan bude ogroman, bitna je gradja trupa tj. po nasim kriterijumaima, mesnatost, plodnost njegovih cerki i kako to nasledjuje na potomstvo http://www.ovca.rs/grla-za-priplod.html
:ppozdrav:
Naravno da bez provere potomstva njegovog nema nista.Ipak je ovaj prvi nemac za klasu ispred ostalih(sirina butova pre svega je odlicna).kako ti je jedan promakao da ga ne kupiras?
:ppozdrav:
 
milan bac je napisao(la):
imam pitanje za sve Virtembergase,KAKO od jagnjeta napraviti ogromnog ovna za respekt,za ponos svakog stada i odgajivaca,naravno da podjemo od toga da mu je genetika u redu,kako treba da se hrani,kakav treba da mu je smestaj,da li bi trebalo da se izdvoji iz stada i posebno hrani,da li s njim u boksu treba da bude jos jedinki kog uzrasta i pola.......voleo bi da cujem neka vasa isustva,unapred hvala.
Juče sam zaklao ovna 2.5 g (imam i slike samo čekam klinca da okači) uredjen bez glave i iznutrica je bio 82 kg mislim da je za respekt a hranjen je granulama 1 god vakcinisan redovna vitamiziran redovno, mada nisam težio nekim rekordima ali ispao pravi... znači samo dobra hrana i smeštaj i naravno pre svega dobra genetika (ako se neko zapita što je zaklan mogu na pp da odgovorim)

pozdrav
 
miladinovic je napisao(la):
Ja to resavam tako sto neko siroce iz raznoraznih razloga koje imam poturim pod ovcu koja ima 1 a dosta mleka,dodajem mu kravlje mleko dok ne ojaca tj do 25kg mase.
:ppozdrav:

Kako uspevas da ga prihvati druga ovca?
 
Imas 2 slucaja kad ovca koja ce da doji to siroce ima i kad nema svoje jagnje(prodato,zaluceno,uginulo...).
Kad ima svoje jagnje onda pusti s njeno jagnje i siroce zajedno a ovcu drzis oko vrata dok sisaju,kasnije kad se navikne je hranis nekim zitom npr dok doji,ako ej pitomija ovca prihvatice ga posle 7 dana ako ne drzis je.
Kad nema svoje jagnje isto,drzanje,mito i korupcija dok se ne privikne na njega.
:ppozdrav:
 
Može se napraviti nešto kao boks od cevi da ovca ne može pobeći od jagnjeta dok se ne nauči (ako se uopšte nauči) ali je poželjno da se napravi tako da jedna cev se provlači ispod stomaka jer ima neka koja hoće da legne...
 
hvala miljko jako mi se svidjaju ti ovnovi,ako nekad budes bio u mogucnosti postavi i snimak,da vidim njihove boxove i njih na snimku
 
Bez muke nema uspeha,jagnjad sisaju 2 puta dnevno kod meen uglavnom [posle 15 daan,toliko puta drzis ovcu da to siroce sisa,ovcu moze svako da sadrzi garantujem nikakvo vezanje,cista snaga ljudska,niakkv box,sateras je u cosak drzis za vrat dok taj malisan sisa.i karvlje mleko je ok kao dopuna.Kod mene u 50 posto slucajeva ga prihvate posle 10ak dana
 
ima i još jedan slučaj kada jagnje neće da sisa kod drugih ovaca, onda lepo izmuzeš neku od ovaca u flašicu pa cuclom ga prehranjuješ, mnogo je bolje nego kravlje mleko jer onda jagnje ne zaostaje u razvoju
 
Svim Virtembargašima i njihovim porodicama srećna, uspešna i berićetna 2010. godina!

http://www.123greetings.com/events/new_year/new_year_wishes/newyear94.html

:ppozdrav:, :cool:, ::vino:: i :veseljak::
 
djura je napisao(la):
ima i još jedan slučaj kada jagnje neće da sisa kod drugih ovaca
I toga zna biti :sta: Ja sam viđao da krade gde god stigne
Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
dejan26 je napisao(la):
Urban hoce li te slike skoro? :ppozdrav:
Picture033.jpg


Picture028.jpg


Picture045.jpg


Picture044.jpg


Reč je reč mada kvalitet slika baš nije neki ali se vidi ...
 
urban je napisao(la):
Može se napraviti nešto kao boks od cevi da ovca ne može pobeći od jagnjeta dok se ne nauči (ako se uopšte nauči) ali je poželjno da se napravi tako da jedna cev se provlači ispod stomaka jer ima neka koja hoće da legne...
sve je to OK ali ja sam ukljecio ovcu na taj fazon i od njene muke ona je odgrizla jagnjetu rep ne stavljam gumice na repove
[























/quote]
 
Јесу ли плакала деца за овај покољ?...ова мала ми нешто не изгледа тужно..сећам се кад смо сестра и ја били мали а наши клали неко крме, ми отишли у ливаду и из протеста пасли траву :haha:
 
Naravno da nisu prisustvovali samom činu klanja(nisam ni ja to je odradio mesar) inače to su dve gošće koje su htele da se slikaju da kući pokažu, a mom sinu je bilo punoletsvo pa je spojeno korisno i lepo, mada je šteta bilo takvo grlo zaklati ali sam bio popi.... za njega kao jagnje dao sam 300 e ( i ne kajem se ) a sad sa 150-160 kg sam dobijao 150 e i to je to....
 
Tako je to,retko kad se za ovna vrhunskog u srbiji uzmu pare koje das za njega kao jagnje,nazalost,mada otplati on sebe s finansijske tacke gledanja.
:ppozdrav:
 
Zato i imaš pojawu da wise ne možes da prodas jagnje za priplod nikom ziwom,sem nekom ko je zaljubljenik,platis jagnje 200e,dok udje u priplod pojede 200,drziš ga 3god,pojede min 400,i owan u naponu snage tebe kosta 800,a ti dobijes 150,sramota.Malo je ljudi koji će dati za jagnje 4eu/kg,koliko kosta nešto iole dobro,swe do 2006god to moglo da prodje,danas teško...tuga...ali danas je NG,samo weselo!:)
 
Nazad
Vrh