Viljuškar

mladenmaso
Odlican,nemam predstavu kolike su cene viljuskara(obicnih)???:ppozdrav:.
 
ovo sam ja samo pokusavao da vidim koliko i kako dize a nije ju poderalo a ali ja cu na njega napraviti vile za bale u najlonu i siljak za suve bale
 
i stigao stroj kuci
viewer.php
[/URL] [/IMG]



Dobar viljuškar jedino ti predlažem da umesto toplinga nabaviš neki hidrolični cilindar da bi mogao podešavati i nagib iz kabine.
 
Danas sam kupio ovaj viljuskar. Viljuskar je 5t tezak , a dize 4t na 4m visine. U njemu je benzin motor sa 6 cilindra.
1sk3rs.jpg
313g29l.jpg
 
Nemam pojma koliko trosi. Ja sam ga kupio u defektnom stanju. Navodno ne radi mu karburator , a moj tast ustanovio da mu ne radi pumpa za gorivo. Juce sam nabavio jednu pumpu za gorivo i filter. Sad jos moram da nadjem nekog penzionera koji ima vremena da mi popravi ovaj viljuskar. Jos bolje ce biti ako uspem da ga preokrenem na plin.
 
Stvarno ne znam kakva je situacija sa plinom ovde u CH , videcu sta cu i kako cu. Gospodin sto mi prodao elevator , potrudio se da mi nadje i prevoz za njega , jer ja nisam uspeo . Platicu prevoz za 50km 350e. Nisam ni verovao da je veoma nezgodan za transport , a pogotovu kad ne radi.
 
INOS 2,5t jel tako?!Imali smo takve u firmi dok sam radio,zahvalni viljuskari i dobri...Jedini problem ne mogu se horizontalno pomerati viljuske vec su fiksirane i ne mogu se okretati,odnosno obrtati...Inace odlicni su.Koja je cena ako nije tajna? p.s Ovi su za otvoreni prostor u magacinima prave ogromnu buku i izduvni gasovi su jako veliki posto su Dizel motori u pitanju...Obrtna glava je extra stvar i moze se staviti na ovakve viljuskare,namena je visestruka!npr.Mi smo imali kontjnere koje smo izrucivali u uspipni kos,kod dzambo vreca je takodje dobro imati je!
 
Ja mislim da je reko da je Pobeda od 3,5t je a probali smo tamo kod prodavca i diže i 4t na leru motor ima rakovicin i nije baš bučan dosta tiho radi. Ima rakovicin motor 38kw 4cilindra na kojem je urađena generalna hidrolika kompletno servisirana gume prednje dobre a zadnje su nove. Vile se mogu pomerati po horizontali ali samo ručno jer je kompletan prednji deo je stavljen nov jer je njegov bio skroz upropašćen. A plaćena na 3000e možda je malo skup ali šta smo našli za 2000e i ispod ta razlika ne bi bilo dosta da se dovede u ovakvo stanje ja se nadam da se nismo prešli i da će služiti.
 
Poslednja izmena:
Cemu sluze ona 2 lanca kod viljuskara? Da li je neophodno da ga ima?
Gledam neke traktorske viljuskare i neki ih imaju a neki ne?
 
@bado
Jungheinrich, zajebalo vek sto bi se reklo:osmeh: Opasni viljuskari. Radio sam preko leta mesec dana 2009. u Delti sa slicnim. Brutalna masina. Imali smo Clark, OM, Linde i Jungheinrich. JH je ubedljivo najprecizniji i nekako za 15min sam skroz se navikao na masinu.
 
Nazad
Vrh