Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

talianu je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Ljudi vi ne možete da shvatite poentu priče-ako se svi budemo snalazili tada ne bi bilo subvencija-ja lično moguda prebacim gazdinstvo na suprugu i na sina-inače dobro zarađujem (oko 20000) ali ću možda uraditi tako i ovim putem predlažem svim hobistima da urade to i da sutra lepo na ovom forumu svi budemo profesionalni poljoprivrednici bez subvencija ali će nam država biti bogatija za PIO
Pa normalno i da treba da prebaciš na ženu,šta si čekao do sad?
Ne činiš krivično delo.

mcbaycow je napisao(la):
Ej, aj batalite se presipanja iz šupljeg u prazno, neka radi kako ko hoće. Ako neko hoće subvencije neka uplatio pio, a ako neće nema subvencija i ćao.... Tako su namestili i tačka. Pa ko voli nek' izvoli.

Bravo majstore ::svaka cast:: ::namigivanje::
 
Ljudi, budimo realni.
Kako god da se napravi zakon nema šanse da svima bude po meri. Uvek će se neko osećati ugroženim ili diskriminisanim.
 
provac je napisao(la):
talianu ja te lepo molim da zapamtis ovaj post a hvala bogu ostace ovde memorisan da mi se javno preko foruma izvines prvog maja ako ne bude ovako kako sam ja rekao a isto cu i ja uraditi ,, toliko ostajte sa draginom i uzivajte p a cemo videti ko je ideolog a ko trabunja ..
Post je spojen: [time]Fri Mar 4 16:59:48 2011[/time]
_________________________________________________
bravo okrim POSTENO i iz duse
Dogovorene,kad legne subvencija idemo na :ppozdrav: ili javno izvinjenje :cao:
 
mcbaycow je napisao(la):
Ej, aj batalite se presipanja iz šupljeg u prazno, neka radi kako ko hoće. Ako neko hoće subvencije neka uplatio pio, a ako neće nema subvencija i ćao.... Tako su namestili i tačka. Pa ko voli nek' izvoli.
Upravo tako. Inace svima zelim prijatno vece. :ppozdrav: :cao:
 
Laku noć svima... a i vama želim da se svi odmorite i malo svi oduvamo, a ne da se prepucavamo... Jutro je pametnije od večeri.

Još jednom laka vam noć :spavam:
 
Okrim je napisao(la):
Sve ljude koje ja znam da nisu ostvarili subvencije nerade zemlju da se obogate, već da prežive. Oni koji rade usluge, primaju subvencije, neka realno kažu koliki im je prihod po jednom radnom satu. Niti jedan se neće oglasiti jer je to mnogo više od bilo kog radnika, ako se smatraju velikim "majstorima zanata" koji se zove poljoprivreda, neka budu subvencije po predatoj litri mleka, kilogramu svinja ili pšenice, kukuruza, a ne uslovljeno samo plaćanjem PIO. Znam ljude koji isključivo žive od poljoprivrede a ne plaćaju PIO već su subvecije dobijali preko drugih, a sada od njih ti isti traže za tu uslugu pola subvencija.

Razlog neplaćanja? Nemaju novac da izmire, imaju po 25 - 30 godina radnog staža u firmama koje su sada uništene i na birou čekaju šta će sa njima biti, a u međuvremenu rade kao nadničari kod velikih gazda koji primaju subvencije i pametuju po forumu kao da je ostatak članova potuno neobrazovan i nevidi nepravdu koja je sve prisutnija.

Nikad nisam na ovom forumu pisao tako oštrim rečima, ali mi nije jasno zašto neki članovi javno odobravaju diskriminaciju. Zašto je nečiji litar mleka ili kilogram kukuruza vredniji od nekog drugog?
Potpisujem čikaMirko. DISKRIMINACIJA je ključna reč i najgore od svega je što to radi država! Moraću da ponovim po ko zna koji put- Srećni su oni koji državu imaju!
 
mcbaycow je napisao(la):
Ej, aj batalite se presipanja iz šupljeg u prazno, neka radi kako ko hoće. Ako neko hoće subvencije neka uplatio pio, a ako neće nema subvencija i ćao.... Tako su namestili i tačka. Pa ko voli nek' izvoli.
Jedino realno rešenje a komuse poljoprivreda sviđa nek izvoli, batali posao i uplaćuje Pio i biće subvencija ::namigivanje::
 
kad mene u selo nema ovoliko dileme oko subvencije, (ovde na forumu je sve otisao na stranu politike, ovaj vaja onaj ne valja kao mala deca), nego ko ima racunicu placa PIO ko nema sredjuje parire kod priljateja , rodaka a kome se ne svida izdaje zemju u zakupu i pravac pecanje........ :D
 
Zar vi ne kapirate da se ovakvim radom vlasti stvara armija ljudi i očajnika koji na kraju neće imati šta da izgube?! Pišete u jednoj drugoj temi kakve su pljačke i kako ljudi kradu sve više. Zašto?? I kod mene je beda u Šumadiji ali sam putujući stekao utisak da je u Vojvodini napravljen mnogo veći jaz. Ne možete razmišljati na takav način ja pa ja, a drugi baš me briga. Šta mislite šta će raditi vaš komšija koji nema subvencije, posao ne može da nadje.... a ima decu?? Da gleda kako umiru od gladi?? Bojim se da ne krene da uzme od onog koji ima. Ovo što se dešava u Egiptu, Tunisu, Libiji... se ne dešava zbog vere ili politike...
 
Slažem se ja da treba uzeti od države šta god daje ali nemojmo zaboraviti da smo MI država i da bih ja dobio nekom mora da se uzme.
Da su svi registrovani hobisti tako razmišljali teme o subvencijama ne bi ni postojale
Zato treba da registrujemo traktore,prikolice,kombajne-tu su subvencije ali će malo popričekati
Ovo sve će doticati manje poljoprivrednike a velike samo očešati tako da znamo čiju stranu Dragin drži ali i bilo koji ako dođe na njegovo mesto.
Šta je za nekog ko ima 100 ha da plati 50000,a šta je za onog koji ima 5ha-normalno to vas subvencionaše ne interesuje
 
kada bi svi fiktivno dali zemlju u zakup onda bi mozda dosla uredba moze subvencija ali samo na zemlju koja je u vlasnistvo i sta onda kako naci rupu u zakonu
 
ovo za sve veci jaz u vojvodini je istina.evo primer:moje selo je pre 30 godina imalo oko 2000 stanovnika i svaka druga kuca je obradjivala zemlju,po 17 lanaca ili maxim kako se kaze a neki i manje i svi su dobro ziveli.u medju vremenu dosta se toga izdesavalo a rezultat je sledeci;selo ima oko 1100 stanovnika sa trendom stalnog smanjenja zemlju radi 40-50 domacinstava sa timda njih 6-7 drze polovinu te zemlje ti ''veliki'' paori su pokupovali velike traktore i sad se otimaju oko zemlje da bi ih uposlili cena zakupa na godinu je od 150-200 pa i vise evra po lancu-kj.zemlja na vecito se slabo podajea i ako se prodaje cene su oko 5000-6000e po lancu-kj za dobru zemlju.mogu samo da zamislim kako ce stanje biti za 10 godina.i koliko ce se njih baviti poljoprivredom,ali to nije glavni problem,sta da rade oni ljudi koji se vise ne bave poljoprivredom gde da idu u gradove-inostranstvo-na mars?
 
sta da rade oni ljudi koji se vise ne bave poljoprivredom gde da idu u gradove-inostranstvo-na mars?

Ubo si pitanje ko prstom u oko.

Moja procena - podeliće se u tri grupe
1. Grupa koja ima nekog rođaka na selu
2. Grupa koja će pristati da radi na nekom imanju za hranu
3. Grupa koja će da otima

I to je to što se tiče onih snalažljivih, a ostalo...
 
ja bih predlozio svim nezadovoljnim ljudima koji osecaju da su im interesi ugrozeni da se uclane u asocijaciju i tako je sto vise omasove i daju joj na snazi i brojnosti i omoguce joj na taj nacin sto bolju poziciju u pregovorima za bolje uslove rada i bolje cene i paritete

a ovako bolje da se igraju sa decom il spavaju mesto sto se nerviraju kraj kompjutera i nista ne cine da stvari promene :cao:
 
Gde bre da se učlane.
U organizacije čiji predstavnici svojevoljno idu po radio emisijama i daju komentare za koga nikog nisu konsultovali ili pitali svoje članstvo?
Pa šta imaš od toga kada te i u tim organizacijama niko kao seljaka za ništa ne pita.To se sve poistovećuje sa trenutnim odnosom vlasti prema seljaku.I tu se stvara vrsta opozicije koja teži apsolutnoj promeni pa makar ona vodila u još veću dubiozu i poziciji koja po svaki cenu(dobit) brani postojeće jer se boji smene zarad svojih dobrobiti uz trenutnu vlast.
Pa nismo svi valjda slepi i da se prepustimo da nas vode ljudi gori od nas samih.Doće vreme kada će se pojaviti čovek za koga će se moći reći e to je taj pravi.
 
Mesija!! :haha: :haha: :ppozdrav:
Ima lepih filmova na tu temu!
Šalu na stranu, ala smo svi kao rogovi u vreći. Svi imamo više manje iste probleme ali se ne možemo složiti pa da ga j...š.
:cao:
 
Nazad
Vrh