Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

Pitanje je koliko zemlje je pokriveno subvencijama.
Čovek koji se bavi poljoprivredom kao jedinom delatnošću u većini slučajeva radi više zemlje od zaposlenih u nekim drugim oblastima.
Onaj kome je poljoprivreda jedina delatnost taj je sigurno ispunio uslov da dobije subvenciju.
Samim tim iako je 10% poljoprivrednika (u šta lično ne verujem) ostvarilo pravo na subvenciju verovatno je procenat zemlje mnogo veći.
Da dodam još nešto a to je da se "hobi" poljoprivrednici ne bi preselili u socijalne slučajeve predložio bih da se njima do 10 ha da bezuslovna subvencja a pare da se obezbede tako što će sa maksimalnih 100ha po registrovanom gazdinstvu smanji za 1/4 na 75 ha :cao:
 
Mnogi nisu pročitali informator Moje gazdinstvo koji je svima stigao na kućnu adresu prošle godine u proleće, pa su se posle iznenadili.
 
provac je napisao(la):
znaci poruka je jasna ljudi bavite se kriminalom a ne poljoprivredom ,jer TAKO TREBA ? LEPO NAS KOLEGE SAVETUJU DA TREBAS BITI SNALAZLJIV..a lepo je i rekao bogdan pre neki dan da je i min poljoprivrede isto kao kolubara ali nicija nije do zore gorela ..
Da naravno da treba biti i snalažljiv,nije to nikakva kolubar već je to zakonom propisano!
 
Ljudi vi ne možete da shvatite poentu priče-ako se svi budemo snalazili tada ne bi bilo subvencija-ja lično moguda prebacim gazdinstvo na suprugu i na sina-inače dobro zarađujem (oko 20000) ali ću možda uraditi tako i ovim putem predlažem svim hobistima da urade to i da sutra lepo na ovom forumu svi budemo profesionalni poljoprivrednici bez subvencija ali će nam država biti bogatija za PIO
 
Branko je napisao(la):
Deni, ovaj tvoj post vredi kao zadnjih deset stranica u ovoj temi. ::svaka cast::
Branko je napisao(la):
Deni, ovaj tvoj post vredi kao zadnjih deset stranica u ovoj temi. ::svaka cast::

Hvala!
I u buduce cu se zalagati da nazasitim osobama dajem do znanja da je nemoguce ostvariti prihode po svim osnovama.
 
mnogo si mlad deni a vec si mnogo toga loseg naucio ,, pa sta ce biti kada svi to uradimo sto nam ti preporucujes , zar je to korektno? to je po meni sramota, a sto ti meni postavljas uslov da placam pio ( ne ti nego min ) kad to nigde u zemljama u okruzenju nije potrebno , hocu da placam privatno osiguranje i da potpisem da me drzava skine sa tereta i penzionog i socijalnog. ili na kraju necu nista da placam placacu lekara a penzija mi netreba od 8000 din , jar ako ja dobro radim poljoprivredu pisam se ja u njihovih bednih 8000.ja kada sam konkurisao za podsticaj nije bilo obavezno pio sve dok nisu trebali daa mi isplate a kad je trebalo da daju pare onda treba e to je problem sto nikada ne znas sta treba vec to saznas kad vec upadnes u problem ,, majstori su nema reci za malverzacije sto jes jes
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ljudi vi ne možete da shvatite poentu priče-ako se svi budemo snalazili tada ne bi bilo subvencija-ja lično moguda prebacim gazdinstvo na suprugu i na sina-inače dobro zarađujem (oko 20000) ali ću možda uraditi tako i ovim putem predlažem svim hobistima da urade to i da sutra lepo na ovom forumu svi budemo profesionalni poljoprivrednici bez subvencija ali će nam država biti bogatija za PIO
Pa normalno i da treba da prebaciš na ženu,šta si čekao do sad?
Ne činiš krivično delo.
 
Taksisti u Beogradu su prošle godine tražili da se više ne povećava broj, tj da se ne primaju novi taksisti da bi oni imali posla. Ja predlažem da se tako ograniči broj ljudi koji prima subvencije. Znači ko je tu-tu je, ko nije nemože ni da udje u sistem. :haha: :haha: :haha:
 
Jedno pitanje za Draginovce-da li bi se odrekli subvencija u korist poljoprivrednih penzionera koji nemaju pravo a ceo život se bavili poljoprivredom(mislim naone čije gazdinstvo nije na njihovo ime)
 
provac je napisao(la):
mnogo si mlad deni a vec si mnogo toga loseg naucio ,, pa sta ce biti kada svi to uradimo sto nam ti preporucujes , zar je to korektno? to je po meni sramota, a sto ti meni postavljas uslov da placam pio ( ne ti nego min ) kad to nigde u zemljama u okruzenju nije potrebno , hocu da placam privatno osiguranje i da potpisem da me drzava skine sa tereta i penzionog i socijalnog. ili na kraju necu nista da placam placacu lekara a penzija mi netreba od 8000 din , jar ako ja dobro radim poljoprivredu pisam se ja u njihovih bednih 8000.ja kada sam konkurisao za podsticaj nije bilo obavezno pio sve dok nisu trebali daa mi isplate a kad je trebalo da daju pare onda treba e to je problem sto nikada ne znas sta treba vec to saznas kad vec upadnes u problem ,, majstori su nema reci za malverzacije sto jes jes
[/quote
provac je napisao(la):
mnogo si mlad deni a vec si mnogo toga loseg naucio ,, pa sta ce biti kada svi to uradimo sto nam ti preporucujes , zar je to korektno? to je po meni sramota, a sto ti meni postavljas uslov da placam pio ( ne ti nego min ) kad to nigde u zemljama u okruzenju nije potrebno , hocu da placam privatno osiguranje i da potpisem da me drzava skine sa tereta i penzionog i socijalnog. ili na kraju necu nista da placam placacu lekara a penzija mi netreba od 8000 din , jar ako ja dobro radim poljoprivredu pisam se ja u njihovih bednih 8000.ja kada sam konkurisao za podsticaj nije bilo obavezno pio sve dok nisu trebali daa mi isplate a kad je trebalo da daju pare onda treba e to je problem sto nikada ne znas sta treba vec to saznas kad vec upadnes u problem ,, majstori su nema reci za malverzacije sto jes jes
@ Provac
Brate ja izgleda mlad al vise od tebe kuzim.
Pa upravo svo vreme o tome pricam da je parola snadjise a ti ne shvatas. Zar mislis da svi bi se prijavili na Pio ako ne bi bili primorani zbog subvencija :haha: :haha: :haha:
Ko bi bio lud da im da 43000 din godisnje. I ja se rado upisam na penziju od 8000 din. :ppozdrav: :cao:
 
bravo za cileta i za omaldinca denija, a ti mozes da predlazes sta hoces ovo ce da traje do djurdjevdana jer ovi zute banke nemaju vec svaki mesec uzimaju kredite da bi penzije isplatili . a ti deni treba dobro da se zapitas za to sto si rekao da te bas briga i da treba uzimati dok evropa daje samo vi uzimajte a vi cete i vracati jer znas onu staru izreku tesko onom ko ga amerikanac hrani i rus brani. nisi se nikada zapitao koja ce cena biti toga sto se sada uzima ,, to neko MORA da vrati a kad nemas da vratis sta sleduje dodju lepo i uzmu ti zemlju rudnike itdd itdd i budes rob na svojo zemlji . malo razmisli pa reci a ne tek da nesto kazes mlad si i to ce se po vasim ledjima lomiti ...
 
Ne bih se odrekao,dobijaju penziju i nije im niko kriv što su plaćali samo minimum (i para i staža) pa bi sad maksimalnu penziju!
Imam jednog u kući :cao:
Post je spojen: [time]1299279138[/time]
_________________________________________________
Provac batali ideologije starih sistema :cao:
 
deni ja sam licno mogao da uzmem mnoooogo vise nego sto ti mozes i da sanjas i nemoj da mnogo letis kao da si ti sada naso toplu vodu,, i da ti nama drzis tu neke casove a da te pitam sta bi bilo kada bi svi to uradili sto ti predlazes onda niko ne bi dobio i sta je svrha tvog predloga da svi dobiju po 1000 din po hektaru a da placaju pio 1000 eura , smesno deni jos ti treba da rastes..
 
Sve ljude koje ja znam da nisu ostvarili subvencije nerade zemlju da se obogate, već da prežive. Oni koji rade usluge, primaju subvencije, neka realno kažu koliki im je prihod po jednom radnom satu. Niti jedan se neće oglasiti jer je to mnogo više od bilo kog radnika, ako se smatraju velikim "majstorima zanata" koji se zove poljoprivreda, neka budu subvencije po predatoj litri mleka, kilogramu svinja ili pšenice, kukuruza, a ne uslovljeno samo plaćanjem PIO. Znam ljude koji isključivo žive od poljoprivrede a ne plaćaju PIO već su subvecije dobijali preko drugih, a sada od njih ti isti traže za tu uslugu pola subvencija.

Razlog neplaćanja? Nemaju novac da izmire, imaju po 25 - 30 godina radnog staža u firmama koje su sada uništene i na birou čekaju šta će sa njima biti, a u međuvremenu rade kao nadničari kod velikih gazda koji primaju subvencije i pametuju po forumu kao da je ostatak članova potuno neobrazovan i nevidi nepravdu koja je sve prisutnija.

Nikad nisam na ovom forumu pisao tako oštrim rečima, ali mi nije jasno zašto neki članovi javno odobravaju diskriminaciju. Zašto je nečiji litar mleka ili kilogram kukuruza vredniji od nekog drugog?
 
Deni,vidim da si godište moga sina i da voliš zetore kao i ja ::svaka cast::
Da li misliš da smo mi toliko neobrazovani da nismo sposobni da prebacimo gazdinstvo na rođaka ili je u pitanju nešto uzvišenije
 
Ej, aj batalite se presipanja iz šupljeg u prazno, neka radi kako ko hoće. Ako neko hoće subvencije neka uplatio pio, a ako neće nema subvencija i ćao.... Tako su namestili i tačka. Pa ko voli nek' izvoli.
 
talianu ja te lepo molim da zapamtis ovaj post a hvala bogu ostace ovde memorisan da mi se javno preko foruma izvines prvog maja ako ne bude ovako kako sam ja rekao a isto cu i ja uraditi ,, toliko ostajte sa draginom i uzivajte p a cemo videti ko je ideolog a ko trabunja ..
Post je spojen: [time]1299279588[/time]
_________________________________________________
bravo okrim POSTENO i iz duse
 
provac je napisao(la):
bravo za cileta i za omaldinca denija, a ti mozes da predlazes sta hoces ovo ce da traje do djurdjevdana jer ovi zute banke nemaju vec svaki mesec uzimaju kredite da bi penzije isplatili . a ti deni treba dobro da se zapitas za to sto si rekao da te bas briga i da treba uzimati dok evropa daje samo vi uzimajte a vi cete i vracati jer znas onu staru izreku tesko onom ko ga amerikanac hrani i rus brani. nisi se nikada zapitao koja ce cena biti toga sto se sada uzima ,, to neko MORA da vrati a kad nemas da vratis sta sleduje dodju lepo i uzmu ti zemlju rudnike itdd itdd i budes rob na svojo zemlji . malo razmisli pa reci a ne tek da nesto kazes mlad si i to ce se po vasim ledjima lomiti ...
Nigde nisam naveo da me je bas briga. Ali shvati i ti da je jedan zivot i treba ga iskoristiti na dobar nacin. Ja sam naucio bar do sad da nas drzava dere na svaki moguci nacin zato ne vidim razlog da ne iskoristimo i mi svaki moguci nacin da im vratimo pa makar to bilo i tako ko sto sam naveo da se snalazimo na bilo koji nacin da izvucemo od njih svaki moguci dinar koji je dostupan.
 
Nazad
Vrh