Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

Kanda ostaje monistarstvo poljoprivrede samostalno,bilo na vestima.
 
Zar nije spojeno sa ministarstvom trgovine:haha: Tako pise Blic...


Pogledajte spisak ministarstava u rekonstruisanoj Vladi
Blic | 06. 03. 2011. - 17:57h | Foto: S. Maričić | Komentara: 44

BEOGRAD - Vlada Srbije saopštila je večeras da će rekonstruisani kabinet imati 17 resora umesto dosadašnja 24.

U novom Zakonu o ministarstvima, koji će sutra biti predat Skupštini Srbije, navedeno je da će u rekonstruisanom kabinetu biti sledeća ministarstva:


- Ministarstvo spoljnih poslova
- Ministarstvo odbrane
- Ministarstvo unutrašnjih poslova
- Ministarstvo finansija
- Ministarstvo pravde
- Ministarstvo poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede
- Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja
- Ministarstvo za infrastrukturu i energetiku
- Ministarstvo za državnu upravu, lokalnu samoupravu i ljudska i manjinska prava
- Ministarstvo prosvete i nauke
- Ministarstvo omladine i sporta
- Ministarstvo zdravlja
- Ministarstvo rada i socijalne politike
- Ministarstvo životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja
- Ministarstvo kulture, informisanja i informacionog društva
- Ministarstvo za Kosovo i Metohiju
- Ministarstvo vera i dijaspore.

Novim Zakonom o ministarstvima predviđa se da će ministarstvo za ljudska i manjinska prava postati deo Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu.

Ministarstvo nauke će biti pripojeno Ministarstvu prosvete, a dosada poseban resor za Nacionalni investicioni plan će biti u sklopu Ministarstva ekonomije.

U rekonsturisanoj Vladi biće formirano Ministarstvo za kulturu, medije i informaciono društvo koje će nastati spajanjem Ministarstva kulture i Ministarstva telekomunikacija.

Ministarstvo rudarstva i energetike biće rasformirano. Energetika će biti pripojena Ministarstvu infrastrukture, a rudarstvo Ministarstvu prostornog planiranja. Isto će se desiti i sa Ministarstvom vera, koja će sada biti u okviru Ministarstva za dijasporu.


Poslanici bi o novom Zakonu o ministarstvima trebalo da raspravljaju u utorak, nakon što im premijer predstavi nove članove i konkretne mere koje će Vlada preduzimati. Cvetković je ranije najavio da će prioritet rekonstruisane Vlade biti evropske integracije i privlačenje novih investicija kako bi se obezbedilo zapošljavanje i bolji standard građana.
 
Neki ljudi vide samo ono što bi želeli, iako je stvarna slika drugačija.
 
Sve je to samo šminka.
Suštinski se ništa ne menja.
još nisu prodali Telekom i Elektroprivredu. Kada to prodaju prepustiće "Balkanskog tigra" Srbiju drugima.
 
Sad sam slušao premijera mirka i kazao je da se trgovina pripaja poljoprivredi a da ne ostaje ni Dragin ni Milosavljević nego stiže novi ministar.
 
meeker je napisao(la):
Neki ljudi vide vide samo ono što bi želeli, iako je stvarna slika drugačija.
Izvini molim te, ja sam samo tako cuo, sto ne mora da znaci da je tacno. A i logicno je da u drzavi u kojoj jedino poljoprivreda iole donosi neku zaradu drzavi postoji ministarstvo poljoprivrede
 
eto,da ne otvaram novu temu,ne znam di bi stavio pa cu tu,da cisto znate sta se desava oko vas....a na neki nacin i jesu vesti iz poljoprivrede...u Hr danas u 11 sati zapoceli novi seljacki prosvijedi..
mozete procitati na stranicama rtl.hr ili dnevnik.hr il hrt.hr
 
Cista je demagogija iznositi informacije o povecanju izvoza, ucescu u dohotku i td... i ukazivati kako je to veliki uspeh ministarstva, kada je stanje na terenu sasvim suprotno. Ovo mi lici na ono: "Ma igrali smo odlicno i izgubili sa 9:0." ::lose::
 
Nazad
Vrh