Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

I na tarabi pise :osmeh:.To je ipak 16,5% proteina,ali mene bode ona jedinica za pilice u tovu.:osmeh:Mala razlika u ceni za 6% proteina.Za nosilje ide dosta krede,koja kosta 4 dinara,ako stave malo vise,ti se zalis da su ti sitna jaja i to je to.Takav bi ti i ja napravio za te pare,ali te ne bi gledao u oci.:haha::ppozdrav:
 
Od kako sam poslusao @valjevca i poceo da im dajem po tome kako mi je rekao, imam 10-15 kom preko 65 grama oko 20-25 komada od 60-65 grama i 10-15 komada od mladih 55-60 grama. A pre je bilo sve mnogo sitnije. jedva da je bilo pola oko 60 grama.
Sada sam vec dosta zadovoljni.
Problem je bio sto su dobijale malo hrane.
Prijatelj jedan ovde kod mene na 13 koka trosi dzak od 10 kila na nekih pet-pet i po dana. Kada smo izracunali jedu mu oko 150 grama na dan mozda i malo vise. Jaja krupnij dosta i 100% nosivost. Cak je kaze od Bozica do kraja januara imao jedno jaje preko 100%.
 
trenutne maloprodajne cene komponenti u poljoapotekama u backoj palanci

jecam 23
kukuruz 20 din
sojina sacma 50
sojin griz 44
suncokretova sacma 23
DKF 75
kreda 6
stocna so 20

premix 1% bez koksidiostatika 90
sa koksidiostatikom 200
 
Ciji su to premiksi.Ogromna razlika u ceni.Nije kokcidiostatik tako skup.:sta:Ja uzimam Hrana Produkt sa lekom 167,5 , a bio 153,4.
bez leka 113,8, a bio 110,0
 
Nebi to bio problerm da cena koncentrata prati cenu gotovih proizvoda tj zivuljki.:osmeh: Cena koncentrata prati cenu evra i energenata,a to opet po dzepu naj siromasnijih.Naj novije je pad mesa,odnosno ogranicenje marzi.10% je pojeftinilo,onda poskupelo gorivo.Krajnjem kupcu nista jeftinije,samo pare idu na drugu stranu.
 
To ogranocenje ukupni marzi do 10% ide na ruku samo velikim trgovcima i zato je napravljeno da uniste male.
 
U utorak uzimao hranu za koke kod kotleta,pitam posto kukuruz,kaze za sada 20,ali ce ici na 22.Sutradan tasta narucuje kod njega prekrupu,kaze 22.
 
Taj skok cena kukuruza je najverovatnije zbog obustave recnog saobracaja usled leda.
 
Ne znam zasto ali to se potrefilo sa obustavom recnog saobracaja pa me povuklo. Mozda ga sada nece niko da prodaje.
 
mislim da je odgovor u tome sto na berzi trenutno raste.Svi sada prate berzu iz dana u dan.
Nema vise informaticki neukih trgovaca.
 
Slazem se i cena raste na svim svetskim berzama.Uz skok evra neminovno ce rasti i cena komponenti,tj koncentrata.Nek nam je Bog u pomoci.
 
Danas zvao komsiju jednog da kupim 50 kg kukuruza za krmacu. Cena 19 din.
Problem je ovde sto je zavejao pa ljudi ne mogu da krune na veliko. Ta je cena u selu. Kad otopi mogao bi da pravim i biznis ako ostane ova cena. :haha:
 
Od ponedeljka Hrana Produkt dize cenu sojine i suncokretove sacme za 2 odnosno 4 dinara.
Upravo sam zvao da idem po griz.Kaze cena malo skocila samo 3 dinara.:zli:
 
To ce povuci na gore i gotove smese,::samo bes::i to sa marzama nece moci da se isprati, posto narod nema novaca. Znaci zarada ide ponovo dole.::samo bes::::samo bes::
 
Nazad
Vrh