Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

Da ranije je i ovde bila neka razlika u cenama ali ne nešto preterana, ali i kod veterinara kod koga uzimam piliće i koji prodaje samo Gebi sad su iste cene, sad da li je to neki dogovor između trgovaca ... Teško da ćeš sada naći negde da je 100% za 75- 80 din po džaku ( tj 10-12 % ) jeftiniji od gebija, ili obrnuto.
Jedino za mene ovaj novi koncetrat koji sam gore pomenuo, ili ga bar kod nas do sada nije bilo u ponudi pa je za mene nov, je nekih 50 din jeftiniji od konkurencije, ali kao što je već napisao SAMA ....
Još jedan "paradoks" mada u ovom mutnom vremenu sasvim očekivano, kod nas je prekrupa 2-4 din jeftinija po kg od kukuruza u zrnu. Logično je da troškovi mlevenja povećaju cenu, ali niko je ne kupuje jer znaju da je to zadnje đubre od žitarica samleveno jer ne sme da se proda u zrnu i vidi da li je zrno buđavo, žižljivo.Čak imaju u ponudi običnu i ''obogaćenu", ali sa čime su je obogaćivali , bog sveti zna...
 
Obogacuju je sa kredom.:osmeh: O tome sam pisao davnih dana,al neki se pomamili da se obogate na racun onog sto to prodaje.On naravno zna sta prodaje.To je uglavnom zizljiv kukuruz sa dodatkom krede.:haha:
 
Pojedu oni to,ali ko da jedu slamu.Tesko ce od toga naraditi,a ono obogaceno ekstra zvuci.Dosetili se mangupi.Meni je ekstra kad ja sameljem i znam sta meljem i cime sam obogatio.To je naravno skuplja varijanta.:ppozdrav:
 
Ja sam danas kupio 100 kg hrane za koke nosilje (jedinicu) od proizvodjaca "100%" iz Velike Plane.

Dzak od 20 kg iznosi 1080 dinara. Kukuruzna prekrupa se krece od 850-900 dinara za dzak od 25 kg.
 
Nesto nam se desava sa sojom.:osmeh: Izgleda da na mala vrata uvozimo GMO sacmu.Nemam dokaze,ali uvozi se sigurno iz Madjarske i Italije.Da ironija bude veca pre par meseci smo za Italiju izvozili,a sad uvozimo.Nek nam je Bog u pomoci.Soja pada,a za to nema realnih osnova.Izvoz nase je zabranjen,te je logicno da je trosimo bez uvoza.Neko odje lud.
 
Nigde.S obzirom na cenu soje jagma za mesnim.Ja ga vijam vec duze vreme.Kazu sve za sopstvene potrebe.Daju samo da se omirisi.:osmeh:
 
@SAMA , vidim da na chat-u pišeš da su cene soje i kukuruza kod tebe pali, kako se sada kreću, kod mene sojina sačma i dalje 100 - 105 dinara, juče kupovao, kukuruz 34 ...
 
U zavisnosti od prodajnog mesta i kolicine ide od 84,5 do 94,5.Kukuruz trenutno ne kupujem,ali ga placaju 26.
 
@SAMA , vidim da na chat-u pišeš da su cene soje i kukuruza kod tebe pali, kako se sada kreću, kod mene sojina sačma i dalje 100 - 105 dinara, juče kupovao, kukuruz 34 ...

Za kukuruz su te odrali ako je u zrnu, ako je prekrupa onda moze da prodje iako moze i jeftinije.
 
Dobro jutro, kukuruz nisam kupovao sada , samo sojinu sačmu, napisao sam cenu koju traže na pijacu prekupci koji dovoze iz Vojvodine. I u poljo apotekama je ta cena. Ja sam kupio prikolcu kukuruza u klipu od 2.3 t pre mesec i po dana od rođaka po 18 din, inače je na pijacu bio od 19-20 din. A u zrnu ću kupiti nadam se posle Božića, kad uzmem neki dinar za prasiće i ove piliće, mada teško da kod nas padne ispod 32, 30 din bi bilo extra....Prekrupu ne kupujem živ, već sam pisao zašto, sam meljem .
 
Nazad
Vrh