Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

Da sa PDV-om 20% Na komponente je 20%,a na gotove koncentrate 8%.Tako se ubija konkurencija.:haha:
 
Bio jutros u mesaoni po robu i prijatno iznenadjenje. Pojeftinila hrana u proseku za 3 din. po kili.:ppozdrav:
 
Nesto nam zamrla ova tema.:osmeh: Zestoke turbulencije na trzistu hrane.Kukuruz pao na 14,al niko nece da ga da ispod 20 i to na kolicinu.:osmeh: Soja pala,al niko nece da je proda po toj ceni.U maloprodaji sacma cak i malko skocila.:osmeh: Suncokret pada na papiru,stocno jedino palo.al je opet skuplje od psenice.Ovo je stvarno jako cudno i nikad se slicno nije desilo.Tehnicke masti nema ni za lek.Do pre neki dan sam u hranu ubacivao jestivu mast po 140 dinara Kg.Svi pricaju o padu cene koncentrata,al moj nesto tesko pojeftinjuje.Po poslednjim racunicama se i ne isplati praviti sam.Sta li turaju u te koncentrate da mi je znati.:sta:
 
Ovo sto je otislo tri din. u proseku je na cenu kukuruza. Prosla cena smesa ko zna po kojoj ceni kukuruza je formirana.
 
Sama tehnička mast u Zrenjaninu 40din+pdv.Ali problem im je sipanje u manj ambalažu i samo 30 dana rok trajanja.
 
Da zlo bude gore,ko nam garantuje da je to uopste nasa soja.Sve su indicije da je GMO,usla na mala vrata,po ceni prave soje.:osmeh:
 
Da zlo bude gore,ko nam garantuje da je to uopste nasa soja.Sve su indicije da je GMO,usla na mala vrata,po ceni prave soje.:osmeh:

Ja sto sam dobio pre neki dan je sigurno GMO soj. sacma. 14 godina radim sa tim i umem da razlikujem Juznoamericku od ovu iz sojaprotein. Mislim da je cena potpuno ista posto ja nisam menjao u radnji.
 
Koja je cena suncokretove sacme kod vas na severu?Kod mene na jugu je 1230din za vrecu od 30kg,znaci 41dinar.
 
Калуђерица, Лештане, Болеч, Винча (ЈИ предграђе Бгд)- сунц. сачма 50-55 дин/кг. Има мало трговаца, па мешетаре и деру кожу. А и нема нешто купаца, реално гледано.
 
Nazad
Vrh