Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Sad cu ja malo da lupim, kod nas pomoglo kada prilikom navodnjavanja, kada se pusti voda u leju a zadnje dve godine u red stavimo carapu a unutra plavi kamen.
To se radi evo vec 4 godine i nema toliko problema kao ranije sa zelenim uvenucem, generalno bolestima, prosle godine svakako podbacila jer mnogo kise padalo pa sam rekao ocu d aje batali i ne prska jer cemo jesti otrov.
Protiv smrdibuba moji nista ne rade, generalno ako se odrzi do druge polovine jula to joj je, nema vise fungicida, samo plavi kamen i prihrana. Papriku koju napala smrdibuba keva stavi u ajvar ili se pece pa zamrzava ,ne sme u tursiju da stavlja.
 
To sam znao i prije. Ako koristiš galofungin od sadnje, onda je pravilo da se prije 15 dana ne smiju pustati trihoderme, uz oprez ako se galofungin pusta u većim dozama onda taj period od 15 dana vjerovatno treba produžiti. Tu konbinaciju mi je preporučio i jedan doktor povrtlarstva iz Zagreba.
 
Sad cu ja malo da lupim, kod nas pomoglo kada prilikom navodnjavanja, kada se pusti voda u leju a zadnje dve godine u red stavimo carapu a unutra plavi kamen.
To se radi evo vec 4 godine i nema toliko problema kao ranije sa zelenim uvenucem, generalno bolestima, prosle godine svakako podbacila jer mnogo kise padalo pa sam rekao ocu d aje batali i ne prska jer cemo jesti otrov.
Protiv smrdibuba moji nista ne rade, generalno ako se odrzi do druge polovine jula to joj je, nema vise fungicida, samo plavi kamen i prihrana. Papriku koju napala smrdibuba keva stavi u ajvar ili se pece pa zamrzava ,ne sme u tursiju da stavlja.
Kod mene je smrdibuba napravila u jednoj berbi katastrofu, nisam imao ispravne paprike više od 10%.
 
A fluopiram + strobilurin nisi probao za verticillium? I uz to bacilusa a ne trihodermu. Dezinfekciju Velumom ili sličnim nematocidima jesi radio?

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Nista od toga nisam radio osim ovaj bacilus bio proizvod. Radio sam Metalaksil M sa duplom dozom 3 pustanja, to je malo držalo fitiftoru ali ne i verticilijum i druge patogene.
 
Probaj Luna Sensation zajedno sa onim bacilusom, dosta dobro je resavao problem. Metalaksil je tu slab.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Sad cu ja malo da lupim, kod nas pomoglo kada prilikom navodnjavanja, kada se pusti voda u leju a zadnje dve godine u red stavimo carapu a unutra plavi kamen.
To se radi evo vec 4 godine i nema toliko problema kao ranije sa zelenim uvenucem, generalno bolestima, prosle godine svakako podbacila jer mnogo kise padalo pa sam rekao ocu d aje batali i ne prska jer cemo jesti otrov.
Protiv smrdibuba moji nista ne rade, generalno ako se odrzi do druge polovine jula to joj je, nema vise fungicida, samo plavi kamen i prihrana. Papriku koju napala smrdibuba keva stavi u ajvar ili se pece pa zamrzava ,ne sme u tursiju da stavlja.
Za prvi deo komentara svaka cast ali oko stenica nije za zajebavanje . Ona prilikom uboda u plod pusta otrove i takav plod nije za upotrebu . Kakav crni ajvar od toga i zamrzavanje . Jedino rucno dobro ciscenje ploda ali prilikom toga polovina ploda se baci .
 
Probaj Luna Sensation zajedno sa onim bacilusom, dosta dobro je resavao problem. Metalaksil je tu slab.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
Vjerovatno ću ići Metalaksil u sadnji radi fitoftore a posle Trianim ili Trifender. Malo me muči kako pustiti Trianum bez filtera, jer filter nije preporučljiv zbog prolaza gljivica.
 
Ne znam pošto je trianum, kod nas ima dobar kombinovani preparat RM Agro +, trihoderma + paket bacilusa+ koncentrovane alge, 200g/ha je oko 4000 din

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Za prvi deo komentara svaka cast ali oko stenica nije za zajebavanje . Ona prilikom uboda u plod pusta otrove i takav plod nije za upotrebu . Kakav crni ajvar od toga i zamrzavanje . Jedino rucno dobro ciscenje ploda ali prilikom toga polovina ploda se baci .
pa da, tako i radi keva, sece se sve sto lici da je osteceno, posto paprika koju napadne smrdibuba se vidi da je ostecena. Prve godine nismo ni znali sta je mislim da mi je ovde na forumu neko rekao o cemu se radi kada sam pokazao sliku paprike.
prve godine ako se dobro secam takve parike je bilo za dve kace tursije od 50l, prva berba najbolja paprika.
 
Ne znam pošto je trianum, kod nas ima dobar kombinovani preparat RM Agro +, trihoderma + paket bacilusa+ koncentrovane alge, 200g/ha je oko 4000 din

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
Jeli uspješna ta kombinacija, nekako mi djeluje malo 200 gr/ ha. Trianum nacrno iz Hrvatske je 90 e + pdv 1 kg. Mislim da ga ima i Zeleni Hit.
 
Koncentracija je veća. Nemački je preparat izgleda, ima dve firme koje ga prodaju u srbiji.
Sutra ćemo probati u španatu kojeg je uhvatila bolest već.
Idemo ga folijarno pa odmah zalivanje.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Strašno koliko se para da na preparate, a ove godine pad prinosa u plastenicima biće više od 50%.
 
Nazad
Vrh