Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Kalcijum se usvaja do 32 stepena preko korena,za temperature preko toga se preporucuje folijarno kalcijum.Sto se tice mesanja niko nije preporucivao mesanje,a ja sam ga npr mesao sa magnezijum sulfatom i nije bilo posledica doduse u jagodama.Za vece temperature bi trebalo koristiti kalcijum oksid kroz kap po kap jel se bolje usvaja uz dodatak folijarne prihrane kalcijumom.Ako treba brzo reagovati onda u nekoj varijanti kalcijuma u obliku aminokiselina.Sto se tice mesanja sa insekticidima niko mi nije dao preporuku .Sa kalcijumom se krece od formiranja plodova pa na nekih 15 dana.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne znam da li je isto ,ali ja u vocarstvu kalcijum mesam sa raznim fungicidima( dodin,kaptan) i insekticidima (acetamiprid , deltametrin ) bez ikakvih posledica .
 
c68857fe0b66b9f27482f391c29ead7d.jpg

22760695b7cd5881c28b498086adfd4c.jpg

2c7f2f69114865a2dfc6ba8cce59aeef.jpg

Posle vetra, bakrerioze, sinoc nas je izlupao i grad!
Sad idemo signum, different, pa odmah posle bakar i cupractive.
Cime bi joj jos mogli pomoci?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Još aminokiseline i neko folijarno đubrivo. Kakav je ovaj cupractive za bakterioze? Dodajete još neki bakar pored njega?

Ja koristim bakar oksihlorid i nemam problema sa bakteriozama, ali imam sa drugim stvarima, nešto joj fali što ne može usvojiti preko korena, sva folijarna špricanja ne mogu nadoknaditi usvajanje preko korena.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Od kad ostecenje? I meni nekako dolazi zakljucak da je mehanicko ostecenje. Je mislis da je pri rasadjivanju, ili u kasnijoj fazi?
Da li si uspeo nekako da smanjis?
 
Pa zar nisu pisali u ovoj temi da se uvenuće dešava zbog nekog virusa? Da je preporuka da se ne vadi takav koren jer će se tako preneti virus.
Ja od kada sam to pročitao preneo mojima i rekao ne dirajte kad vidite takav koren.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Dirao ne dirao ništa se ne riješava. Presijeci stablo iznad korijena, ako ima smeđ prsten to je gljivično obolenje korijena. Ja planiram sledeće godine da radim sa Trifenderom ili Trianum.
 
Moji deda i baba su nekad radili papeiku , i sjecam se da su za to kad zute i venu paprike slicno kao to na slici govorili da je to od jakog vjetra ?
 
Meni su bili stručnjaci firme enzazaden njih 8, pratili su novo sjeme paprike koju su posadili kod mene, i za bolesti korijena mi preporučili da radim Trianum gljivice, ali od rasade i do kraja augusta. E sad i ja sam se nadavao dosta para za koje šta i često džaba. Vazda stručnjaka koji kao nešto znaju a ništa od toga. Ja ove godine poslušao opet struku pa ubacim na 3000m2 predatore za trips. I bilo je to dobro što se tiče tripsa, ali krene smrdibuba od prve berbe. Šteta je krenula od druge berbe pomalo, da bi treća bila katastrofa. Nabave oni meni nim ulje kao bio proizvod jer nesmijem hemijom zbog predatora. I uradim dva prskanja u roku 10 dana a smrdibuba sve više. I juče odlučim poprskati sa kopijom karate zeon i time sam pobio i predatore. Eto to je struka koja je polovična nedovršena. Ja ću probati sledeće godine Trianum najvjerovatnije, ionako sam dosta para bacio pa da i to probam jer je inače paprika postala veoma veliki upitnik za proizvodnju.
 
Miladine šta su ti rekli da ćeš dobiti sa trihodermom ako puštaš fungicid kroz navodnjavanje?

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Trihoderma štiti korijen od raznih patogena u zemljištu. Rekli su mi da idem odmah od nicanja paprike i posle toga svake 4 nedjelje. Posle sadnje 1kg/ ha Trianum, i posle svake 4 nedjelje 0.5 kg/ha i tako sve do kraja augusta. Oni misle da je Trianum najbolji u odnosu sastav cijena.
 
Mislio sam koliko će od "trianuma" ostati na korenu paprike kad pustiš galofungin i ostale fungicide da li su ti to rekli?

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh