Ursus

epa AcO onda kupi dzemsa i zavrsio si poso a dobio si 6x6,ne unistivu masinu!ja ti napisah daje to bilo dosta davno,a sada recimo kada se kupuje,kupuje se na veliko tako daje cena drasticno manja.Sto se tice snimka nema tu sta dase misli,i vise od odlicnog,a stose tice jos snimaka,losi su,kamerman drzao flasu,bolega uvo za kameru i moju vucu,drhtale mu ruke,hahaha,bilo tu svakakve probe,sto se tice guma,gume bi trebalo stici za koji dan,akome ne slazu?!
 
I ja dok sam imao ursusa bio zagrejan za ugradnju prednje, ali ipak lakse mi bilo da kupim gotovog duplaka i prodam ursusa da ne razbijam glavu oko ugradnje i hoce li biti sve kako treba. Izadje to dosta para kako god da okrenes.
 
Vala ako je cena 600 ili vise evra to je preterano. Komsija je prosle godine kupio Dzems u dobrom stanju za 1200 evra, a za prednji dif sa tockovima dati pola od te cene je po meni ludost. Bas cu da se raspitam kod njega posto ima i jednog krsa rasturenog koliko bi mi cenio to komplet. Sto se snimaka tice, cini mi se odlicno. Jos kad mu nabacis odgovarajuce gume ima da bude jos bolji. Jel si trazio mozda gume, koju dimenziju planiras? Sto se slika tice, zanima me malo detaljnije da se vidi kako je prikacen dif na kolevku i kako je reduktor, odnsno izvod prednje vuce postavljen.

Pitaj ga i za jedan zadnji dif. koliko je ::novac::, :osmeh:.
 
epa AcO onda kupi dzemsa i zavrsio si poso a dobio si 6x6,ne unistivu masinu!ja ti napisah daje to bilo dosta davno,a sada recimo kada se kupuje,kupuje se na veliko tako daje cena drasticno manja.Sto se tice snimka nema tu sta dase misli,i vise od odlicnog,a stose tice jos snimaka,losi su,kamerman drzao flasu,bolega uvo za kameru i moju vucu,drhtale mu ruke,hahaha,bilo tu svakakve probe,sto se tice guma,gume bi trebalo stici za koji dan,akome ne slazu?!
Mogu ja da kupim DZems, ali mi se ne svidja za rad. Dosta je glomazan, a narocito neokretan i veliki je potrosac. Taj komsija sto ga ima ima jos i URSUS i vecinu drva je sa njim izvuko, a DZems samo bas ponegde koristi.
I ja dok sam imao ursusa bio zagrejan za ugradnju prednje, ali ipak lakse mi bilo da kupim gotovog duplaka i prodam ursusa da ne razbijam glavu oko ugradnje i hoce li biti sve kako treba. Izadje to dosta para kako god da okrenes.
I ja znam da mi je lakse da kupim duplaka i gotovo. Medjutim, ako bi na mog Ursulu nabacio prednju vucu imao bih ovde jedinstven traktor, a to nema cenu. Joos bi mi bilo milo jer su neki ubedjeni da je to nemoguce pa im sve smesno.
Pitaj ga i za jedan zadnji dif. koliko je
Pitacu ga. Ako nece da proda njegov verovatno zna kako im se krecu cene pa makar da znamo koliko treba ::novac::
 
Kod ovog komsije su "banjo" diferencijali i sve DZemsove sto je imao imali su njih, a ove "split" kod mene ovde nisam vidjao. Nije lose da se nazove cisto informativno, kolko da se pohvataju cene. Steta sto nemamo nekog clana iz Kursumlije, tamo ima DZemsova vise nego u SAD.
 
E bas i mene zanima koliki je anslag ,i kakva je okretnost traktora sa Dzemsovim difom.Citao sam a i ovde smo pisali da Slovenci kombinuju dif od Dzemsa sa glavcinama od Tama 5000 zbog veceg anslaga.
Kole kakva je okretnost masine?
 
pa ja sam ti AcO blizu kursumlije na 20km i tamo su moji neki ljudi sto ih imaju,a imaju ih i prokupcani ako nisi znao,tako da ja i sa njima saradjujem.Drugo,to sto neki misle da nemoze-neizvodljivo-a ugradnja dv na Ursusa,Zetora itd,taj se zajebo,tako su govorili i kod mene,iii,gdesmo sad.Ja sam time dokazao da moze i daje uspesna,alii treba i znati,naprimer:pre nedelju dana covek par sela od mene,polupao Ursusa sve,videla svinja da se konj potkiva pa ajde i ona(tako mu to doje),letos me pitao dali moze,ja mu kazem da to nece moci i da ce polupati traktor,tako i bi,sad me pita sta da radi,slikej se sa njim itd,svasta je tu bilo.Sto se tice anjslaga,ima malo manji od originalnog mosta,po meni veci i netreba,stime cuvate i polu-osovine.pozzz
 
pa ja sam ti AcO blizu kursumlije na 20km i tamo su moji neki ljudi sto ih imaju,a imaju ih i prokupcani ako nisi znao,tako da ja i sa njima saradjujem.Drugo,to sto neki misle da nemoze-neizvodljivo-a ugradnja dv na Ursusa,Zetora itd,taj se zajebo,tako su govorili i kod mene,iii,gdesmo sad.Ja sam time dokazao da moze i daje uspesna,alii treba i znati,naprimer:pre nedelju dana covek par sela od mene,polupao Ursusa sve,videla svinja da se konj potkiva pa ajde i ona(tako mu to doje),letos me pitao dali moze,ja mu kazem da to nece moci i da ce polupati traktor,tako i bi,sad me pita sta da radi,slikej se sa njim itd,svasta je tu bilo.Sto se tice anjslaga,ima malo manji od originalnog mosta,po meni veci i netreba,stime cuvate i polu-osovine.pozzz
Znam Kole da si blizu, primetio sam na tablici da pise BLACE. Ja sam video da moze da se ugradi i da funkcionise, ali dokazi ti nekom kad ne vidi dalje od svoga nosa, jos im smesno. A kako je taj uspeo da upropasti svoj URSUS, sta ga je zeznulo? Ja recimo sad ne mogu to da radim, ali bi recimo tamo sledece zime bio spreman za takav projekat. Jel znas mozda koliko bi strugar naplatio da prepravi DZemsov dif? Meni se taj dif jos svidja i zbog kocnica i jos ako mu ajnslag nije mali, onda ekstra.
 
Takoje AcO iz Blaca,ali trenutno zivim u Bg.Znas sta,nemogu ti opisati staje to a i drugima kojima sam ubacio,medjutim kod mene je bilo otpora samo tako,da se prica 24h,te lud,te nenormalan itd,al sve to i nekako al najgore mi pao mrak na oci,kada mi jednog dana u dvoriste dosao cuveni majstor iz mog kraja,koga ja odlicno poznajem i dobri smo,kaze meni,zasto upropasti traktor?ja ga gledam,neznam stamu bi?Ursula mi u dvoriste,pita jel mogu da vidim,gledaj koliko oces,napominjem:Ursus jos nije bio spojen,samo dif.:covek oblece gleda,nista mu nije jasno,na kraju kleknu pod njega i zeva,trazi nesto,ja izvadim mobilni i slikam ga kako kleci i gleda,(imam sliku,kada naucim da saljem poslacu),kaze on meni:eek:vo nema veze sa zivotom,ti ces polupati traktor,to je NE izvodljivo,ja dok ne vidim komplet nemogu da verujem,proslo kolko proslo,spojim ja Ursulu i isprobam ga,i krenem da posetim cuvenog majstora,znajuci da on u dvoristu ima ogromnu krusku staru 100god,ne radja,udjem u dvoriste,ukljucim vucu,presaltam ga u prvu,tegovima se naslonim na krusku pustim kvacilo,kopa Ursula sva cetri tocka do glavcine,majstor tu u dvoriste za glavu se drzi,oci mu neveruju,pobeleo covek,na kraju mi je reko,citiram:video sam svojim ocima,sada mogu i da umrem:.Ali verujem da je on i dalje dobar majstor al za motore,hidrauliku,pogotovo za imt-e traktore,slab je poznavalac Ursusa.Eto jedne zive istinite price,ko veruje neka veruje,ko nece ne mora.Sto se tice tog poznanika,on je AcO ubacio neki dif.pojma nemam od cega-koga(vec sam zaboravio),tada me pitao dali moze,reko sam mu ni u ludilu(ja nisam video,a javili mi moji drugovi dole),tip se verovatno zainatio ili vec,neznam?posto saznam,zove on mene i kaze,da Ursus nece ni u jednu brzinu,ne mrda,samo motor radi,sve zupcanike potrsio,sace da ga kosta kao Svetog Petra kajgana(sto bi reko nas narod)itd,itd.Strugar i varioc tacno neznam koliko bi kostalo,meni to radi brat,tako da ja nemam problem sa time..izvinjavam se na duzini pisanja...pozzz

- - - - - - - - - -

I da,zaboravih,i kocnice sam spremio za napred damu spojim,pa da vidim kako ce da funkcionise,cisto da probam,fali mi dva sreva i sve drugo nabavljeno,nego nemam vremena,neki drugi poso sam zapoceo,al bice ne zurim....
 
@ Kole, zanimljiva prica. Imam i ja ovde neke takve strucnjake pa kad radim nesto oni se nakupe ko da igra mecka i sole mi pamet, a da i ne znaju o cemu se radi. Ja sam se sad malo raspitivao za cenu difa sa felnama i kaze mi komsija da po ovim selima moze da se nadje za 300 evra, a trenutno sam naso u oglasima jedan za 400 evra. Tako da ta neka cena 300 do 400 evra i nije strasna. Zadnji dif je obicno nesto jeftiniji da obavestim kolegu Krematora.
@ Vasovac, ako se ne varam u rikverc ima i u brzim. U sporim nema, ali mu spore i ne trebaju.
 
Eto tako je to bilo,no bilo je svega i svacega.No sto se tice brzina ide bukvalno u sve brze,bez problema,ali u spore nece, a moze da se namesti i u spore da ide,treba dosta para i vremena,itd.Pa AcO ako kazes da ima kupi ga,neznam stabih ti reko drugo...

- - - - - - - - - -

2exppjl.jpg
Kako je nekada moj Ursus c355 izgledao!
 
Poslednja izmena:
@ Kole, zanimljiva prica. Imam i ja ovde neke takve strucnjake pa kad radim nesto oni se nakupe ko da igra mecka i sole mi pamet, a da i ne znaju o cemu se radi. Ja sam se sad malo raspitivao za cenu difa sa felnama i kaze mi komsija da po ovim selima moze da se nadje za 300 evra, a trenutno sam naso u oglasima jedan za 400 evra. Tako da ta neka cena 300 do 400 evra i nije strasna. Zadnji dif je obicno nesto jeftiniji da obavestim kolegu Krematora.
@ Vasovac, ako se ne varam u rikverc ima i u brzim. U sporim nema, ali mu spore i ne trebaju.

Malo uskacemo u temu, ali dobro, sa ovog - https://www.kupujemprodajem.com/Delovi-za-kamion-Zil-157-29399639-oglas.htm , trazi za jednu zadnju komplet osovinu sas dva tocka, 350e.
 
Dobro, ali nije DZems, a od njega se koristi prednji dif za URSUS. Pretpostavljam da tebi treba za kardanku pa bi moglo da se ubudzi, a i nije skupo ako idu i gume i jos verovatno moze da se obori cena. Ko se krece po selima gde ima tih kamiona moze da nadje to za jos manje pare, a ove cene po oglasima su uvek bile napumpane. Ja uglavnom sad trenutno imam u planu dosta skuplju investiciju pa nisam u mogucnosti da ugradjujem vucu na mog Ursulu, ali bar da pokupim informacije.
 
Nazad
Vrh