Ursus

Koliko je realno da probam da mu ustinem cenu? 250e trazi bez tockova, komplet 350...
 
kremator,mislis da od ovog Zila moze dif.na Ursusa??

- - - - - - - - - -

I, evo kako sada izgleda URSUS C355 DV (ovo su slike od pre neku god.)
tamofd.jpg


- - - - - - - - - -

15zjdrc.jpg


- - - - - - - - - -

23r249t.jpg
i evo AcO cuvenog majstora..
vcs311.jpg
 
Pozdrav za majstora. Mogu da mu zamislim facu kad je video to "cudo" tehnike.

@ Kremator, mislim da bi 300 evra bilo ok za sve komplet. Skoro sam siguran da ce za toliko da spusti cenu.
 
AcO nemoguti opisati recima njegov pogled,da eksplodira,a ja ursulu ukopao do glavcine,ma nisam ga zalio,i na kraju kazem majstoru,sad zatrpavaj rupe haha!! kolega Kremator nisi mi odgovorio na pitanje?ovo 300e o kome pricas?
 
Pogled je otuda jer ne moze da veruje da Ursus ima fabricki izvod-deklo gde se samo nasrafi reduktor-kuciste sa zupcanikom koje daje pogon prednjoj vuci.
 
Sutra možda odem da vidim nekog ursusa C355.Na šta obratiti pažnju?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
AcO nemoguti opisati recima njegov pogled,da eksplodira,a ja ursulu ukopao do glavcine,ma nisam ga zalio,i na kraju kazem majstoru,sad zatrpavaj rupe haha!! kolega Kremator nisi mi odgovorio na pitanje?ovo 300e o kome pricas?

Ne znam da li moze na ursus :osmeh:, ja se razmisljam da li se uklapam i da li mi treba za kardanku :osmeh:....
 
@ Kole DV, jos da mi kazes ako si kupovao izvod, odnosno reduktor za prednju vucu, koliko si platio?

Sutra možda odem da vidim nekog ursusa C355.Na šta obratiti pažnju?
Pa u principu, na sve. Znaci kao bilo koji drugi traktor da kupujes, tako i kod ovog. Treba dobro da pali, znaci sa dobrim akumulatorom i ako je mraz samo da drmne bez verglanja i da upali. Normalno je da tad izbaci dim i kad mu nacepis gas oce da zadimi pa se stabilizuje. Obrati paznju na kocnice jer hoce da zajebavaju glavni kocioni cilindri. Nisu skupi, ali mogu da iznerviraju coveka da je to cudo. Obrati paznju na buku iz difa i iz bocnih reduktora pri vecoj brzini. U principu svaki se cuje, samo neki manje, a neki vise. Pozeljno da je sto manje, ako bas bruji i drobi, bezi od toga. Proveri da li hidraulik dize i u drugom i cetvrtom polozaju rucice ili samo u cetvrtom. Hoce da se zdrobi ili ispadne zupcanik sa pumpe i onda radi samo u cetvrtom, krajnjem polozaju. I tako.
 
23wwppl.jpg
219v4f9.jpg
2zqszll.jpg
jos gume,mada ide i ovako,AcO,odavno bilo pojma nemeam,bila tu i neka kompnzacija,svasta nesto itd....
 
zdravo Alene,trenutno nemam,a sto se tice volan je mehanicki,za nijansu je tezi od fabrickog sa ovim trenutnim gumama i tegovima,kada sam probao bez tegova(dva komada)onda je laksi,gume kad dodju nove bice super,mada mogu i hidraulicki volan ugraditi nije problem....
 
Kole svaka cast za masinu, drago mi je da i kod nas ima ljudi koji vole da unaprede masine koje imaju.

@ AcA OPEL to je fabricka nadogradnja ima, hidraulicnu pumpu veceg protoka, umesto poklopca hidraulike ima samo jednu plocu koja zatvara dif., siroku kabinu i jaci prednji trap, u odnosu na fabricke ursuse, poljaci ih zovu "Ostrowek"

evo da i ja predstavim moju masinu: Ursus C - 355 1978 godiste, radnih sati koliko ima to samo on zna, kupljen je nov '79 i to je jedini traktor na mom imanju od tad do danas, sve radi i prezadovoljan sam sa njime.




 
Gde ? Iz Poljske sam trazio jer ima firma Krokus iz Goloboka koja uvozi delove za Ursus, Zetor, tako da bi oni to bez problema uvezli.
I da ovi mostovi sa ovog oglasa su kompletno remontovani, sa novim gumama i novim blatobranima, cak su i kocnice sredjivali tako da se lako i to uradi.
 
Kada sam pitao Poljake preko youtube,koji su ugradjivali prednji most od Robura,rekli su mi da ih je sve komplet kostalo oko 2000 e.
Ovo za 1900 da dodje na kucni prag i nije mnogo,u odnosu sto su mi oni rekli da je njih kostalo.
 
Mislio sam napr. na Madjarsku, ali naravno sa otpada, stanje je pitanje, sta se "ubode", i sta se nadje. Meni se cini da je previse para tih ~2000e, ali svako ima svoju racunicu i mislenje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh