Ursus

Bojane i Vasovac, u menjac ide od 25 do 31 litra ulja. Voda u menjacu je redovna pojava i obicno je kondenzacija, a ulje treba menjati na oko 800 radnih sati. A sto ne dize tu moze biti puno razloga, a u skoro svakom slucaju ces morati da ga otvaras.
 
Pa svakako je neka kondenzacijaili mozda nekad od pranja,ima li sanse da pored rucice menjaca udje,jel kod njega ima zaptivna guma ili ne ? Za problem hidraulika znam i ja da moze biti puno razloga,al mislih se mozda imaju neku boljku pa da ga resim laksim putem,jer od skora mi je taj ursus u garazi pa nemam iskustva sa njim.
 
Bojane, postoji gumeni zaptivac oko rucice menjaca, postiji i mali kanal na gornjem poklopcu menjaca, koji sluzi za odisku, da ne bi doslo do stvaranja visokog pritiska u celom prenosu. Prilikom grejanja i hladjenja ulja, vazduh ulazi i izlazi kroz taj otvor tako da moze puno vode da se kondenzuje u menjacu. Oko hidraulike kreni od najlakseg. Prvo ocisti magnetni filter koji se nalazi ispod sedista (veliki zavrtanj na poklopcu hidraulike). Proveri kakvo je ulje, ispusti malo ulja kroz zadnji stopli koji je na okruglom poklopcu ispod diferencijala. Proveri da li ti ukljucuje pumpa kako valja (leva rucica skroz u donji polozaj) trebalo bi da se cuje blago brujanje. Javi se kad to uradis, pa ako nije pomoglo, objasnicu ti sta dalje.
 
hvala,ulje nije dobro,svakako cu ga zameniti,a za ostalo videcu sta se dogadja.Hvala na informaciji,da nadjem i taj zaptivac da ga zamenim kad mu menjam ulje
 
hvala svima koji su mi odgovorili na postavljeno pitanje :ppozdrav::veseljak::::suncanje:: al ce bata slatko da skida i da ga ocisti a ja da gledam :haha:

- - - - - - - - - -

sta moze da bude problem oko jutarnjeg paljenja na c355 a kasnije pali solidno i da prvi put kad ga upalim pusi ko parna lokomotiva a posle i u toku dana sasvim normalno,s tim da sam zamenio uloske dizni,cevi za dizne,bos pumpa detaljno pregledana i sredjena,akomulator dobar(nov),molim za pomoc ako moze :sta:::jako_besan:::zli: ide sezona samo sto nije krenula i on bas sad naso da zeza krizu
 
Pozdrav. Skoro sam sredjivao vazdusnu instalaciju na ursus - 355 i na prikolici tehnostroj.
Kocnice nikad nisu koristene, zaribali ventili i td, sve sam to ocistio, podmazao i sad funkcionise.
Ali imam problem na kompresoru. Kad traktor radi do nekih 800 obr/min sve je ok, ali na jacem gasu
cujem kao da kompresor prezubi i tad ne radi, odnosno ne duva.
Pibavio bi delove pa kad ga budem rasturao odmah bi da ga sredim.
Jel imao neko mozda isti ili slican problem? Traktor je '76 god i do pre nekih mesec-dva je radio bez problema.
 
Pozdrav. Skoro sam sredjivao vazdusnu instalaciju na ursus - 355 i na prikolici tehnostroj.
Kocnice nikad nisu koristene, zaribali ventili i td, sve sam to ocistio, podmazao i sad funkcionise.
Ali imam problem na kompresoru. Kad traktor radi do nekih 800 obr/min sve je ok, ali na jacem gasu
cujem kao da kompresor prezubi i tad ne radi, odnosno ne duva.
Pibavio bi delove pa kad ga budem rasturao odmah bi da ga sredim.
Jel imao neko mozda isti ili slican problem? Traktor je '76 god i do pre nekih mesec-dva je radio bez problema.

Kad ti se to desi da li ti izbaci i onaj osigurač (polugicu) ,sa kojim startuješ kompresor?
 
Moraces da zamjenis dva dijel a oznacena na slici.Poluga i utvđivac.Za taj podhvat moras skinuti glavu,cilindar i klip kompresora.Malo ga je zeznuto skinuti odozgo.
dsc03894ed.jpg


- - - - - - - - - -

Ispod imas vijak koji je osiguran maticom.On veze polugu i vilicu zupcanika.Kad njega skines mozes izvuci polugu.



Uploaded with ImageShack.us
 
Hvala puno na odgovoru. Posalji mi svoj br u pp, da imam za svaki slucaj ako negde zapne.
Nego delove moram da nadjem negde na net-u, juce sam pitao u par prodavnica u Paracinu,
kazu za kompresore nemaju nista.
:ppozdrav:
 
Ljudi imam problem sa hidraulikom ,trazio sam stranice u nazad dal se pricalo oko toga ,
al nemogu da nadjem,inpolsira hidraulika ,
zamenio sam gornji ventil ispod sedista i dalje isto

Sta bi moglo biti dize normalno al i na leru i u vozxnji skoro do zemlje se spusti i ponovo digne ...
 
Otidi na u sekciju mehanizacija-tehnicka dokumentacija. Tu ces naci radionicki prirucnik sa semom za regulator, slika br 139. Sigurno je on u pitanju,ali preporuka da se servisira kod iskusnog mehanicara.
 
Nazad
Vrh