Unutrašnjost štala

Mana je to, ako se to moze nazvati manom sto umesto stajnjaka imas osoku koju isto koristis za djubrenje njiva, sve ostalo su po meni prednosti, mrogo cistiji i laksi rad, cistija stoka...
 
Imam ja štalu za 50 komada na slami ali mi dosta čišćenja a nemogu da čistim mašinski nego ručno pa bi da uradim rešetke već imam cisternu za osoku. Posto je zgrada betonirana od ranije išao bi kanale metar u vis i betonsku rešetku.da li je bolje da idem boksove 5 puta 6 metara ili da podelim štalu po dužini tako da bi boksovi bili 2,5 metara sa 12 metara
 
markojx
a sto ne budu pusteni u prostor 12x6? Neku promenu u mojoj stali sam razmisljao da uradim isto sa resetkastim podom i toliki bi i bio prostor 14 x 6,5 ali nisam hteo da pregradjujem vec da budu pusteni!
 
Kravama otvoren dodatni dio. U starom delu štale bila gužva: 41 ležaj i blizu 60 krava.
Sad imaju gazde neko vreme mir od gužve, bar dok ne popune ta dodatna mesta.

[video=youtube_share;pQaOy9CFSlY]https://youtu.be/pQaOy9CFSlY[/video]
 
Poslednja izmena:
Imam objekat unutrasnjih mera 11,4m x 5,1m, zidovi i krov su u odlicnom stanju, pa planiram da ga adaptiram u stalu. 10 lezista sirine 105cm sa prolazom na sredini sirine 90cm. Duzina lezista: hodnik za hranjenje 1m, jasle 60cm, leziste 1,7m, kanal 40cm(dubina 20cm) pozadi prolaz za muzu i manipulaciju stajnjakom 1,4m. Ciscenje rucno u kolica, pa na vrata u cosku. Sta mislite?
 
imam slican objekat (stalu)...jasle si planiro drvene radit...Ja stoku pustam u ispust i kanal sam moro svest na tri centa i manje a vrata sam ostavio na sredini inapravio sam nesto slicno motici samo ravno i sirine kanala i samo povucem dubre do vrata
 
Po meni traka za izdjubravanje za manje stale prava stvar. I ne znam koliko da je skupa vredi svaki dinar!
Kod mene je nezgodno izdjubravanje, prvo u kolica pa na kamaru, obaveza stalno... ko nije radio ne zna kako je

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je donja strana temelja u stale visoka metar i samo povucem cistacem do vrata i izbacim vilama...nije lako ko mora sa kolicima radit
 
Петре немој тако.
Остави иза лежишта равно до зида,и бетон,и само гураш направиш себи гртач.колица и остало су посао,а планирај да оставиш себи и вођице за траку за изђубравање..прво се доброо информиши,погледај како су други радили па опет 2 пута размисли како је добро и онда ради.и опет ћеш се негде зајебати ал јбг такав посао:osmeh:
 
Nije bas resenje iza lezista sve ostavit ravno bez kanala zato sto sve bude pod mokracom a kanal ce ako imas padove kako treba sve pokupit
 
imam slican objekat (stalu)...jasle si planiro drvene radit...Ja stoku pustam u ispust i kanal sam moro svest na tri centa i manje a vrata sam ostavio na sredini inapravio sam nesto slicno motici samo ravno i sirine kanala i samo povucem dubre do vrata
Planirao sam da jasle budu plitke betonske, njihov zid da bude deblji i oblozen bagremovim stafnama, da krave mogu da spuste glavu na njega kada leze, a da mogu i da gurnu glavom napred preko jasala kada ustaju. Iznad nivoa jasala hranidbeni hodnik, tako da krave gledam iznad glava kada im prilazim radi hranjenja. Grubo izracunao da mi treba oko 500e za komplet betonazu.
 
Mislim da nisu potrebne staflle i jasle sto sire ,tad manje izbacuju hranu....Imam slika kako je kod mene na hrvatskom forumu i vec 3 godina je stala u funkciji i ja sam prezadovoljan
 
Nazad
Vrh