Unutrašnjost štala

Nikako nije bilo tako mišljeno, da te vređam ili slično.

Po mom mišljenju je danas suludo investirat u vezani tip objekta, pogotovo u tom slučaju sa 44 grla.
Jer iako se računa da satnica/dnevnica nije visoka kad se usporedi sa investicijom, ima na forumu nekoliko tema u kojima se kuka kako se ne može nać radnik. I sutra bude to još gore.

I treba imat u obziru, da i vlastiti rad košta.
I kad se priča o mlekarstvu, brzo se dođe do 'ropstva' stoci, pa da nema sveca itd.

U suprotnosti s opštim mišljenjem, štale za slobodno držanje ne moraju bit skupe, a prirodne danosti velikog dela Srbije (obilje slame) to još olakšavaju.
 
Mislim da je najveci deo posla ciscenje koje ako se resi masinskim putem ili putem kanala i jame, potreban broj radnih sati se drasticno smanjuje i izjednacava se u odnosu na slobodan sistem s tim sto se ima bolje pracenje zdravstvenog stanja grla
 
Muža znači nije stavka, koja troši vreme kod vezanog uzgoja uspoređeno sa izmuzištem?
 
A cena stacionarnih sistema koja je i potrebna velicina prostorije za smestaj muznog sistema, a kolika je velicina prostorije sto se tice prostorije gde je izmuziste i cena izgradnje?
 
Evo fotografija objekta koji sam projektovao, radovi su pri kraju, ali nije jos zavrsen...
e2b5a59f6f4f6d5bf5cb0df3b05147a0.jpg
914a7d384830f5342765bcd4d17ab267.jpg
56b0ce6625c8773f75cef2049965db7c.jpg
67dcaa236532859a7b0e9969383e667b.jpg
b3907cb84aafc633abffa18448045aa4.jpg


Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nije moglo, sa te stane je zasek od 2m a ispod spremnik za stajnjak. Prosto teren je nezgodan jako, ali se slazem da jeste jedan od hendikepa objekta. Mada dobri su vozaci, pa nek voze u nazad.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nije moglo, sa te stane je zasek od 2m a ispod spremnik za stajnjak. Prosto teren je nezgodan jako, ali se slazem da jeste jedan od hendikepa objekta. Mada dobri su vozaci, pa nek voze u nazad.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Jeste u rikverc, ali ako mikserica ima samo sa jedne strane ispust? Ne znam za ove novije, seko samuraj je imala samo sa jedne strane.
 
Управо на то сам мислио.Немају све мискерице испуст на обе стране,претежно оне баш велике,које су нажалост на овај број грла такође велике.Ал ако је терен такав,ћути и сналази се.
Професоре која је цена објекта.?
 
Jeste u rikverc, ali ako mikserica ima samo sa jedne strane ispust? Ne znam za ove novije, seko samuraj je imala samo sa jedne strane.
Ma salim se ja, ali prosto reljef je takav kakav je, nije bilo bas puno opcija, tako da ako budu hteli miks prikolicu i TMR moraju traziti odredjenu. Inace gde je objekat napravljen i gde se ljudi ozbiljno bave proizvodnjom mleka, vecina vojvodjanskih domacina ne bi ni zimovala

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Jako puno, ne bih iznosio tacne cifre, ali nekoliko desetina hiljada evra. Sve je radjeno od pocetka kako treba, idejno resenje, gradjevinski projekat, sve dozvole...

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh