Uljana repica

Odg: Uljana repica

Kako ste zadovoljni uljanom repicom sada posle cvetanja :sta:
 
Odg: Uljana repica

evo jos jedna slika iz cvatnje repica je u super stanju samo da je sada ne snadje kako nevrjeme



_________________________________________________Post je spojen: [time]1242581359[/time]_________________________________________________
ovo je slikana danas
 
Odg: Uljana repica

Evo i moje uljane repice
 
Odg: Uljana repica

cujte ljudi ovu bruku kod mene u u brckom ima fabrika ulja BIMAL mozda neki iznaju za nju prije rata bila najveca na balkanu,
sklapala je ugovore a ugovorena cjena je bila 394e davali su ljudima sjeme i ostali repromaterijal al vidi sad belaja nece da otkupljuju to jest sve sto je ugovoreno vracaju zbog ** kojekakvi buba u repici**, mozetel zamislit te bruke i budalastinje heeej!!!!!! zbog buba da vidim u kojoj kulturi nece biti buba,
po mom misljenju to je politika jer je pala cjena repici i oni nemaju drugog izlaza vec izmislit bube usuprotnom bi bio nadlezan sud vako su sebi nasli izlaz :hit:
 
Odg: Uljana repica

Bruka je i kod nas.Jutros cujem da je otkupna cena uljane repce 235 e iako je ugovorena cena 370 evra po toni.Neznam dali je to jos negde moguce u svetu :udri: i jos me ubedjuju kako je to bolje od bilo koje polj.kulture :udri: .Neznam ljudi sta cemo ali se nesto mora uraditi.Ovo je cista propast.
 
Odg: Uljana repica

Bruka,sramota... je malo reci za ovo sta nam rade...Ja sam u subotu i nedelju vrsio uljanu repicu(okolina Kladova,Timocka krajina ) i prinos je oko 2 tone/ha, sto i nije lose kakva je zemlja, buba kolko hoces i trave al nije lose za prvi put.cena je isto bila po ugovoru 370 e a sada nesto pricaju 250e.Odradio sam ukupno oko 4 ha od 12 kolko imam posejano i ocekujem malo veci prinos na ostalim parcelama, al kakva je cena repice, zita i jecma bice prava propast. Samo nista nije cudno kad moze jedan ministar da menja uredbe kako hoce sto ne bi mogli i mlinari i uljare...mislim na uredbe o subvencionisanju registrovanih domacinstava (poljop. penzioneri) sa 12000 dinara na 4200 po ha.
Kakva nam je drzava jos smo i dobri...
 
Odg: Uljana repica

Meni su platili 23,5 din.Vidim ovih dana ponovo agituju za setvu uljene repice,nemojte ljudi nasedati na njihove slatkorecive price,sve su to prevaranti sa Viktorija grupom na celu.Da li postoji neka zemlja na svetu da se ugovara jedna cena a placa druga,daleko manja.Oni su jednostavno drzava u drzavi i rade sta hoce uz blagoslov nadleznih ministarstava i vlade.Sramota!
 
Odg: Uljana repica

ja prodo po 230e/t :zli:nisam imo izbora,
mozda da posijem 12 hektara
 
Odg: Uljana repica

planiral ko sijat uljanu tepicu koje povrsine koje sjeme
ja sijem 11h sjeme pijonir W09 i W10
 
Odg: Uljana repica

Ja razmisljam ali me treba ubediti da je to isplativo. Dali je neko imao ove godine i kako prinos,cena...
 
Odg: Uljana repica

abro je napisao(la):
Ja razmisljam ali me treba ubediti da je to isplativo. Dali je neko imao ove godine i kako prinos,cena...
U mom kraju ko je sejao kaze da se vise isplatilo nego psenica.....
 
Odg: Uljana repica

Ja je zato uporedjujem sa psenicom jer umesto nje bih sejao repicu
 
Odg: Uljana repica

A jeli neko zna da mi kaze nesto vise, posto se ugovara tj cenu, prinos, troskove proizvodnje, itd... Kod nas je slabo vidam po ataru cak mislim da ove godine je ni nema pa molim za informaciju iz prve ruke ako neko zna. Hvala.
 
Odg: Uljana repica

abro je napisao(la):
A jeli neko zna da mi kaze nesto vise, posto se ugovara tj cenu, prinos, troskove proizvodnje, itd... Kod nas je slabo vidam po ataru cak mislim da ove godine je ni nema pa molim za informaciju iz prve ruke ako neko zna. Hvala.

Ugovaranje Uljane repice uslovi setva 2009 g

Vrece semena koja pokriva oko 2.7 h za 400 kg merkantile
Mesano 3x15 za 1.6 merkantile

za sada samo ovo

Cena ?

Ovako sto se tice pripreme Oranje na dubini oko 20 cm , tanjiranje ili roto drljaca , valjanje , setva na dubino od 1,5 do 2,5 cm , ponovo valjanje , pre oranja stajnjak ili oko 3 kg mesanog 3x15 po aru , setva sejacicom za psenicu na 25 cm razmaka izmedju redova sa IMT-ovim sejacima se ne moze baciti manje od 4 kg semena po hektaru tako da vreca semena moze da pokrije 2 h ( ovo pisem iz iskustva ) seme KWS po mom iskustvu Triangl za sada daleko najbolji

Zastita od sjajnika u prolece obavezna , i ja sam prihranu vrsio folijano a moze u dva navrata sa po 1 kg/ar ureje , prvu prihranu kraj januara a druga mesec dana kasnije , zastita od korova nepotreba .

Prinos na parcelama (prihrana mesavinom i ureom nije bilo kise u Aprilu mesecu ) na 25 h prosek 2,5 t/h
Parcele na kojima sam isao sa stajnjakom i folijarno oko 20 h prosek 4,5 t/h ali bilo je dve kise u Aprilu

Post je spojen: [time]1251881412[/time]
_________________________________________________
Jos da dodam predkultura najbolje zitarica , konkretno kod mene jecam slama iseckana prilikom vrsaja , bacio 1kg ureje po aru i zaorao tako da nisam bacao mesavinu a stajnjak ove godine nisam imao
 
Nazad
Vrh