Uljana repica

Odg: Uljana repica

Nemam ni ja problema sa vodom, a necu imati ni sa repicom, posto ce uskoro, najverovatnije, biti preorana.Od posejanih 10ha nece ostati nista, sejano u septembru, nije bilo kise, slab sklop...
Takve su skore sve ovde kod nas u Somboru i okolini.
Pozdrav svima
 
Odg: Uljana repica

Green je napisao(la):
Nemam ni ja problema sa vodom, a necu imati ni sa repicom, posto ce uskoro, najverovatnije, biti preorana.Od posejanih 10ha nece ostati nista, sejano u septembru, nije bilo kise, slab sklop...
Takve su skore sve ovde kod nas u Somboru i okolini.
Pozdrav svima
Toga se i ja više plašim....
 
Odg: Uljana repica

[youtube]9P75oZDlvW8[/youtube]

To su slike moje repice od prosle godine.
Prosjek je bio oko 3,4tone/1h.Vrseno je bez bocne kose tako da je vjerojatno moglo se vise navrsiti.
 
Odg: Uljana repica

Da li se seme uljane repice tretira insekticidima pre setve? :sta:
Da li u Subotickom ataru ima zasejane uljane repice ? :sta:
 
Odg: Uljana repica

repica kreće po malo

SDC12042.jpg
 
Odg: Uljana repica

Kod mene je pred usev bio jecam,nikla je 80 posto ali imam problema sa jecmom koji je ponovo nikao,i bas ga ima mnogo je ne jednaka sad,ima neke koja je 80 cm visoka a ima i one koja je 20,sta ce od toga ispasti ne znam......

Mnogi mi kazu da ce repica da ugusi jecam e sad...

Sta mislite?
 
Odg: Uljana repica

dobra ti je kreso repica .
Mnogi mi kazu da ce repica da ugusi jecam e sad...

Sta mislite?/quote]

slabo ce repica ugusit jecam il psenicu kad budes vrsio repicu imaces i jecma u repici
 
Odg: Uljana repica

ja sam imao puno samonikle pšenice i prskao sam sa panterom i pšenica je počela žutiti , a da će repica ugušiti ječam , nisam siguran
 
Odg: Uljana repica

Šta će biti sa repicom koja je 15-20cm visoka? Kod nas u ataru je sva takva jer nije bilo kiše pa nije mogla da nikne do kraja oktobra, pa je ostala mala....
 
Odg: Uljana repica

Da li je kasno sad da polivam jecam u repici? da li ce stetiti? Kazem ima neke koja je visoka 70-80 cm. i ima cvetove vec.
 
Odg: Uljana repica

PROVERAVAJTE SJAJNIK, nema potrebe da prskas protiv korova, ako si prihranio azotom, i primenis folijarno, i naravno da je veca repica od korova
 
Odg: Uljana repica

Ja sam vec prskao,protiv Sjajnika bilo ga je cudo bozije!


Polivao sam FASTACOM 200 ml,Fastaca i 280 lit vode po 1ha Znaci uspelo je neverovatno a nije skupo

50ml-300 din. Oni preporucuju 150ml po ha ali ja sam dodao jos malo, znaci najeftinije 1200 din po ha i nema ni musice vise.


Provereno, sve ostalo je skuplje. :ppozdrav:
 
Odg: Uljana repica

Ovde kod nas Barisic prska uljanu repicu totalom :sta: i to nekih 800 ha.Shvatili su izgleda da je previse mali sklop pa ce nesto drugo sejati.Ove godine ko bude imao dobru repicu bice ::novac::
 
Odg: Uljana repica

rasa02 je napisao(la):
Ovde kod nas Barisic prska uljanu repicu totalom :sta: i to nekih 800 ha.Shvatili su izgleda da je previse mali sklop pa ce nesto drugo sejati.Ove godine ko bude imao dobru repicu bice ::novac::
Ja imam sklop dobar, samo se bojim da neće biti rode jer je repica visine 10-15cm..... :udri:
 
Odg: Uljana repica

Dobila je an još pre dve-tri nedelje, a pre nedelju dana sam je prskao protiv sjajnika i sipao sam slavol...... U sledeće prskanje ću staviti kemiru ili tako nešto... Samo brine me to što je mala, neznam koliko ovako zaostala može da rodi.... Jesenas nije mogla da nikne na vreme od suše, pa sad kasni sa vegetacijom....
 
Odg: Uljana repica

Evo kako moja repica sad izgleda... Samo što ne procveta i visine je otprilike do kolena..

2mg819x.jpg
 
Nazad
Vrh