Uljana repica

Odg: Uljana repica

da ima tu a početko na ovratinama tu nije nikla repica pa se je pojavila trava, ali nesekiram se ja ugušiti će ju repica :cool:
 
Odg: Uljana repica

imal jos ko da sije repicu na forumu il sam ja sam :sta:
 
Odg: Uljana repica

@ Mladene kako uspevaš sa repicom? Repicu moraš da seješ posle pšenice..... Kad se skida repica? ( tu je niko ne seje) .Ako skidaš u junu šta možeš posle toga sejati? Ako ne poseješ ništa onda si izgubio godinu... :sta:
 
Odg: Uljana repica

repica pre psenice,ako nemas pravi adapter - 5-10% plus mora imati makar bocnu kosu koju je gazda platio coveku 2500e samo da mu dodje vrsiti 40ha
40ha repice je pokrilo troskove za 120ha psenice,posle nije nista sejano..
 
Odg: Uljana repica

Šta je predusev repice? Mora da bude pšenica ,čim se seješ početkom septembra.
 
Odg: Uljana repica

mozda mozes probati sa ranim sortama kukuruza fao grupe zrenja 300 posle repice ove godine je meni uspeo NS 341 jer je tad bilo kise ! u junu sam ga posejao na luceriste posle prvog otkosa! :cao:
 
Odg: Uljana repica

sa repicom prolazim dobro zadovoljan sam prinos bude oko 3t/h.
da repicu sijem posle psenice optimalan rok je od 25.8 do 05,09 ,repica se skida krajem sestog mjeseca pa jasam ove godine posijo pijonirov F58 FAO200.
pa ne propadne ti godina tobi isto bilo da kazes za psenicu da ti propadne godina
 
Odg: Uljana repica

Nisam paor ,ali čini mi se, da se optimalan rok setve uljane repice pomera prema kasnije. Jeseni su sve lepše i dolazi do preteranog raste uljane repice pre zime što nije dobro.
 
Odg: Uljana repica

kako je repica podnela ove temperature? prošao sam pored jedne velike njive, deluje mi prilično smrznuto... će se oporaviti ili zbogom diko?
 
Odg: Uljana repica

kod mene izgleda dobro a ita koja djeluje smrznuto ce da se regenerise a te zute listove da odbaci
 
Odg: Uljana repica

evo i ja sam danas uspjeo da prehranim repicu bilo je na granici moci ili ne moci uci sa traktorom
prehranito sa 200kg/h KANa

 
Odg: Uljana repica

Evo i moje repice.



Ja sam nesto kasnije sejao i to iz dva dela,prva setva je bila 25.09.Kisa je prekinula setvu a posto sam vec imao seme ostatak njive od 6 ha je posejan posle sedam dana.Prvi put sam posejao ovu kulturu i vec sam se pokajao.Cujem da cena nece biti ona koja je ugovorena vec neka druga,naravno manja i to dosta.Po ugovoru cena je trebala biti 370 e po toni a koliko cemo dobiti ko zna.Kakva je cena kod vas u Brckom?
 
Odg: Uljana repica

prosle godine su mi je platili 405e /T ove godine neznam kako ce biti .
jesil prehranio repicu i koju si sijo jel hibtid il sorta
 
Odg: Uljana repica

Ova slika je od 3 marta tada sam je prihranio sa 250 kg AN a po ha.U pitanju je Pionirov hibrid nisam zapamtio oznaku ali mogu pogledati.Posejao sam je sa zitnom sejalicom i to oko 5 kg semena po ha.Morao sam seme mesati sa urejom da bi se moglo i posejati tako malo semena a zatvarao sam svaku drugu lulu.Sto se tice proizvodnje bice kako mi se cini sve u redu ali sa cenom neznam ni ja sta ce biti.Sve mi se cini da ce biti jako losa kao i svemu ostalom i izgleda da sam se dzabe nadao nekom profitu.Po starom obicaju kod nas ugovori ne vrede nista,sta vredi sto smo ga i pravili kada se ne postuju.Kod nas u ugovoru pise da je cena 370e ali sam cuo u zadruzi da ce biti mnogo niza,koliko ni oni kao neznaju :zli:
 
Odg: Uljana repica

mora da si sijo W 09 , koja ti je to sijacica pa nije mogla da posije 2,5-3 kg ,5kg to ti je pregusto
 
Odg: Uljana repica

Kako se borite i da li se uopšte borite protiv rutave bube. Meni je prešla sa uljane repice na jagodu i napravila haos.
 
Odg: Uljana repica

mozes li mi malo objasnit kako izgleda i dal ima drugi naziv,
 
Nazad
Vrh