Uljana repica 2022/2023

Čuo sam da je neki u našoj okolini završio skidanje repice 200-300 kj. Prosek 2,8 t/kj, tako kažu.
 
Znam da i on ima istu kolicinu i da mu je dobra pa zato reko.Inace za tu povrisnu taj prinos je odlicaaan💪🏻.Kod nas ako bude prosek 1500kg/kj pa da se sutnemo nogom u d**e
 
Poslednja izmena:
Fantastičan za ne poverovati ali miguć. Ko je imao njivu pored njegove repice ostao je bez najmanje svog jednog reda.
Baš čudan fenomen na ovom forumu. Moje zapažanje da oni koji kriju svoj identitet insistiraju na tuđim imenima 😂😂😂.
 
Znam da i on ima istu kolicinu i da mu je dobra pa zato reko.Inace za tu povrisnu taj prinos je odlicaaan💪🏻.Kod nas ako bude prosek 1500kg/kj pa da se sutnemo nogom u **greška
Ne razumem kako i zasto je kod vas slucaj da ocekujes tako los rod.
Ja repice nemam posejane ali ono sto vidim ove godine po ataru nikad do sad nisam video. Repica je bujna i visine do 2.5 m i nikad do sad nije izgledala tako dobra.
 
Ne razumem kako i zasto je kod vas slucaj da ocekujes tako los rod.
Ja repice nemam posejane ali ono sto vidim ove godine po ataru nikad do sad nisam video. Repica je bujna i visine do 2.5 m i nikad do sad nije izgledala tako dobra.
Kod nas je uglavnom dvopolje, ima jaku puno stetocina, a kod vas na nekim njivama tek ove god se prvi put sejala repica i normalno je da ide ko luda jer ona gde se seje prve godine uglavnom tamo ce da pukne top
 
Nece se setiti da se povuku malo dalje od sklada prilikom setve..
To ima smisla, ali problem su komšije koje se ne drže granice. Dok se pokosi odmah krenu obrađivati do strnjike , a ako sam sam se pomaknuo ne može onda strnjika biti međa. Bolje da mi sasijeku pola metra dok se raširi...
 
To ima smisla, ali problem su komšije koje se ne drže granice. Dok se pokosi odmah krenu obrađivati do strnjike , a ako sam sam se pomaknuo ne može onda strnjika biti međa. Bolje da mi sasijeku pola metra dok se raširi...
Ja imam navigaciju 5 godina i unešene AB linije iz katastra.
 
Ne razumem, kako ne odgovara ?
Zar vi niste na neki način bili ,,zapada" za nas ?
Čuo sam da i kod nas negde postoje problemi ali geometar ,,presudi" i svi poštuju.
Ili uneseš među sa terena.
 
Ne odgovara zato što godinama se radi kako bi rekao malo ukrivo, onda ima situacija da je jedan otišao u drugoga, pa ovaj u trećeg i tako dalje a nikad se to nije ispravljalo, mi kao opština po tome jesmo problematični, a specifično moje selo i okolica navigacija je nepoznanica, tek sad evo ja i još oko dvoje troje kolega smo nabavili...
Također ja zbog toga zemlju koju nanovo kupim dam odmjeriti, a ponekad i to ljudi ne prihvaćaju, ali u globalu je ok..
 
Ne odgovara zato što godinama se radi kako bi rekao malo ukrivo, onda ima situacija da je jedan otišao u drugoga, pa ovaj u trećeg i tako dalje a nikad se to nije ispravljalo, mi kao opština po tome jesmo problematični, a specifično moje selo i okolica navigacija je nepoznanica, tek sad evo ja i još oko dvoje troje kolega smo nabavili...
Također ja zbog toga zemlju koju nanovo kupim dam odmjeriti, a ponekad i to ljudi ne prihvaćaju, ali u globalu je ok..
mjernik je zakon, neka ne prihvaćaju među, mjernik ih da na sud i minimalno 2000 eura kad se poplaćaju im sljedi kao kazna i troškovi jer se prave prepametni....
 
Nazad
Vrh