Uljana repica 2022/2023

kod nas za sada prinos od 17 do 20m kj
vlaga sve su u jusu do 9 a ima i totalno suvih sa 6
cena 42din za sada
 
Meni isto izgleda suha, samo je jos stabljika malo zelena......za 3-4 dana bi trebali krenuti
 
Cekate da se stabljika osusi? Ja vrsim i sa skroz zelenom stabljikom. Gledam mahune, sta me briga kakva je stabljika.
Nece moj kombajn u takvu repicu, tesko mu.....mota se po puzu na hederu ili zaglavi bubanj.....sve si mislim da zovem nekog s velikim kombajnom da to odradi
 
Obisla nas je kisa, da je pala i pokvasila, pa sunce osusilo, mogla bi popucati mahuna.....

Takoder slijedeci tjedan radimo.....
 
Nesmu maune da pucaju ako su zdrave, ma koliko da su suve osim naravno da nije neko nevreme.
Zdrava repica ima zelenu stabljiku i kad se vrsi.
 
Obisla nas je kisa, da je pala i pokvasila, pa sunce osusilo, mogla bi popucati mahuna.....

Takoder slijedeci tjedan radimo.....
ako je repica zdrava mogu ti 2 pljuska po 30 litara kiše u roku 15 min pasti i da se ne otvori ama baš niti jedna mahuna na cjieloj njivi. osobno sam doživio, doduše led je nešto sasvim drugo i možda nenromalan vjetar
 
Kakvi su vam prinosi? Neznam za sve parcele ali mogu navesni prosek nekih parcela. Kada se napunila prikolica sa nekoliko celih njiva onda sam mogao prosek da racunam za te parcele.

Ovako se krece ( sve po KJ ): 950kg, 1680kg, 1740kg, 2050kg, 2200kg

Po kojoj ceni placaju? Kod nas je u petak bila 42.5 din sa 10% pdv.
 
Kod nas palo danas 10lit juce 15lit znaci necemo skoro da je skinemo, a cena iz dana u dan sve manje.
Sad prema firmama ide 330i pdv
 
Ja moju nisam mogao ni da slikam.... U petak je oluja ovrla između 20 i 50+% iovako ne baš sjajne repice....
 
U Iowa-i imam malo zelenih mahuna a u Momento-u malo više zelenih mahuna s obzirom da one nose prinos i da nemam čime da ovršem repicu prinuđen sam da čekam.
 
Nazad
Vrh