Uljana repica 2022/2023

To je heder koji se izvlaci, i samo se namontiraju bocne kose, proces traje 5 minuta....
 
90846c928ffecb7a2886a94279c159a4.jpg

Krenuli
7% vlaga, hl 65
Prinos 3,7t/ha


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko je nalegla djeluje da ima vise.....nekako sam mislio da bude oko 4.5t.....al nista od toga nazalost
 
Da dodam da sam računo da za repicu platim kombajn a za pšenicu koristim moj.Kad bi sa mojim radio razlika bi bila 18000+ pola od cene kombajna(kontam da potrošim+amortizacija pola cene usluge).
 
Ni kod nas nije sva zrela, danas je palo 5lit kise mislim da od petka/subote moze se sve redom kositi
 
Kod mene je bilo zelenih na uvratini i na međama uz rubove parcele.....ostalo ok, i sve tamo gdje sam radio zastitu u cvatnji, je zelena stabljika a gdje nisam je zuta i puca ko staklo......danas tanjurao, zelenoj nemozes doslovno nista, treba cekati da se osusi.....tako da ipak treba obaviti zastitu
 
I mi smo krenuli danas,od planirane 3 urađene dve parcele ,treća nije za rad ioako je udaljena jedva 50 m od druge.Razlika je u međurednom razmaku i u osnovnoj obradi.Ova što je još zelena je na 12,5 cm i na gruberisano strnjištu a druga na 25 na oranom.
Najbolja danas na sucokretištu,tanjiranom.

 
Vlaga je krenula sa 10,2 pa stigla na 4% se a prino od 4 do 4,5 po ha varirao ,to su parametri po bordu. Kad se sve premeri tačno i svede na jus onda rezultati.
Malo me iznenadilo što je na suncokretištu bolji prinos.
 
Nazad
Vrh