Uljana repica 2019/2020

Ostalo mi jos jedan mali deo da skinem one male repice.
c118dc994336ff7ac3e6648ed1ebe452.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Djubrite li MAPom repicu?
Znam da struka kaze vise kalijuma, ali znam da i za soju kaze da nemoze u monokulturi.
 
Kod mene gde god sam radio analizu P u nedostaku,dok K na nekim parcelama ima i previse,zato i koristi od mapa vecinom,jer verujem da je i kod drugih slicno.Ako se ne pale njive,ne iznose zetveni ostaci,a unosi npk,K se ne smanjuje u zemljistu,cak suprotno.
 
Poslednja izmena:
Kod mene gde god sam radio analizu P u nedostaku,dok K na nekim parcelama ima i previse,zato i koristi od mapa vecinom,jer verujem da je i kod drugih slicno.Ako se ne pale usevi,ne iznose zetveni ostaci,a unosi npk,K se ne smanjuje u zemljistu,cak suprotno.
Slicno je i kod nas osim tamo gdje je bila repa ucestalo e tamo fali kalija dosta tj 1-1 je fosfor i kalij na tim njivama
 
Zavrsena i kod nas uljana repica prosek 2260kg/kj
Sve u svemu zadovoljni smo,najbolji prinos ostvario Architect na parceli od 27kj od 2580kg/kj.

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Kod nas su doslovno svi odustali od uljane. Kod mene konkretno 2.95 tone po ha a ako izuzmemo ovu i proslu godinu zbog crvi imali smo nekad i 4.8 tona itd.... Kolega koji je imao 5.3 tone ponekad ove godine jedva 3.3 tone.... Crvi atar unistili i odustajemo svi odreda od nje
 
Sa dekalbom je bilo najmanje problema, dok kws od samog početka je imao problem, čim je izašla, odmah je došao buhač i pipa, na dva listića i 1cm visine..... Na dkc je bilo, al rjetko, kao i neke muhe što su letjele, jedva primjetno na dkc, dok kod kws rojevi..... Nakon svega, kws je još dobro i rodila..... Samo da je bilo pravog sredstva za prskanje, jer sve što je bilo učinkovito je ukinuto.....
 
Kako god bilo,da nisam imao uljanu repicu i da sam imao samo pšenicu kao jesenji usev,češao bih se sada i gde me ne svrbi.Kod nas je pšenica žestoko podbacila a repica je taj minus u dobroj meri ispeglala.
 
Zadovoljan sam, nije loša repica, al ima puno brige oko nje što se prskanja tiče, treba stalno biti na njivi i kontrolirati stanje..... Kod drugih kultura nije baš tako, npr kukuruz kad se prošparta, gotovo je..... Neki dan računam, pa repica stoji na njivi 10mj....
 
Nazad
Vrh