Uljana repica 2019/2020

Od ove sto sam ostavio 2,5t/kj,danas zavrsio resto sto je bilo jako i jedna je prebila preko 3t/kj...Od hibrida najbolja je bila Arhitect,msm ovo sto je ostalo,bilo malo Umberta(nije los)....Definitivno dalje ide samo LG,spremicemo sve ali se seje posle neke jace kise,ako je ne bude,u dogledno vreme setve,vracam jecam pivarac u proizvodnju,kuruze i soju tu ne smem.
 
Vidi Nikola bilo je ljudi koji su prosle godine prvi put sejali u zivotu repicu,pa ih ubila muva,rutava buba i ostala sranja
 
Ima ko je poceo ranije da seje.
Kod mene u delu atara gde se seje duze vreme je bilo kenje,ostaje u zemlji,kod mene nista strasno....Ima tu malo i fora i caka,kada sta i kako,sa cime prskati ,menjati akt.mat....itd...
 
Ako ti dodje kupusna muva mos prskat s cim hoces... . Ona dodje kad su mahune formirane jedino samohodnu da imas
Ona ima kratak zivotni period, kad se zadnji put prska moze se spreciti napad ali pitanje je ako se potrefi pravi trenutak.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koji hibridi su se najbolje pokazali kod vas ove godine?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod mene je najstabilniji Pioneer hibridi uvjek. Imao sam Syngentu, Kws i Pioneer par godina zaredom i ove su ili odlične ili nikakve, Pioneer mi nekako uvjek diže prosjek. Sa ostalima nisam upoznat.
 
Od ove sto sam ostavio 2,5t/kj,danas zavrsio resto sto je bilo jako i jedna je prebila preko 3t/kj...Od hibrida najbolja je bila Arhitect,msm ovo sto je ostalo,bilo malo Umberta(nije los)....Definitivno dalje ide samo LG,spremicemo sve ali se seje posle neke jace kise,ako je ne bude,u dogledno vreme setve,vracam jecam pivarac u proizvodnju,kuruze i soju tu ne smem.

Probaj i aniston,prosle godine se pokazao u ogledu najbolji a i ove godine sam imao ogled na mojoj parceli i aniston je bio najbolji,ove godine sejem samo aniston i arhitekt,i uzeo jednu vrecu da probam absolut
 
Dkc i memory na istoj parceli.
c17fd25a4255feff06042d983caf0bd3.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Lg Arhitekt sam imao ove godine i neće više kod mene u njive,lep prinos ali pucaju mahune i otvaraju se. Ima dosta rastura. Ja sejem DKC i ubacujem KWS UMBERTO bio mi odličan ove godine.
 
Gde puca na LG?Oni su prvi uveli gen protiv pucanja,bas su tolerantne,DKC kako je usr'o motku u kuruzima tako i u repici,losa klijavost i trazi dobre njive,KWS ok ali losiji od LG,tesko zri i tesko se radi,imali problem sa pucanjem ali su resili sa novijim hibridima,Pioner osrednji,lako se radi ali puca kao kokice ispred bioskopa.
 
Lg i kws su dobri, a euralis kakav je sa pucanjem mahuna? Imao sam kws Hybrirock jako je dobar bio.Ali lg nisam imao pa ne mogu reci nista o njemu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh