Uljana repica 2019/2020

Bilo je komušarice, i te napadnute mahune su popucale, a južna strana, možda 8m se počela ranije sušiti, čini se da je ostala bez vode, i to kad sam kosio, bilo je smeđih zrna, samo na toj njivi.....
Danas gotovo..... Puno imam za napisati, ali neću..... Hybrirock razočaranje, teško se skidao, vlaga 7.9 i 6.9 a stabljika vlažna da skoro voda curi iz nje, lupa u kombajnu.... Prinos kako gdje od 3,2-3,3 pa do max 3,5t

Dkc neznam sada točno ime, napišem kasnije, on je dao 3,8-3,9t/ha, suha stabljika, iako posijan 7 dana poslije hybrirock, lagano se vrši, mahune čitave, nepucaju

Dkc imperial.....suh,lagano se vrši, samo šuška, duplo brže može ići kombajn, al i prinos sa dva hektra oko 4,5t.....tu nisam zadovoljan, očekivao sam barem 3t po ha...... Posijan 22 dana poslije hybrirock

Eto, i mali đuro je to odradio bez problema, mjerena potrošnja, za 6,5kj je potrošio između 48-50 litara dizela sa vožnjom do njive i 2 dcl ulja u motoru.....

 
Kod nas zadruga placa 38din, kakve su cene kod vas?
A imao sam priligu pre mesec dana na 41din direkt da prodajem

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
2.40 do 2,50kn za kilogram, ako preračunavaš, 1kn je 15 do 15,5 din..... Ili 7,45kn ide u 1€
 
Ja imam Hybrirock ali mislim da ce biti razocarenje skroz, dok Memory dominira ali nece se skinuti jos 7 dana sigurno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Za hybrirock sam imao nekoliko preporuka, itd, al nitko nije pričao o detaljima, kao ima najbolji prinos i to, a za vršidbu užas, a još prskanje insekticidom, najviše ga vole, pa u vršidbi pipa samo izlazi iz prikolice, kod DKC toga nema....
 
To je ona mala repica, Hybrirock jos zelen, pre kise ili posle kise ce se skidati.
aa11a7dd92f16c0c1b3cf2b399c5d9f3.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U djurdjinu skidaju hibriroka 2.5t na lanac, u senti oko2.2t na lanac.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod nas na kraju ispalo 3,5 t/ha. Prinosa je bilo šarolikih, najveći ove godine 4 t/ha, najviše ovisilo o zemlji, a svakakve nedaće je proživjela od vode u jesen, mraza u proljeće, snijega

20200627_143821 by Toni p, on Flickr
 
Nazad
Vrh