Uljana repica 2019/2020

Ja nisam imao,drugar je sejao i nije imao problem,msm da je "Darko",ali nije ekstreman.
Sto je DKC u kuruzu to je LG u repici i zitu,i ZP rodi ali problem vlaga,kombajniranje...
 
Kod nas Architect je ove godine bio osnov proizvodnje i bio je na 4 lokacije dosta udaljene na dosta parcela.
Bilo je i kod nas na nekim parcelama 1-2% pucanja.
Ono sto smo mi izveli zakljucak jeste da tu gde se u atarima seje repica duze bilo je surlasa u cvetanju i on je jako dugo cvetao i uspeo je surlas da zakaci deo mahuna dok npr kod Artoge nije uspeo jer je to cvetanje bilo dosta krace i ocigledno nije bio u tom momentu tamo ali je i prinos Aechitecta bio veci od Artoge.
U ataru gde se ne seje repica nije bilo apsolutno nista ispucalog a to se zadnje skidalo kad vec nije bilo repice ni u jednom ataru.
U jednom delu gde je padao sitan grad dosli su iz osiguranja i procenitelj kaze nadji mi niknutu repicu ili zrna da ima rasuto?
Ja trazim nema stvarno samo ljuske na zemlji,pa smo dosli do zakljucka da te mahune sto su pukle su bile prazne i ostecene od surlasa.
Ovo je neko moje iskustvo ne znaci da je svuda tako ali eto kako sam ja prosao.

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Posijao bi ja već, vrećica dekalba čeka, zemlja pripremljena, a vlage nema do 20cm dubine, pa nevrijedi ni sijati
 
Nazad
Vrh