Uljana repica 2017/2018

Može sa IMT sejalicom ako se dobro sećam,na mojoj sejalici je bila zalepljena nalepnica od napred sa setvenom normom i za repicu...
 
Ja samo sa njom sejem,za psenicu ne svidja mi se kako radi ali repicu seje idealno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi gde ste uzimali one bočne kose za žetvu repice? Ja razmišljam da prvi put ove godine krenem sa repicom, imam jednu parcelu na kojoj je bila pšenica, oranje je davno završeno na njoj a malo me strah jer ne znam ništa o repici. Zaštita je slična kao zašitita za pšenicu i kukuruz a hteo bi da probam. Na šta da obratim pažnju?
 
Da li znas koji sklop je posejao?

Ne zna ni on sam jer je planirao da poseje jos 1.5 kj sa tim semenom sto je bilo dovoljno za samo 8.5 umesto planiranih 10 KJ. Proletos je uzeo Tursku sejalicu kopiju Gasparda. On je trazio da mu se stave tockovi na sejalicu napred kao na Gaspardu Magica. To su mu i uradili ali su ti tockovi mnogo manji pa ne odgovara tablica koju su mu nalepili kao da su standardni tockovi.
 
Posle 7 dana polako nice

dmz3g5.jpg
 
Bez sigurne kise ne treba sejati repicu,propust se tek shvati u zetvi jedna zrela biljka i otvaraju se meune druga zelena,a kise ni na vidiku.
 
U prasinu je posejati i kada bi palo 20_25 litara tihe kiše ko budali šamar,ali to su nam trenutno puste želje.
 
ja danas ucackao 24 jutra i odmah ide valjanje,juce gledao vreme kao za utorak kisa pa pozurio,sad vec vidim da izgleda nista pa cemo ostalu setvu odloziti.....
6hqk4m.jpg
 
Nazad
Vrh