Uljana repica 2017/2018

Imali neko ko seje sa Amazone D8 Special ili Super da mi objasni kako da nastelujem za repicu da baca 3kg/ha? Imam reformovu ali reko da probam Amazone u repici
 
Imas u temi sejalice na 151 str,pisao sam kako....

Danas poceo sa sejanjem,ide odlicno vlage ima za nicanje bez problema...
 
Danas poceo sa sejanjem,ide odlicno vlage ima za nicanje bez problema...
Kod nas baš nije sjajna situacija sa vlagom,danas sejao nešto uslužno suva zemlja ko barut tek markir što izbaci nešto vlažniju zemlju...Ja moje ako ne padne ozbiljnija kiša neću ni posejati...:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Da nemaš sliku slučajno???Ako ništa drugo da uživamo bar gledajući tuđu repicu...:ppozdrav:
 
Dobro jutro,

Ako nekom treba a nije kasno imam jedan džak semena uljane repice.
DKC Expower 7,12 kg 1500000 zrna.
Seme je ovogodišnje proizvodnja Španija.

55e9ba600052813.jpg
[/URL] [/IMG]
ef7d12600052963.jpg
[/URL] [/IMG]
4208fb600053043.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Poslednja izmena:
Danas zadnji prohod, bas mnogo suvo jako malo sitne vlage. Ne znam sta raditi, sejalica spremna i seme, a kise najavljuju kao za sutra posle podne ali to nesto mrsavo.
Najverovatnije ce mo ujutru posejati, pa kako bude, posle od utorka navodno ponovo padavine.

 
Dali seme tretirate s nečim pre setve???:ppozdrav:
Pozeljno tretiranje insekticidom......Furadan ....ko ga ima :osmeh: ili slicno

- - - - - - - - - -

Dupla setva na 35cm a pokusaj notila. Danas mi kaze drugar da je video da je nikla, sejana prosle nedelje.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Vidim da markeri nisu spusteni a ni nevidim antenu GPSa na traktoru....:sta: kako si vozio u pravcu?
 
Moje misljenje :),vidi gde je isla zadnja baterija ,zna koliko da bezi tockom od nje,i to je dovoljno,nece je spartati :).A moze se i marker srediti da radi svoj posao,dobri tegovi na njemu,i da je nazubljen kao disk tanjirace (brusilica i seci),i radice to posao samo tako.
 
Dupla setva na 35cm a pokusaj notila. Danas mi kaze drugar da je video da je nikla, sejana prosle nedelje.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

slicno se sejala u Pancevackom ritu pre 2gog. svec. rata. Naime posto se onda kuk. brao rucno i sva kukuruzovina iznosila, a berba bila pocetkom septembra,uzjahao bi se konj,i po kukuruzu bi se rucno razbacalo seme.U leto sledece god.kada se posle kosnje vozila na,taban,seljackih kola je isla ponjava jer je znalo i po 200 kg.semena da se omlati.Sad je dosla nova tehnologija, ali nije zgoreg podsetiti se i stare patnje.
 
Nazad
Vrh