Uljana repica 2017/2018

Bojim se rano da posejem zbog tople jeseni jer vrlo lako moze da preraste i onda izmrzne.
 
Mi smo mislili danas da pocnemo,ali se kolicina padavina najavljena za vikend drasticno smanjila, pa se bojim da proklija,a da nema snage da nikne.
 
Evo malo slika sa danasnje setve, razmak 70cm, duplo ulazenje/sejanje, na slikama se vidi kako stoje tockovi, jes da sam prvi put ovo radio al mislim da sam ga potrefio :ppozdrav:
Hibrid Compass firme Rapool.
Setvene ploce 100x1,25mm dobro radilo samo na jednom mestu na jednoj ploci mi se jedna rupa zacepila.
Gustina setve po shemi na 70 cm je 230.000 semena x 2 ,dakle negde oko 460.000 tacnije oko 46 biljaka po m2 ako cemo jos tacnije onda je nesto manje jer 3x35=105cm
Vestak 6:12:24 u redove cca 200kg/KJ

b5ptp1.jpg


25ur1hl.jpg


qryc0g.jpg
 
Evo jedna interesantna slika sa madjarskog foruma, covek posejao u avgustu repicu u suvu zemlju dosta duboko na 8 cm. U medjuvremenu je repica dobila 0,3 mm kise (sto je zanemarljivo i nikla sa te dubine......:sta:

2safbex.jpg
 
Kisa nas obilazi samo tako.......malo je pokislo i danas odmah presao sa kembridz valjkom da sacuvamo malo tu vlagu jer je vec danas poceo da duva vetar.......malo da prosusi tu silnu kisu......:zli:
U subotu prepodne sejana repica sorta LG Artoga i danas vec proklijala...:cvetic:

fd9kjr.jpg
 
Vec proklijala? Ja sam sejao u petak i subotu,pa je pala kisa,mislio sam sutra da prskam totalom. Da li smem da prskam ako je proklijala?
 
Juce sam isao kroz rumuniju kod njih se vec vidi redovi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vec proklijala? Ja sam sejao u petak i subotu,pa je pala kisa,mislio sam sutra da prskam totalom. Da li smem da prskam ako je proklijala?

Ako nije izasla, slobodno prskaj.

Ljudi, gde ste ovako rano krenuli sa setvom, a pritom je suvo totalno i kisa koja je pala je nista posebna? Samo cu reci jedno za to- HRABROST!!!!!
 
Poslednja izmena:
Dal pokazuje kontrola setve agromehanikina i to seme od uljane repice da neseje ,il pokazuje ,nisam je dosad nikad sejo sa masinom za kokuruz.
 
Molio bih za malu pomoc, ako neko moze da pomogne......
Sejao bih repicu po prvi put, u pitanju je zitna sejalica Gaspardo Pinta 450.
E sad problem je sto je zagubljeno uputstvo za stelovanje masine. Pa bih molio ako neko ima istu masinu, za par saveta.....
 
Nazad
Vrh