Uljana repica 2017/2018

Kod nas se seje repica sve se prasi,ogromne povrsine ce biti posejane. A za nicanje cemo videti kako ce ispasti...

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Za razliku cene izmedju repice i npr žita ili ne daj Bože da računamo kukuruza imaš plaćenu i setvu i prskanje i vršidbu sa prevozom i još si dobar "koju hiljadu"....
 
Za razliku cene izmedju repice i npr žita ili ne daj Bože da računamo kukuruza imaš plaćenu i setvu i prskanje i vršidbu sa prevozom i još si dobar "koju hiljadu"....

slazem se, plati sjetvu, kombajn i ako zelis prskanje od bolesti u proljece a ostalo svatko moze sam. I zarada je tu. Nisam pitao kolika je bila placena uljana u srbiji? Kod nas je oko 37 dinara
 
Gledam moje komsije , rade pripremu i seju a traktor se ne vidi od prasine.....strasno kakva je susa kod nas
To je 5-10 cm puder prasine povrsinskog sloja, e sad ako i dodje neki jaci pljusak tek ce onda da nastane problem.
Drugi je sad uzorao tanjiranu strnjiku, jake traktorine,duboka brazda, i ide Heva odmah iz njih da sabije i razbije grudve ali dzaba.....
Bice vrlo interesantno nicanje.....:sta:
 
Dangeru koliku si svecu zapalio za vikend ?? Ili popadiji kobasicu neku odneo od lane sacuvanu, ovo pada kisa kao iz nekog finog kisnog krila.
 
Ja sam mislio na drugi deo tvog posta, taj sto si naknadno dodao. Za onaj prvi deo cemo da vididmo posto imam neke informacije pa nek za sad odtane na tome.
 
Dangeru koliku si svecu zapalio za vikend ?? Ili popadiji kobasicu neku odneo od lane sacuvanu, ovo pada kisa kao iz nekog finog kisnog krila.

e bas nas osralo.......a skoro da sam odustao od dalje setve,gledajuci vreme tek za subotu kao neka kisa i predomislih se i posejah pa nek ceka subotu al ono ipak pade dobro.....

- - - - - - - - - -

To ces videti u junu 2018.

od kako je sejem nisam imao prinos ispod 28meteri po jutru,da nepisem gornji prinos,tako da bice i ove to jest sledece godine,kad je ove zime izdrzala izdrzace i sledece,treba znati posejati pravi hibrid,tu je caka.....:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh