Ulja i maziva!

Ajd' pa da krenem redom.
Prvo Deutz-Fahr.
Usput, da iskomentarišem i ulje za motor, kao što je navedeno u tablici, min. zahtevi su API CF (CF-4 verovatno), ACEA E3-96 (više se ovog držite) uz poželjano MB 228.3 odobrenje. I da, SAE 15W-40. Zamena na 500 h.
Dakle, najbolje da odete na http://bevo.mercedes-benz.com pa na MB 228.3 (još bolje 228.5 ali nije moranje, malo su skuplja ulja) i izaberete bilo koje 15W-40 koje ima zvanično odobrenje (većina njih ima ACEA E7 ali to je samo bolje od E3).
Menjač i zadnja osovina (zbog onih 73 lit. znači i hidraulika) zahtevaju (samo) standarno UTTO ulje 10W-30 (API GL-4 zbog menjača, ali sva to ispunjavaju). Naravno i STOU. Proizvođača koliko god hoćete, koji god Vam se sviđa. Može FAM transhido T, može Total MultiAgri (STOU), Gazprom, Fuchs, Shell Spirax S4 (TXM), itd. i sl.

- - - - - - - - - -

Koristim dugi niz godina Maximu super mg SAE 15W-40 za imt traktore pa bih pitao koliko bi bio najkraci interval zamene i da li mogu preci na maximu turbo 15w-40, ustvari koliko je to ulje kvalitetnije u odnosu na ono koje sam dosad koristio?

Ne znam za najkraći interval ali najduži ne bi trebao da pređe 250 rh. Najbolje je ostati na (standardnih) 200.
Maxima turbo je kvalitetnije ulje, ali i ono koje koristite prevazilazi zahteve pa nećete mnogo toga dobiti.
Možete da koristite (probate), naročito ako je mala razlika u ceni. Inače se ne isplati (posebno).

- - - - - - - - - -

@Momosaric
Slažem se sa Vašim zapažanjem. Veliki proizvođači rade velike serije i koriste alate sa 4, 8 ili 16 kalupa da bi iskoristili skupe mašine (skupim alatima).
Većini falsifikatora se to ne isplati pa rade sa alatima koji imaju 1 ili 2 kalupa.
Nije 100% ali dobar način provere (makar treba biti obazriv u slučaju iste oznake (ili samo dve)).
Veoma ste to dobro primetili.

- - - - - - - - - -

trenutno koristim za imt i rusa mogul ulja.. ima li neko sa njima iskustva, a takodje i mast uzimam kod njih.. malo mi je sumljiva, ali bolje ista nego nista...

Mogul su ulja iz Češke. Solidnog su kvaliteta i niske cene. Ako je ulje originalno onda je o.k.
Naravno zbog niskih cena kvalitet je ("tek") "standardan" ali je isplativost uglavnom bolja nego kod premium brendova. Nisam razumeo šta je sumnjivo. Ako sumnjate na originalnost, onda bolje odmah promenite brend. Ako sumnjate da je bolje od domaćih (većih) proizvođača, onda ste u pravu, nije ništa (posebno) bolje. Ako sumnjate na nisku cenu, ona i treba da je takva, jer se Mogul tako pozicionirao na tržištu.
 
Ne znam u kom servisu su ti rekli ali to nije tacno. U maseja u menjac ide UTTO ili STOU ulje gradacije 10w 30.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Prirucnik kaze 10w 30.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
U masfergagro su rekli da oni to koriste. Pa možda je moguće da je onda gusto ulje pa zato je palio lampicu.

10/30 ide.ako si mesao ulja,moj savet ti je da proveris na cep u radu stanje,ali moguce je da peni,a to nikako ne valja za taj sistem.
Trebala bi nam (bar) jedna prednja felna(28-mica) za 8160,gde potraziti?
 
Za imt jel bolji transhidrol 85 ili jd 50 u čemu je opće razlika

Bolje je Jd 50, jer je 80W (10W-30 praktično), što je "default" za IMT. Transhidrol 85 je viskoznije ulje, može biti "bolje" kod (baš) starih mašina i u lenjem periodu ali je za nijansu slabijeg kvaliteta i NIJE za upotrebu na niskim temperaturama (manji mraz i nekako, do npr. -5 u principu za temp. iznad nule).
 
Bolje je Jd 50, jer je 80W (10W-30 praktično), što je "default" za IMT. Transhidrol 85 je viskoznije ulje, može biti "bolje" kod (baš) starih mašina i u lenjem periodu ali je za nijansu slabijeg kvaliteta i NIJE za upotrebu na niskim temperaturama (manji mraz i nekako, do npr. -5 u principu za temp. iznad nule).

Da
razlika u cijeni je mala pa još sam našao inu agrinu piše da ide i za transmisije i motore 15 30 .
 
Što se M-F 8110 tiče,
10W-30 (STOU ili UTTO) ali mogu se koristiti i 10W-40 ili 15W-40 motorna ulja (kao i 15W-30 UTTO ili STOU).
Može biti praktičnije da se koristi isto ulje kao i u motoru.
Inače, ako smo kod Mobil-a (da ne idemo dalje, cene su o.k.) Mobilfluid 426 bi trebao da bude prvi izbor ali i Mobil Agri Super 15W-40 ili Agri Extra 10W-40 se mogu koristiti. Naravno, sva navedena ne treba mešati među sobom, tj. makar treba izbegavati to (litar-dva za dopunu nije od značaja ali samo ako se redovno menja, tj. na 1000 rh, godinu dana ili maksimalno dve sezone).

- - - - - - - - - -

Da
razlika u cijeni je mala pa još sam našao inu agrinu piše da ide i za transmisije i motore 15 30 .

Ako nije mnogo skuplje, ovo ulje je dobro rešenje.
Možete ga koristiti i u motoru. Skoro idealno. Može se koristiti i do -10 pa i -15 cel.
Za još niže temp. bi moralo da se koristi istoimeno 10W-30 (opet STOU, može i za motor).
Ipak, 15W-30 kao prvi izbor. INA ulja su visokog kvaliteta, tako da ako cena odgovara, onda je to dobar izbor.
 
Što se M-F 8110 tiče,
10W-30 (STOU ili UTTO) ali mogu se koristiti i 10W-40 ili 15W-40 motorna ulja (kao i 15W-30 UTTO ili STOU).
Može biti praktičnije da se koristi isto ulje kao i u motoru.
Inače, ako smo kod Mobil-a (da ne idemo dalje, cene su o.k.) Mobilfluid 426 bi trebao da bude prvi izbor ali i Mobil Agri Super 15W-40 ili Agri Extra 10W-40 se mogu koristiti. Naravno, sva navedena ne treba mešati među sobom, tj. makar treba izbegavati to (litar-dva za dopunu nije od značaja ali samo ako se redovno menja, tj. na 1000 rh, godinu dana ili maksimalno dve sezone).

- - - - - - - - - -



Ako nije mnogo skuplje, ovo ulje je dobro rešenje.
Možete ga koristiti i u motoru. Skoro idealno. Može se koristiti i do -10 pa i -15 cel.
Za još niže temp. bi moralo da se koristi istoimeno 10W-30 (opet STOU, može i za motor).
Ipak, 15W-30 kao prvi izbor. INA ulja su visokog kvaliteta, tako da ako cena odgovara, onda je to dobar izbor.

Inače smo probal iprvi put inu super max15w40
I razlika s super 5 nikako nismo bili zadovoljni.
E sad za transmisiju uzet onda u najmanju ruku jd 50 za ovu agrinu sam slabo i čuo a još nisam čuo da je netko imao u mjenjaču.
 
Zato što je "nova roba" (od nedavno na tržištu). Kako god, jd50 (pa i transhidrol 85 ako se ne koristi na niskim temperaturama) su odavno oprobana i dokazana rešenja.
Agrina je po viskoznosti slična transhidrolu, osim što ima veći indeks viskoziteta pa se bolje ponaša na niskim temp.). Praktičnost primene je i u tome što se može koristiti i u motoru (smanjenje broja maziva), za razliku od jd50 i transhidrol-a ali svakako ne mora (može i posebno ulje za motor, ionako ga ide manje).
 
Hvala na informaciji. Može biti od koristi drugima.
NIS je firma u dobrim finansijskim uslovima, bez dugova i sa zamašnim obrtnim kapitalom, i međunarodnim ambicijama (makar regionalnim).
Ispunjeni su svi uslovi da to budu dobra ulja (jaki dobavljači, paketi aditiva i bazna ulja). Sigurno ispunjavaju sve zahteve i ne zaostaju za stranom konkurencijom sličnog cenovnog ranga.
 
Letos sam u kombajn sipao Nisovo 20-50 ulje i prva 3-4 dana zetve mi je drzao vecu radnu temperaturu,posle je opadala. da li je to zbog gustine ulja,da li bi trebao da ipak sipam 15-40 ?
 
Ukoliko motor ne troši ulje bolje je koristiti 15W-40 (čak i za kombajn). Tačno je da viskoznija ulja nešto slabije hlade motor ALI razlika ne bi trebala da bude značajna (par stepeni), čak i kod vazdušnog hlađenja (kod vodenog teško da se može i izmeriti razlika, tj. prosečna temp. verovatno ne odstupa za više od stepen-dva).
Ako motor troškari ulje, za period žetve bi 20W-50 moglo da bude i bolje rešenje (čak i sa par stepeni višom radnom temp.).
Teško je dati preporuku a da bude uvek dobra, treba proceniti šta je od dva navedena bitnije. U svakom slučaju što je motor noviji i bliži fabričkim tolerancijama treba ići na podrazumevanu vrednost za isti, po pravilu 15W-40.
 
Nazad
Vrh