Ulja i maziva!

Ja sam sad kupio za belarusa 1221
Nisovo ulje premium 15w40 favorit. Pa cu videti kako ce se pokazati
 
Ulje (Nisotec Favorit) ima visoke specifikacije. Trebalo bi da bude izvanredno. U svakom slučaju, javite kakva su iskustva (nakon 100-nak rh ili posle promene ulja).
 
Tako sam nešto i pretpostaljao ali nisam imao informacije (da to radi neko od poznatih renomiranih domaćih proizvođača).
To je ona bolja varijanta (koju sam naveo kao mogućnost).
FAM je o.k. tako da uz još nižu cenu ova ulja predstavljaju odličnu kupovinu!!
Sam koncept je takođe o.k. tako rade i na zapadu, pošto "jači" brendovi imaju svoju najnižu donju cenu, a kapaciteti su veći, onda se rade i drugi brendovi kojima se ne isplati posebno postrojenje.
Ako je kako je naveo Grunt, onda sledi (moja) Preporuka*.

* verujem da jeste.
 
Nesto da napisem u vezi masti i Radoslavovog saveta.
1 mast koju sam dobio a ne znam cija je katastrofa lako se zapali upaljacem i puca kao decija prskalica.
2 Litma 2 koju sam kupio je solidna,ne pali se i ne curi ali se skuplja.
3 Ovu mast koristimo u firmi i daleko je najbolja tj ne menja se pod dejstvom upaljaca. http://oglasi.krstarica.com/images/listings/2016-07/fam_mast-1468668945-809-e.jpg
 
Nesto da napisem u vezi masti i Radoslavovog saveta.
1 mast koju sam dobio a ne znam cija je katastrofa lako se zapali upaljacem i puca kao decija prskalica.
2 Litma 2 koju sam kupio je solidna,ne pali se i ne curi ali se skuplja.
3 Ovu mast koristimo u firmi i daleko je najbolja tj ne menja se pod dejstvom upaljaca. http://oglasi.krstarica.com/images/listings/2016-07/fam_mast-1468668945-809-e.jpg
Istu i mi koristimo vec 5 godina. I nema zamerke.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ta LPD mast mi deluje veoma kvalitetno. Nije ni FOR 2 (zelena) losa, ali ova LPD je dosta elasticnija.
Skoro mi rodjak u Rumi kupi neku mast kao Litijumska. Neka zuta. Mislim da su dzabe bacene pare. Kad kantica odstoji na suncu sva se rastopi. Koristim je samo za podmazivanje bolcni na gibljevima i trapova. Za kardane mi se neisplati jer sad pa sad ispari i ostanu suvi.
 
Da li ovo motorno ulje...
1rc2di.jpg


...moze da zameni ovo ulje?
28wdzyt.jpg
 
Ne u potpunosti.
Deutz Fahr odobrenja su "nadskup" (može i bez navodnika, ali naglašavam) onog što ispunjava Comma.
Prava zamenena je ulje TransFlow GX 15W-40.
Naravno, za zahteve do onoga što ispunjava Comma (ACEA E7 i API CI-4) zamena je adekvatna.
ACEA E9 i API CJ-4 su standardi za novije (Euro V i neke Euro IV) motore, uglavnom sa sistemima za obradu izduvnih gasova.
Kod Euro III motore nije od (većeg) značaja, kao i kod velikog broja Euro IV. To su (uglavnom) "ekološki" standardi (mid SAPS ulja za motore koji se koriste kod teretnih vozila ili na mašinama, slično ACEA C (1 do 4) kod automobila).
 
Pitanje za stalkera,a i ako neko pouzdano zna...naime do sad smo koristili antifriz u traktorima,pa sada bi probali G12...pretpostavljam da mesanje nije fozvoljeno,ali ipak da proverim...sme li ili ne?
 
"G12" (crveni, "Al-protect", Glysantin G30) ne treba da se meša sa standardnim (BS 6580 "bez išta drugo" ili "G11" (VW 774-C)) antifrizima.
Može se koristiti i kod starijih vozila (mašina) ali postoji problem oko kompatibilnosti sa polimernim materijalima (creva, dihtunzi) zbog čega ne bih posebno savetovao da se G12 koristi za takve namene. Čak ni hladnjak od aluminijuma (pa čak i blok) ne znače da je to obavezno (sasvim dobar je i "običan").

P.S.
Uzgred, postoji i tema o antifrizima pa na dalje možemo tamo nastaviti (a već i ima o ovome i mnogo čemu drugom).

- - - - - - - - - -

Za člana stalker mišljenje o ovom ulju
PEMCO DIESEL G-4 SHPD 15W-40 API CI-4/SL

Pemco ...
Litvanijska ispostava Mannol-a. Pa ... dobro, nije loše.
Konkretno ulje. Ulje k'o ulje, verovatno isto što i Mannol pa onda nije loše. Razlika je što Mannol ima a Pemco nema većinu navedenih odobrenja (zvanično) što može značiti a i ne mora (za starija vozila, tj. ako im ne treba npr. MB 228.3). Verovatno je jeftino, pa se i isplati.
 
Nazad
Vrh