Ulja i maziva!

Pravi brend. Nema sta. Ima li kakvih poklona za kupljenu kolicinu? Meni obecao promoter kombinezon al nikako da donese. A kupio sam 2 bureta i jos vazda nekih kantica :haha:
 
Nudio je i meni. Kaze da su kupovali u jednoj prevoznickoj firmi i da su bili zadovoljni. Sve zaboravim da pitam sefa radionice kako su se pokazali. Tata je trazio odelo i rekao da ce doneti, ali njega nikako nema. Trazi i ti pa vidi hocete li sta dobiti:osmeh:. Bila je neka akcija uz bacvu nekog ulja gratis odelo.
 
Pitao me dal mi treba akumulator, pa kad bude dolazio da donese. Trebao sam reći, ako moze gratis
Ne volim da tražim, ako donese nesto gratis, to je plus za firmu, mada ne verujem. Oko te akcije nisam upućen.

@Arkadije motorno Mobil delvac MX ESP, I hidraulicno Mobil fluid 424. Cena verovatno zavisi od količine, imas cene na sajtu za fizička lica, pa na PG dobijaš popust do 25%
 
Ja sve mislim da je uz bacvu ulja koje ste kupili islo gratis odelo.
Mi smo uzimali kao pravno lice, tj. firma u sistemu PDV-a.Isto je veliki popust ali se ne secam tacno koliki je. Da li je isto 25% ili 33%.
 
Moguce.
Pre je bilo 33%, pisao sam da su mi nudili, ali to je trajalo do maja meseca, pa su spustili cene na sajtu, i sad je maximalni popust 25%, i za pravni i fizička. Tako mi je barem rekao kad sam mu spomenuo popust od 33%, ali verujem da je tako, jer kad sam preračunao cenu od pre što sam imao, to je to.
 
Gde u Novom Sadu mogu da nadjem Modricino ulje, da ne razmisljam da li je orginal ili ne? Hvala
 
Znači, "so far so good" (za sada dobro).
Logično je da malo mirnije radi motor (što više oktana to bolje) ALI ćete pravi efekat i isplativost proceniti tek nakon nekoliko meseci.
Pravi efekat najzad postignut! Sad vuče dobro. Problem je bio sa termostatom koji je propuštao pa motor nikako nije nabijao radnu temperaturu onom brzinom kojom treba. Još sad sa ovim od 100oktana brže postigne temperaturu od kako je ubačen drugi termostat.
 
Oktanski broj nije bio primarni problem ALI svakako doprinosi boljem radu motora (i sa starim i sa novim termostatom).
Ostaje da se ne isplati svima ali od boljeg (a jeste) goriva ne može da ne bude bolje. Kod nekih motora je moguće povećanje snage i obrtnog momenta ali i smanjenje potrošnje goriva (no, tu ne treba očekivati više od 2%, kao maksimum, obično oko 1%).
 
jel pisano negde u temi neke informacije o uljima u koje tipove motara ide mislim na osnovne smernice tipa 5w takav motor 10w takav i tako dalje.. i na sta se obraca pazna kod dizel motora sa turbom novije ili starije generacije a na sta bez turba na sta za vazdusno hladjenje i ostale stvari..
 
Bilo je o tome (ali je raštrkano širom teme).
Najjednostavnije je držati se preporuke proizvođača (motora, mašine).
Kod turbo motora (u principu) treba koristiti multigradna ulja (ne samo kod njih, ali kod njih naročito), kod starijih 15W-40, kod novijih 10W-40 (5W-30/40 kod najnovije generacije ako se navodi u uputstvu).
Takođe je za turbo motore poželjnije ići na više standarde (API CF-4 za CD zahtev, ili API CH-4 (CI-4) za CF-4 zahtev, opšta preporuka ali kod turb. značajnije).
Isuviše uopšteno pitanje da bi se odgovorilo (traži duži tekst). Možete otiči i na maziva.org gde ima o tome dosta.
U principu je za ovakve (opšte) preporuke potrebno čitati više tekstova (iz više izvora), ili će preporuke biti tek grube smernice.

P.S.
Gore navedeno je za traktore. Kod automobila je (naravno) malo drugačije, pa je 15W-40 za vozila iz XX veka (prem da većini iz devedesetih treba 10W-40), 5W-40 je tipično za vozila iz druge polovine devedesetih i prvih godina novog veka, a posle uglavnom 5W-30, sve više 0W-20 kod benzinaca i 0W-30 kod dizel motora (najkraće rečeno).
Pratiti zahteve proizvođača vozila i njihove approval-e (za novija vozila) i nema greške, kod starijih, API SL/CF (od, npr., 1996 do (npr.) 2003) ili više. Za starije motore može i API SJ ili stariji (nevažeći) standardi (SG/CD), sve do SF/CD samo za pre 1989. za dizel motore ili SF/CC za benzinske i slično).
U principu je bolje ići sa višim API standardom (unazad kompatibilni, od API SN pa na dole za benzince) ili ACEA standardom (B4 umesto B3 ili B3 umesto zahtevanog B2).
 
U temi traktori Deutz sam dobio odgovor da ide ATF crveno ulje za kocnice. Zar ATF nije za transmisiju I servo ?? Na jednoj pumpi sam pitao samo su me bledo gledali I ponudili DOT 4 kao isto je crveno.
 
Da, tako je kod mnogih Deutz modela (ne znam ovde o kome se radi).
Dexron II-D (bilo koje) će biti o.k.
Često je kod traktora UTTO fluid za hidraulične kočnice.
Naravno, uvek treba konsultovati uputstvo proizvođača.
 
U pitanju je Agroplus 95, poslao mi je kolega sa foruma uputstvo pa sam tamo pronasao o cemu se radi. Malo je falilo da mu sipam DOT 4 nekom logikom, valjda mu nista ne bi falilo :osmeh:
 
Nazad
Vrh