Udruzivanje, formiranje klastera ili zadruga

Rajko breee mislio si pesimista,ce da se druzimo naravno posle sastancenja.mada sam sebi obecao mnogo puta da neke stvari necu ciniti al eto,naravno druzenje sa forumasima se ne propusta,ako budem ziv i zdrav
Ne ne mislio sam rodjeni ''optimista'' samo sam ove navodnike zaboravio. Ako uspemo neverne tome ce se pridruziti ako se razocaramo oni ce likovati al nema veze vazno je pokusati.
 
Rajko molio bih te za jedno pojasnjenje posto i sam znas da vecinu ovaca u ovom delu srbije cine pramenke dali kada se kaze melezi ovih tovnih rasa to podrazumeva i njihove meleze sa pramenkama(za koje ja moram priznati imam izuzetno dobro misljenje).Pozitivan odgovor znatno siri krug ljudi koji bi potencijalno bili zainteresovani.
 
To je ono sto cu prvo razgovarati sa njima cisto da potvrdim jer po njegovom prvom pojasnjenju u obzir dolazi i ta kombinacija jer smo jednom prilikom kroz razgovor izmedju ostalog pominjali i ovnove ove 4 rase kao terminalne tako da koliko sam ja razumeo i to dolazi u obzir sto je po meni i logicno.
 
Rajkane druze da nesto razjasnimo ja ni najmanje ne sumljam u tebe i zainteresovane forumase taman posla,time bih vas vredjao jer vi mislite najbolje.vama zelim svu srecu ovog sveta i naravno da vam se isplati udruzivanje sto je i cilj.Samo se bojim da ne budete razocarani.nije slucajno izbor rasa uslov.no nema veze neka ovo ostane samo moje misljenje.Sto se mene tice drago mi je da imam priliku doci i na jednom mestu upoznati vise forumasa i druziti se sa istima.POZDRAV
 
Poslednja izmena:
ja sam danas bikaru povezo sa siptarom za 200 ovaca oce da kupe ja to nemam i prosledio sam dalje a mogo sam da precutim ladno kosovo je veliko trziste vec sam imo potraznu par puta na vece kolicine za presevo
 
bikara siptaru da proda od mene su trazili siptari 200 ovaca nije bitno koje sorte ja nemam i dao sam bikari broj da se javi siptaru iz preseva
imo sam i ponude da im ranim rogate ovnove za kurban bajram ja take ne drzim..rogate ovce ali oni su trazili po 50-100 ovnova do dve godine starosti
 
E toga vise nema,kad praznik Kurban Bajram pridje kupuju i sukaste,to je uvek bila dobra trgovina,kao i prase za Bozic.jedne prilike jedan prijatelj devedesetih godina uvezao iz Rumunije 200 komada sve otislo za Bosnu,silne pare uzeo.ko ima lovu i uslove drzanja(ispase) kupovina i spremanje rogonja moze da donese dobru lovu,mada ih je tesko naci skoro pa nemoguce u vecem broju.Ocito da se broj ovaca smanjuje i da jagnjad vise nikad(bar u blizoj buducnosti) nece biti za dzabe,bar ja tako mislim.Mada teska ekonomska kriza ce ipak uzeti danak kupovnoj moci,trenutno je pat pozicija,Ko ce koga matirati videcemo
 
post je i svi pokusavaju da to iskoriste pa je cena pala na 2,1 eur/kg. na Veliki petak ce bit mimimum 2,4 eur/kg,kao i prosle godine i niko nece pitat dal ima 25 il 45 kg
 
I meni je receno da prolazi kombinacija sa terminalnim ovnom samo sto nije svaki melez isti neki povuce na pramenku manje neki vise da se razumemo bude li zatezanja i trazenja ujednacenosti jagnjadi tipa da melez koji je povukao vise na pramenku na primer nego na terminalca nece proci(a nemoguce je to predvideti) a samim tim ce dosta jagnjadi otpasti ja pristupnicu udruzenju necu potpisati jer bar kod kuce nemoram klasirati jagnjad po rasi ako moram po kilazi. Da se razumemo svaka naknadna dodatna uslovljavanja ovog tipa koja ce automatski iskljuciti brdo ljudi iz projekta mene kao pojedinca ce samo udaljiti od udruzenja.
 
melezi nekih tovnih rasa sa pramenkom i nasim domacim rasama ce proci,da se razumemo jagnje mora imati kolicinu mesa da bi kupac bio zadovoljan,ljudi nemoj da dizete paniku jer nije to toliko strasno ali budite spremni da se i vi malo zrtvujete,udrzenje ce pripomoci svemu ali istovremeno shvatite da sto bolji kvalitet jagnjeta bice bolja cena jer ce biti laksi plasman
 
Manje pesimizna. Čovek me prvo pitao koje ovce imam. Rekao sam šta imam i da melezim šaroleom. Odgovorio mi odlično. I on njegove ovce melezi šarole ovnom. Ja jedini problem imam kod prodaje što ne volim da prodajem laku jagnjad. Zato bi i voleo da napravimo saradnju sa njima jer idu teška jagnjad. Da spremim 70 do 80 jagnjadi od 40 do 50kg i po ovoj najnižoj ceni da prodam ja sam završio poso. Tako jagnje je oko 110evra a nek je i 100 ja ću biti zadovoljan.
 
I sto je najvaznije zaobici ce se hijene (nakupci) koji zive od tudjeg rada.. Tako da ce ovo skroz okrenuti situaciju u nasu korist kao odgaivaca gde cemo mi diktirati cenu a ne on, jel kad ti on dodje, i ti mu kazes npr ja prodajem jagnje od 40 kila po 250 dinara on mora da ti da vise od toga ako oce da kupi .. Tako da cemo mi trljati ruke i smeskati se a oni neka se snalaze..
 
Nazad
Vrh