Udruzivanje, formiranje klastera ili zadruga

Valjda je spremno sto nebi bilo samo da bude kise u nedelju i odziv nece biti los ljudi nece moci u njivu pa ce odvojiti taj dan za druzenje.
Cuo sam se malopre sa Kankarasem krenuce u 6h iz Vrbasa za svaki slucaj jer su blokade puteva pa da bi stigli na vreme ako bude problema.
 
Poslednja izmena:
Sve je spremno kao zapeta puška! Zbog velikog interesovanja dali su nam veću salu u kulturno informativnom centru. Zgrada je uz opštinu tako da nema zabune. Ja ću biti pre 10h kao i kolega Srele od forumaša. Naravno i ljudi iz fonda za ruralni razvoj opštine. SREĆAN PUT SVIMA KOJI DOLAZE. Spoštovanjem Miroslav Miško Jovanović Sarbanac. Tel. 062 96 35 295.
 
Razocaran si Rajkane...Sta se desilo?jel skup urodio plodom?

---------- Poruka napisana u 17:30 ---------- Prethodna poruka je at 17:28 ----------

Savo kod mene pase koliko oces.Ajd dodji sa stadom ponesi malo prsute i slanine iz backe a ja vina iz mog vinograda pa pravo na skoricke pasnjake(malo sale).U mojoj sredini farmski nacin ovcarstva je tesko odrziv.Pozdrav za sve ovcare pokusavam da se afirmisem medju vas ovcarske velicine sa mojih 10-15 ovce(dace bog vise).
De bi nam kraj bio...:ppozdrav:
 
Evo stigoh i ja,predavanje smesno i ciljevi ocigledni i prosti.Samo mi je zao sto su ovi moji sa kojima sam bio zurili kuci ko da ce neko da im sve zapali pa nisam imao vremena da pricam sa nekim forumasima. :sjasi:
 
Sto se tice predavanja ono sto su rekli sve sam znao,cak znam i vise od onoga sto su tamo pricali sto rece Rale.A ciljevi pa u principu bikara je samo jedan "velki nakupac" i na sva moja konkretna pitanja oko plasmana i placanja robe odgovarali su mi sto bi nasi stari rekli "od kulina bana" a nikako da mi konkretno odgovore odnosno nisu mi ni odgovorili.A jedno od pitanja je bilo "Da li vi proizvodjacima nuditi istu cenu kao sto vama daju Turci,Rusi.... " .Oni zamisljaju da ja i jos neki ljudi iz KG-a napravimo njihovu sekciju u Kragujevcu i da prikupljamo jagnjad svuda redom da bi oni imali koristi od toga.
Jedino sto je dobro je to da je trziste sigurno znaci koliko god jagnjadi da imas docice da ih uzmi,a sad sto je cena takva kava je to je druga prica.
 
Znaci prorok Mirko je opet bio u pravu da je to skupina vucibatina i sarlatana koji nit imaju trziste nit su eksperti za ovce(ovo je moje tumacenje Mirkovih reci i izvestaja sa ovog skupa).Krivo mi je samo sto nisam uspeo da dodjem da se vidim sa forumasima....
 
Sto se tice predavanja ono sto su rekli sve sam znao,cak znam i vise od onoga sto su tamo pricali sto rece Rale.A ciljevi pa u principu bikara je samo jedan "velki nakupac" i na sva moja konkretna pitanja oko plasmana i placanja robe odgovarali su mi sto bi nasi stari rekli "od kulina bana" a nikako da mi konkretno odgovore odnosno nisu mi ni odgovorili.A jedno od pitanja je bilo "Da li vi proizvodjacima nuditi istu cenu kao sto vama daju Turci,Rusi.... " .Oni zamisljaju da ja i jos neki ljudi iz KG-a napravimo njihovu sekciju u Kragujevcu i da prikupljamo jagnjad svuda redom da bi oni imali koristi od toga.
Jedino sto je dobro je to da je trziste sigurno znaci koliko god jagnjadi da imas docice da ih uzmi,a sad sto je cena takva kava je to je druga prica.
E Sika ni trziste nije sigurno dok je matori drzao ''predavanje'' jas sam u cetiri oka razgovarao sa mladjim i postavio konkretno pitanje; da li u svako doba godine mozete uzeti jagnjad npr od juna do septembra a on kaze pa nemozemo jer neznamo ima li kupca kad se pojavi mi tad uzimamo jagnjad sto govori da je ova prica vrlo neozbiljna i krajnje ponizavajuca za mene od tkzv predavanja necega sto svako polupismen zna do krajnjeg rezultata a to je NESIGURNOST plasmana kazu pustajte ovnove sad da stignu jagnjad za novu godinu tad ce sigurno biti kupaca pa tad cu ih i ja prodati kome hoces. Da nije bilo forumasa da malo sa njima dzakam otisao bih sa pola sastanka pardon predavanja.
 
Samo Majilovac i ja omastismo brke, zahvalio bih kolegi Šarbancu na izuzetnom dočeku
 
Ja se zahvaljujem svima koji su došli. Izvinjavam se svima koji imaju nekih zamerki ako je bilo propusta smoje strane. Trudio sam se u granicama svojih mogućnosti. Ni jedan početaj nije lak. Ali ako ne počnemo nemozemo ni uspeti. U gužvi sam pa ću se kasnije javiti.
 
Nazad
Vrh