Udruzivanje, formiranje klastera ili zadruga

Tek sad videh ovu temu,da sarbanac ne napisa u chetu ostadoh neobavesten.
Procitao sam temu od prvog do poslegnjeg posta i svaka cast za inicijativu i efikasnost.Sto se mene konkretno tice uglavnom znate sa cime raspolazem,10 kozica i 2 ovcice.To je jednom recju nista,ali vec je krenulo prosirenje i ja sam sebi za pocetak zacrtao nekih 20 priplodnih ovaca i ako imam uslova odnosno prostorije (koje zvrje prazne) za gajenje nekih 100 komada sa mogucnoscu lakog prosirenja.Ove godine je obezbedjena i mehanizacija sve je spremno samo treba da se RADI.Na zalost tek mi je 18 godina i prioritet mi je trenutno fakultet tako da nemam mnogo vremena za ovce i ako ih volim najvise od svega.Tako da mogu samo maksimalno da vas podrzim u ovome i pomognem koliko je to moguce.
Saljem vam veliki pozdrav pa se vidimo na Ub-u prvog aprila. (samo se nadam da ovo nije neka prvo-aprilska sala).
S'nadom za bolje ovcarsto u Srbiji. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Dobro vece drustvo nisam imao net 4 dana pa je kolega sarbanac izneo sve vazne informacije umesto mene sve pojedinosti vec znate od sutra cu pokusati da sa Urosem napravim dogovor da u emisiji objavi sve ovo tako da na vreme budemo medijski pokriveni obavestite sve koji znate jer ce tog dana ko god bude bio zainteresovan stupiti u udruzenje i resiti problem plasmana drago mi je da je moja inicijativa urodila plodom znaci UB 1.APRIL U 11H VIDIMO SE TAMO NADAM SE U STO VECEM BROJU UNAPRED HVALA NA RAZUMEVANJU I PODRSCI.

Svi koji ste u mogucnosti da u svom kraju putem medija prenesete ovu informaciju zamolio bihh vas da to ucinite kao i da afirmisete sto vise odgajivaca iz svog kraja za sada je broj ovcara i ovaca iznad ocekivanja nadam se da ce sala skupstine biti pretesna.
 
Poslednja izmena:
ja cu kao sto sam obecao dati oglas na radiju negde oko 20 marta taman da bude zapamceno, a i da se ima dovoljno vremena da se zainteresovani organizuju
 
Malopre sam se cuo sa Urosem sa b92 u jednoj od narednih emisija bice objavljen javno mesto i datum skupa kao sto smo se dogovorili a ponudio mi je i da se sa kankarasem pojavimo u emisiji i zvanicno kazemo sve u vezi skupa sad videcu koliko budem imao vremena i da li ce Kankaras moci u svakom slucaju imacemo medijsku pokrivenost sa njihove strane. Postoji sansa i da dodju na dan sastanka i snime prilog o tome.
 
Rajko majstore svaka čast! Kad si pokrenuo temu pre godinu dana niko nije ni mislio da će nešto biti od toga. Na korak smo do cilja. Daće bog uspećemo!
 
Cilj je vec tu prekjuce sam se cuo sa ljudima iz Bikare pristupanje i clanstvo u udruzenju ce biti omoguceno istog dana na skupu ko bude zainteresovan za isto tako da je posao moze se reci vec zavrsen i prica o plasmanu vec pocela. Verovatno ce se napraviti raspored po reonima na manji broj grupa u kojima ce biti po jedan koordinator koji barata racunarem koji ce slati informacije na 15 dana udruzenju koliko robe ima u kom trenutku radi bolje organizacije otkupa tako da malo razmisljate i o tome svak u svom okrugu da odabere po jednog coveka naravno odgovornog. Budite spremni na to da se prvog aprila nepresabiramo i svadjamo hoce li ko i koliko da uzme tu odgovornost na sebe.
 
U Kragujevackom okrugu je interesovanje ogromno.Juce sam usao u kola i obisao 5-6 veterinarskih stanica u opstini Kragujevac i Knic,veterinaraima sam dao moj broj telefona da podele po narodu da im dam detaljnije informacije.Od jutros mi je telefon zvonio 20 puta ima dosta zainteresovanih ljudi ali sam oskudan sa informacijama,postavljali su mi milione pitanja na koje nisam imao odgovor.
Bilo bi dobro kada bi se napravio neki papir na kojem bi pisalo sta udruzivanje nudi,jel ima dosta ljudi kojima moram da crtam nesto da bih shvatili tako da me to prilicno nervira.Rajko zamolio bi te da mi na jednom mestu (mozes na pp a mozes i ovde) ispises sve detalje oko udruzivanja.
Znaci:
Vreme-mesto odrzavanja,koje ce maticne sluzbe da budu prisutne,koja predavanja,uslovi,pogodnosti,koje ovce ulaze u izbor-rasa-tezina,idt (sve sto znas).Ja cu to da prekucam i napravim dokument tipa "program udruzenja".Da to podelim ljudima da se ne mrcvarim preko telefona.Hvala :ppozdrav:
 
Evo Sika sve smo nekako po parcicima iscepkali u prethodnim postovima pa da to slozimo na jedno mesto;

1.april(nedelja) sala skupstine opstine Ub u 11h bice odrzano predavanje na temu udruzivanja prikazan film o aktivnostima udruzenja u koje stupamo plan i program saradnje koja se ogleda u sledecem:
-otkup jagnjadi od 30-50kg po trzisnim cenama koje su uvek u gornjoj granici otkup traje 365dana u godini u svakom periodu kada se po reonima skupi 100 i vise jagnjadi,
-otkup vune
-u obzir ulaze rase:IDF, Wirtemberg, Safolk, Sarole kao i njihovi melezi
-pogodnosti nabavke priplodnih grla preko udruzenja prvenstveno okvalitetnih ovnova
-mogucnost organizovanja ekskurzija i poseta odgajivacima ovaca van granica nase zemlje
-mogucnost stupanja u clanstvo istog dana na skupu tako da odmah mozete realizovati posao vaseg plasmana.
-brojnost stada je ne bitna!

Mislim da nisam nista zaboravio

P.S. Sika hvala na angazovanosti predlazem svima da odstampaju ovakvo obavestenje i podele u svom mestu.
 
Napravicu ja dokument i upload-ovati ovde tako da ce te svi moci da skinete i istampate.

P.S Dodacu malo istorijat udruzenja da se ljudi i sa samim udruzenjem malo upoznaju.

Hvala Rale. :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 14:59 ---------- Prethodna poruka je at 14:20 ----------

To bi nekako ovako izgledalo.

Zamolio bih vas da iznesete svoje misljenje i da date predloge da li bih nesto trebalo da se oduzme ili doda.
Pritisnite na "Click here to download your file" na linku:
http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=778192&dv=1


 
Miladine ova akcija nebi trebalo da prođe bez tebe. Znam da radiš puno i da nemaš vremena ni za sebe ali nastaraj se. Očekujem da ćeš prisustvovati. Smatram da po obavljenom poslu forumaši bi trebali da nastave jednim malim druženjem na prikladnijoj lokaciji.
 
Druzenje e to me zanima,ako sam dobro dosao,ovo sa udruzenjem bojim se da se ne razocarate,naravno necete odmah,u svakom slucaju srecno i samo napred.
 
ma bit cu i ja tu dolazim sa Sikom verovatno,mali ne sme da vozi jos bez starije osobe:)
ma sta bude nek bude i ako se zajebemo nece nam bit ni prvi ni poslednji put
 
Rajko breee mislio si pesimista,ce da se druzimo naravno posle sastancenja.mada sam sebi obecao mnogo puta da neke stvari necu ciniti al eto,naravno druzenje sa forumasima se ne propusta,ako budem ziv i zdrav
 
Nazad
Vrh