Udruženja poljoprivrednika

Evo i mi u Lokvama planiramo da osnujemo jedno udruženje samo nikako da se okupimo.Kad pričam sa ljudima sve je ok kad treba da dođu onda niko nema vremena :sta: :sta: :sta:
Ma izboksovaćemo to već nekako.

Roberte zar je logo obavezan?

Zar mora na ćirilici ,ja spremio papire ali na latinici :sta: :sta: :sta:?
 
Nema ništa od bilo kakvog udruženja ili udruživanja kod nas! Država se dobro ''namestila'',svi oni su dobro ''ispekli '' školu za vreme Miloševića,i sad znaju kako da postupaju sa narodom,Prava prilika je bila 2004-2005 god za vreme Dulićke kada je vladao veliki entuzijazam kod poljoprivrednika,ali su sa ondašnjim osnovanim udruženjem .,prvenstveno mislim na Klub 100 P+ sredili stvar za narednih 10 -tak god.
Kod drugačije misli'?neka pogleda unazad 5-6 god i neka vidi gde su pojedini osnivači ,ili članovo udruženja i gde su sada'?Tako će još dugo biti! :udri: :zli:
 
Stiv ajde malo pojasni kako su oni sredili stvar za 10-tak god.?
Udruženje je samo po sebi neprofitno, neznam zašto se država "namestila" ,U srbiji ima oko 10000 udruženja kojekakvih.Ko god uđe u naše buduće udruženje sa namerom da će izvući mimo drugih članova neku(bilo kakvu) korist nije dobrodošao. Ne vidim šta je tu loše pa paorima zimi i treba neka zanimacija,ja lično sam zadovoljan da organizujemo neka predavanja,posete i itd... nije sve u ličnoj koristi!
 
I šta rade ta udruženja-?Ja sam mislio na udruženja,koja će moći da se izbore za svoj položaj i mesto u Državi ,a ne na udruženja tipa, lovačkih, golubarskih i sl.........
 
talianu je napisao(la):
Roberte zar je logo obavezan?
Zar mora na ćirilici ,ja spremio papire ali na latinici :sta: :sta: :sta:?
da.
da,jbg,kucaj na cirilici....ufff koliko smo duja i ja kuckali....ali smo i iskuckali! :D

I šta rade ta udruženja-?Ja sam mislio na udruženja,koja će moći da se izbore za svoj položaj i mesto u Državi ,a ne na udruženja tipa, lovačkih, golubarskih i sl.........
udruzenje tog tipa, na opstinskom nivou moze da deluje, na drzavnom malo teze.ali nema veze,bitno je da svaka opstina ima udruzenje poljoprivrednika.e kad se tako organizujemo,onda je vec lako!
 
stiv je napisao(la):
Nema ništa od bilo kakvog udruženja ili udruživanja kod nas! Država se dobro ''namestila'',svi oni su dobro ''ispekli '' školu za vreme Miloševića,i sad znaju kako da postupaju sa narodom,Prava prilika je bila 2004-2005 god za vreme Dulićke kada je vladao veliki entuzijazam kod poljoprivrednika,ali su sa ondašnjim osnovanim udruženjem .,prvenstveno mislim na Klub 100 P+ sredili stvar za narednih 10 -tak god.
Kod drugačije misli'?neka pogleda unazad 5-6 god i neka vidi gde su pojedini osnivači ,ili članovo udruženja i gde su sada'?Tako će još dugo biti! :udri: :zli:
Znam sta si hteo da kazes,s obzirom da si iz Kaca.Bio sam clan Kluba 100p+. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
a i sta je taj 100 klub?
pokupili su najvece gazde,
a male seljake nisu ni uzeli u clanstvo!
 
Ali su oni zato;Savetnici Ministarstva poljoprivrede,članovi komisije za izdavanje državnog zemljišta,pregovarači sa preradjivačkom undustrijom,prvi u redu za dobijanje povoljnih kredita i bespovratnih sredstava,glavni sagovornici sa medijima,i sve manje idu na njivu,već na seminare,i putovanja u Evropu............. ::lose::
 
Ma u tih 100 ratara+ dulićka ubacila lovu, Ovo što mi planiramo je baš nešto tipa golubari,lovci itd ali je to prvi korak da možeš pristupiti asocijaciji, e to je nešto na višem nivou i koliko znam za sada su izgurali oko 20 din povraćaj za naftu od NIS-a i nešto za veštak.
Kad bi svako selo imalo udruženje od 30-50 članova i svi budu u asocijaciji to je već impozantan broj.
Post je spojen: [time]1267790346[/time]
_________________________________________________
Roberte ako imaš kojim slučaje na ćirilici iskucano molio bih te da mi pošalješ.(ako si u mogućnusti)
POZDRAV
 
stiv je napisao(la):
Ali su oni zato;Savetnici Ministarstva poljoprivrede,članovi komisije za izdavanje državnog zemljišta,pregovarači sa preradjivačkom undustrijom,prvi u redu za dobijanje povoljnih kredita i bespovratnih sredstava,glavni sagovornici sa medijima,i sve manje idu na njivu,već na seminare,i putovanja u Evropu............. ::lose::
I lepo popunili masinski park,po principu:Ko je blizi vatri......!
 
pa na koji način je voja malešev dobio 200000e nepovratno kod nas vlada stara izreka zavadi pa vladaj a vlada to dobro zna jer većim da malo bespovratno da se udruženje ugasi i da svi ćute ako nisam u pravu ispravite me neću se ljutiti
 
Roberte ako imaš kojim slučaje na ćirilici iskucano molio bih te da mi pošalješ.(ako si u mogućnusti)

Za svakoga ko želi da osnije udruženje građana ili da izvrši preregistraciju, sva uputstva može naći na stranici Agencije za privredne registre:

http://www.apr.gov.rs/Регистри/Удружења.aspx

Što se tiče kucanja statuta, sa iste stranice se može preuzeti primer Statuta u koji se potom unesu neophodne izmene. Pozdrav!
 
Uf, uf, uf....

Mnogo reci a malo osnovano a malo neosnovano. Hajde probacu redom....
Kao prvo strasno me nerviraju podele na velike i male, hobi i profi i slicno. Ja sam npr clan Kluba 100P+ od 2004. godine a imam i obradjujem 10ha svoje zemlje i nikad se zbog toga nisam osetio omalovaženim tamo.
Bio sam u velikoj dilemi dali izaci iz clanstva Kluba pre tri godine jer je bila jedna interna "svadja", ja i Danijel Kovacic smo tada bili na "udaru"....Danijel Kovacic je tada izasao i danas je u asocijaciji poljoprivrednika, ja sam odlucio da ostanem i dan danas sam tamo.
@ Stiv, koliko ja znam od ljudi iz ministarstva poljoprivrede jedino sam ja clan Kluba 100P+ i mogu ti reci da u poslednje vreme ne uzivaju neki preferencijalni status, mnogo jacu poziciju sada ima Asocijacija poljoprivrednika Vojvodine.
Da, Ivana Dulic je kao ministar redovno je dolazila na sastanke Kluba sto je samo pohvalno a nikako za kudjenje, cak je dolazila i kad je bila podpredsednik Vlade i ja je zbog toga samo jos vise postujem. Ona je zena izasla iz politike, koliko znam, i time je dokazala da je principijelna i da ne prodaje dusu za gusu.
Na nekim akcijama i sastancima Kluba je dolazio i ministar Dragin, ja odem kad god mogu zato jer su tamo vecina clanova moji veliki prijatelji.
Pricati nacelno o clanovima Kluba kao tajkunima i slicno je apsolutno neprimereno ::lose:: . Tvrdim za barem 90% clanstva da su casni ljudi i nadasve dobri poljoprivrednici. Naravno, posto su jedno vreme bili vrlo favorizovani od strane ministarstva mnogi su u Klub usli ocekujuci neku korist, takvi sada i ne dolaze na sastanke.
Svi iz Kluba ce posvedociti da sam ja jedan od najzescih kriticara unutar Kluba jer smtram da neke stvari treba drugacije raditi i smatram da Klub nema strategiju sirenja i slicno. Mnogo bih ja tamo nesto menjao i zato sam i ostao unutra da menjam, najlakse je kritikovati...udji i menjaj je moj princip.
Ali npr Klub je organizovao 126 poljoprivrednika i danas su na ekskurziji u Hrvatskoj u slavonsko-baranjskom delu.
Ako bismo isli tom logikom razmisljanja, onda bi i novosonovano udruzenje iz Novog Beceja mogli okarakterisati kao naklonjeno politici jer kako objasniti da na tribinu koje organizuje jedno potpuno novo udruzenje dodju troje ljudi iz ministarstva a medju njima i pomocnik ministra....dakle nije sve kao sto izgleda. Vec kao sto smo mi iz ministarstva prepoznali dobru ideju i volju novobecejaca tako su i nekad iz ministasrtva prepoznavali nekad to isto u Klubu.
U krajnjem slucaju ko ne zeli nek osnuje svoje udruzenje, niko nikog ne tera bilo u Klub bilo u koje god drugo udruzenje jer je clanstvo svugde dobrovoljno.

Svako dobro.

PS: Logika je, oko sklanjanja tajkuna, prvo sklonimo MIskovice, Kostice i sl, onda nam ostanu oni paori koji rade 500ha i navise, pa kad i njih posklanjamo onda ostanu oni 100-500 pa tako redom..... to mi zvuci kao komunizam, oduzimanje, cupanje brkova i uvodjenje zemljisnog maksimuma, nismo li se protiv toga borili. Ne podrzavam ja te "velike" ali ako njih sklonimo...ko je onda sledeci:haha:
 
@ Radivoj Ja nisam ni znao da si ti član Kluba 100P+,znači nisam na tebe mislio,ali sam bio u samom početku svega toga,znam ljude ,pratim ih l znam gde su bili ,znam gde su sada,znam kakvo je raspoloženje vladalo u samom početku,a znam sada šta ljudi misle sada o njima!
Koliko su se one okoristili i ne bi bio toliki problem,ali je mnogo veći problem što je uništena srž i ideja o udruživanju poljoprivrednika,i to je uradjeno smišljeno od strane Države.To mogu u četiri oka da ti dokažem.......
Koliko Klub ima aktivnih članova?Predsednk -doživotna, a kada se predstavljaju-kažu zastupaju interese svih poljoprivrednika,a ne vide od svoga interesa ni ispred nosa ::lose::
 
Predsednik udruženja u Staroj Pazovi je, koliko je meni poznato, član tog 100+.
On je jedan ugledan čovek u Staroj Pazovi.

@todore
Ko je Voja Malešev?
 
Evo da odgovorim ja umesto Todora .Voja Malesev je predsednik kluba 100P+,inace je iz Kaca.
 
ja koliko sam citao o njemu(mozda nisam dobro informisan) taj covek je jedan od uglednijih paora u kacu bio i pre 100p+!
 
Nazad
Vrh