Udruženja poljoprivrednika

KishRobert je napisao(la):
moram da se pohvalim i ovde,od danas u novom beceju postoji :
udruzenje poljoprivrednih gazdinstava RATAR Plus

Cestitam :D ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Dobra volja i vera pa se i planine mogu pomerati

:ppozdrav:
 
branko je napisao(la):
Da, ali samo kada se članovi pridržavaju dogovora.

Pa zato u Statutu treba predvideti u kojim slucajevima i kako se neko iskljucuje iz udruzenja...ko nece, ne mora...daleka mu lepa kuca i sarena vrata ::namigivanje::

Polako, sa realnim i ostvarivim ciljevima da ne bi dolazilo do razocarenja.

:ppozdrav:

@KishRobert... svidja mi se logo... jeli jel D.D. predsednik :osmeh:
 
pa kako? :D
inace rade,tebe racunamo kao gosta i sagovornika na prvoj tribini koju cemo organizovati! :cao:

hvala,hvala za logo...
 
Prihvatam

Jos cemo se dogovoriti o datumu, pokusacu da nagovorim i sefa da dodje.

:ppozdrav:
 
Zdravo svima prisutnima(i odsutnima)!!!
Trebamo da nabavimo vestak za prihranu psenice i za setvu kukuruza preko naseg Udruzenja, .... :sta: :sta:
Zna li ko koja je procedura za to, mislim na one povoljnije cene za udruzenja, ima li iskustva sa tim.
Hvala ::namigivanje::
 
Da li bi mogao neko da kaze nesto vise o udruzenjima? Da li postojite kao udruzenje samo na papiru ili ta udruzenja rade aktivno? Kakvi su vam ciljevi, kako ostvarujete te ciljeve?
 
francuz je napisao(la):
Zdravo svima prisutnima(i odsutnima)!!!
Trebamo da nabavimo vestak za prihranu psenice i za setvu kukuruza preko naseg Udruzenja, .... :sta: :sta:
Zna li ko koja je procedura za to, mislim na one povoljnije cene za udruzenja, ima li iskustva sa tim.
Hvala ::namigivanje::
Ovo nije bilo, sam sebe citiram :sta: :sta: :sta: :bravo: :bravo: :bravo:
Verujem da niste ili procitali, ili dali znacaj mom pitanju.
Dakle, ima li ko iskustva sa regresiranim vestakom za prestojecu setvu, povoljnosti i ostalo.
Molio bih, cenjene kolege poljoprivrednike i clanove raznih Udruzenja za, ako moze, odgovore..
Hvala
 
Kolega od iskustva imam samo negativna. Mismo formirali nezavisni sastav koji je obilazio sve zadruge i poljo institucije u nasem okrugu i dobilismo od jednog d.o.o 2% na vestak i 5% na ostali repro materijal, predali spisak clanova i dobili ugovore pa kome se isplati , repro materijal narucujemo u njihov magacin i dobijamo ga u udruzenju. Sekretar ce voditi papirologiju , al volonterski tako da neznam sa kakvim cuse problemima jos sresti , neznam ni ko sve moze preuzeti robu iz magacina :D ako oces jos nesto pitaj
 
@ Rale 83 hvala,
mi ovde sa setvom kukuruza uvek od 20 aprila pa nadlje pocinjemo...
Milslio sam na djubrivo regresirano od drzave, kao mi Udruzenja imamo pravo na 5000 din po toni nekog"rabata", be, li ga, tako sam cuo...
Zna li ko nesto o tome:haha:?
:cao: :cao: :cao: :cao: :cao:
 
O tome samo negativo. Subvencionisanog mineralnog djubriva odavno za seljaka nema (za mena i teba nazalost). lose su to smislili pa otislo u pogresne ruke , po mom misljenju
 
Moze li neko da kaze kako ide ta prijava udruzenja ,gde se to radi?sta je potrebno, itd,

Nesto vise...
Hvala. :cao:
 
Farmer Bob je napisao(la):
Obrati se clanu @kiss robert o detaljima.Kod nas je to skoro uradjeno(osnovano). :ppozdrav: :ppozdrav:
i nadam se da će to udruženje tj RATAR PLUS potrajati i da će biti što više članova kish robert samo napred :ppozdrav:
 
hvala,hvala....

malo o udruzenju!
vama treba 3,4,5...prava coveka,koji ce ciniti "nukleus" tog udruzenja,pa sa njima odredjujete vase delovanje udruzenja prema opstini,pokrajini...
morate napisati statut,prema zakonu morate imati predsednika,upravni i nadzorni odbor i naravno clanstvo.
statut otkucan na cirilicu predajete u agenciju za privredne registre i uplacujete 5800din(ukupno) taxu.
u statutu morate navesti originalno ime udr. i naravno logo istog.
ako je sve ok,papiri su vam gotovi za 30 dana(zakonski),ali bude to za nekih 15 dana.
zatim vam treba pecat od udruzenja,pib,racun,knjigovodja....i naravno tribina :ppozdrav:
gde cete ljudima da objasnite sta i kako vi mislite da radite i naravno upis clanova!
da se pohvalimo mi smo za nekih nedelju dana upisali 85 clanova!
mislim da je to ::svaka cast::

jedino ovi se moji novobecejci stisli,strah ih da se uclane,boju se visoke clanarine,
lakse im zub izvaditi neg' dinar.

a todor se pre njih upisao!
za todora ::svaka cast:: :cao:
 
Novobecejci..sjajni ste!!! ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

Ali se obicno desava sledeci scenario: Na pocetku ljude ponese entuzijazam i polet kao i potreba za udruzivanjem a kasnije to polako opada. Vrlo je vazno da nadjete nacin da se ljudi stalno skupljaju i da stalno drzite tenziju da biste uvek bili aktuelni. Svako dobro
 
Nazad
Vrh