Udruženja poljoprivrednika

spim je napisao(la):
:bravo: Kao sto sam gore naveo, treba poceti na opstinskom nivou. Netreba zuriti. Pocinjemo od pocetka. Trebalo bi svako u svojoj opstini naci 10-ak zainteresovanih, dogovoriti i sve staviti na papir, tj napraviti neku vrstu statuta, kojim se odredjuje tacno obaveza i pravo svakog pojedinacno u zavisnosti od svog udela. Kao sto je Adveiser rekao, treba naci jednog menadzera i inzinjera, koji ce voditi racuna o svim nabavkama i plasmanu. Kad to pocne da funkcionise kako treba, ostali ce sami pristupiti i samim tim ce se povecavati clanstvo a samim tim i jacina te zadruge. Kasnije bi se zadruge udruzile / umrezile/ i tako jedinstveni mozemo sami da kreiramo uslove, pa cak i vladu.
Pokušano par puta 08/09 godine , još nije ništa zaživelo. :udri: :udri:
 
:bravo:To je u globalu i problem nasih ljudi,cim udju u neko udruzenje misle da su oni glavnii da se svet vrti oko njih. Cim nesto nije po njihovoj volji pocinju ucene,pretnje , kao iskljucicu se itd. Svako pokusava svoje interese da stavi ispred interesa udruzenja. Zato sam i rekao da treba naci 10-tak poverljivih ljudi se udruzi, mada je kod nas i 3-ica mnogo. Mislim da bi ipak vredelo pokusati.
 
Pa da to je kod nas ko u zabavištu , ja onda neću da se igram . Ljudi odustaju na prvoj prepreci . ::lose::
 
I kod nas je pre dve godine osnovano udruženje.
Te godine smo imali akciju ravnanja puteva u proleće i bilo je oko 30 traktora.
Prošle godine ista akcija,a bilo nas je oko 20
Ove godine mislim da će biti manje od 20 a selo broji oko 15000 stanovnika!!!
Kako će se završiti,ne pitaj te...
 
juce je nase udruzenje postiglo dogovor sa jednim lokalnim gigantom , Rabat za clanove udruzenja na vestak 2% na ostali repro materijal 5% i pregovarace dalje. Pozvacemo neku televiziju da malo reklamiramo i snimimo sklapanje ugovora. Kad bude bilo javljam :haha:
Post je spojen: [time]1265353559[/time]
_________________________________________________
P.S. imamo samo 60-ak clanova
 
Poštovana gospodo-kolege paori
Tokom čitanja ove teme sam primetio da je puno ljudi već u nekim udruženjima.
Predloga i konstatcija ima jako pametnih, ima dobro informisanih ljudi koji ne pričaju bez veze već imaju odr. iskustva kliko se da primetiti.
I ja kao član udruženja SDPV imam odr. iskustva(dobra ali i loša) i stavove.
Predložio bi vam sledeći potez:
Da napravimo novu temu (ako je dozvoljeno)koja će nositi naziv registar postojećih-aktivnih uruženja, u koji bi mi članovi na ovom forumu mogli upisati udruženje u kojem smo mi već članovi i time napraviti pregled udruženja i već za kratko vreme imati uvid kakva smo mreža(koliko nas ima,gde smo,...). Polako početi sa pričom(anketom) u svojim udruženjima dali bi se povezivali sa ostalima u cilju jačanja paorskog interesa i većeg uticaja na agrarnu politiku.
Molio bih modreatora da mi da dozvolu i čast da formiram temu Registar Udruženja koja će imati samo informativni karakter a ideje nek se i dalje prezentuju ovde.
 
Naravno da imaš dozvolu da otvoriš takvu temu.
Bilo bi poželjno da izneseš i svoja iskustva iz udruženja čiji si član.
 
branko je napisao(la):
Naravno da imaš dozvolu da otvoriš takvu temu.
Bilo bi poželjno da izneseš i svoja iskustva iz udruženja čiji si član.
Hvala na dozvoli, Tema Registar udruženja poloprivrednika je otvoren izvolite upisati se.
Dobro došli.
Ako neko ima ideju vezanu za to šta bi se još trebalo uneti u registraciju udruženja nek slobodno napiše.
SDPV čiji sam član i osnivač funkcioniše zadovoljavajuće no ni na pola od mogućeg. Na žalost to je sa većinom udruženja tako.
Donacije ili bilo šta takvo nismo dobili tako da je puno problema u finansiranju troškova udruženja. Mislim ni da nam nisu potrebne donacije jer dobijeno se nečuva kao stečeno. Učestvujemo na dosta konkursa sa projektima gde nam jako pomaže P. Stanica Novi Sad ,hvala im na tome. Najčešće konkurišemo za sredstva namenjena edukaciji poljoprivrednika. No voleli bi mi svašta...
Naravno razlike u godinama se najviše vide pri donošenju odluka, stara garda nas malo koči ali oni imaju više negativnog iskustva, no svi radimo u cilu dobra udruženja(nadam se).
Od konkretnih stvari radimo zajedno nabavku veštačkih đubriva kad država pomaže. Ali ne preko udruženja već preko 1. od nas, jednostavno sednemo i dogovorimo se pare na gomilu i kupujemo. Ali da nije udruženja nikad ne bi seli i dogovorili se. Deo plasmana povća isto tako ide preko 1. od nas ali udruženje je mesto dogovaranja tako da neke konkretne stvari nisu vezane za udruženje ali zborno mesto odakle kreću informacije a smim tim i ideje to definitivno jeste.
Uspeli smo da osposobimo 2 prostorije u domu kulture površine 50-ak m2 opremimo nameštajem grejanjem telefomom,... Imamo svoj kutak. Ima generalno problema sa lokalnim stanovništvom zbog naziva Udruženje povrtara i voćara pa se ostali ratri i stočari i neznam još ko oseća isljučeno što ne bi trebalo je svi mi radimo više ratarstva nego povrća tako da ime nije bitno već svrha. Pošto je sve na dobrovoljnom principu malo se ljudi angažuje i vidi pravu vrednost zajedništva. "Vi uradite ali ja nemam vremena imam pametnijeg posla". Vole sve na tacni a da privrede malo teže.
Generalno puuuno dobre volje, živaca i želje da se stvri krenu sa mrtve tačke.
Moje mišljenje je da smo čak i u selu zanemarljiva grupa "građana" samo zato što nevlada sloga. U MZ Silbaš gde 90% stanovništva živi od poljoprivrede, od 10 članova samo je 5 poljoprivrednika, i kao onda da čine seljacima dobro?
 
Pozdrav evo i mi u Vladimirovcu zelimo da se udruzimo i osnujemo udruzenje pa me zanima procedura ivse ostalo kako ide sto se tice papirologije inace udruzenje bi bilo prvenstveno za ratare pa i za stocare i vocare ako zele bicemo otvoreni za svakog :D
 
djoker je napisao(la):
Pozdrav evo i mi u Vladimirovcu zelimo da se udruzimo i osnujemo udruzenje pa me zanima procedura ivse ostalo kako ide sto se tice papirologije inace udruzenje bi bilo prvenstveno za ratare pa i za stocare i vocare ako zele bicemo otvoreni za svakog :D
U pa vaše selo nosi ime po meni. :D
Naravno otvorena za sve koji se bave poloprivredom ili su u struci vezanoj za poloprivredu.
Naziv nebitan samo nemojte pogrešiti kao mi pa da se neki osećaju isključeni zbog imena-gluposti.
Neko od članova je pisao registrujete se u APR-u kao udruženje građana(neprofitno).Mislim da je minimum 10 punoletnih osnivača, treba vam otvoren ŽR u banci, adresa, Statut udruženja i odluka o osnivanju. Mislim da je to sve. Moda da se obratite USAID-u za pomoć možda vas pomognu pri otvaranju i ::novac::
 
USAID je Američka fondacija koja pomaže razvoj.(poloprivrede,ruralni razvoj,...) Jednostavno pomažu dobre projekte koji će olakšati život na selu.Mi još ništa krupnije nismo dobili jer nemamo projekat.
Precednica našeg udruženja je o njihovom trošku bila na 30 dnevnom seminaru u Americi mislim u državi Ohio(ohajo) pa su ih vodili da vide kako funkcioniše udruženje poljoprivrednika u USA, imaju ja mislim 30 miliona članova i svi vuku na istu stranu. Kažu od njih se kongresmenima & senatorima tresu gaće. Pokazali kako je moguće organizovati velike mase na ogromnoj razdaljini da sarađuju na ostvarenju svojih ciljeva. Poljoprivrednici su vlasnici-deoničari ,silosa hladnjača, mlinova, mlekara, mesnih kombinata,fabrika stočne hrane pa i fabrika veštačkih đubriva,bio dizela,..., imaju svoje advokate,knjigovođe koji su zaduženi za naplatu potraživanja. :zli:

Imam negde napravljenu organizacionu šemu svih subjekata u poljoprivredi i njihovu hierarhiju koju smo napravili na osn. iskustava iz USA a koja ukjučuje sve subjekte koje mi imamo u državi a nesluže ili nedovoljno su iskorišćeni u svrsi kao napr. združni savez. Ako je nađem postaviću je jer bi nam svima bila jako korisna kao smernica kako se organizovati i ko koga treba da :udri: pritiska kada ima neki problem.
 
Hvala ti sutra treba da se sastanem sa ljudima iz savetodavne sluzbe obecali su mi da ce nam pomoci savetodavno pa javljam kako je bilo pozdrav
 
moram da se pohvalim i ovde,od danas u novom beceju postoji :
udruzenje poljoprivrednih gazdinstava RATAR Plus

otvoreni smo za sve clanove iz okruzenja...

za sve :cao:
 
Svaka cast Novi Becej! Samo napred!
Post je spojen: [time]1265661174[/time]
_________________________________________________
djoker je napisao(la):
Pozdrav evo i mi u Vladimirovcu zelimo da se udruzimo i osnujemo udruzenje pa me zanima procedura ivse ostalo kako ide sto se tice papirologije inace udruzenje bi bilo prvenstveno za ratare pa i za stocare i vocare ako zele bicemo otvoreni za svakog :D
Svrati do nas u B.N.Selu pa ces cuti iz prve ruke sta treba a sta ne treba raditi, pozdrav komsija!
 
djoker je napisao(la):
Pozdrav evo i mi u Vladimirovcu zelimo da se udruzimo i osnujemo udruzenje pa me zanima procedura ivse ostalo kako ide sto se tice papirologije inace udruzenje bi bilo prvenstveno za ratare pa i za stocare i vocare ako zele bicemo otvoreni za svakog :D
Samo da nebude ko prosle godine...
 
nece sigurno bices pozvan da se ukljucis ako si zainteresovan pozdrav.
Post je spojen: [time]1265670483[/time]
_________________________________________________
zozon je napisao(la):
Svaka cast Novi Becej! Samo napred!
Post je spojen: [time]1265632374[/time]
_________________________________________________
djoker je napisao(la):
Pozdrav evo i mi u Vladimirovcu zelimo da se udruzimo i osnujemo udruzenje pa me zanima procedura ivse ostalo kako ide sto se tice papirologije inace udruzenje bi bilo prvenstveno za ratare pa i za stocare i vocare ako zele bicemo otvoreni za svakog :D
Svrati do nas u B.N.Selu pa ces cuti iz prve ruke sta treba a sta ne treba raditi, pozdrav komsija!
Posalji mi na pp gde da vas nadjem u BNS
 
Nazad
Vrh