Tu se nekad dobro jelo bas ...

Kod bula svracam na punjenu, odlicna je na restoran sam mislio
 
U Atenici i dalje dobro pecenje. Narocito kod Ane. Najbolji rostilj kod Cureta isto u Atenici.
Zanimljivo mislio sam da ce pecenjare na obilaznici ostati bez posla kad je produzen auto put od Preljine do Pakovraca. Medjutim i dalje su guzve a na parkingu puno automobila koji nemaju cacansku registraciju.. Znaci za kvalitet se isplati skrenuti s puta.
 
Ako dolazite u Niš evo nekih preporuka:

Kafana Mrak- APSOLUTNO SVE
Mali podrum - jagnjetina
Dagi plus - ovčetina
Tri fenjera - teleći repovi, ćureće butkice
Orač - punjena vešalica, jagnjetina

Malo van niša:
Brka - sukana pita i domaće kiselo mleko, sarmice u vinovom listu
Mali vikend - švajsovani ćevap
 
Ja ga vec dugo pratim. Kerovi me ne interesuju, ali ovi obilasci restorana i hrana su veoma interesantni. Jedina je mana sto uvek ogladnim dok ga gledam, a obicno gledam kasno uvece.
 
Na potezu od Baje do Apatina preko Sombora ovakva riblja corba posluzena sa hlebom,se smatra uvredom :eek:
Konobar nezna ni sta je posluzio,ono brate mesana riba :p
Pomalo se bavim kuvanjem a specijalitet mi riblji paprikas a narocito dobro kuvam ovčiji papras :)
 
Pre ce biti da treba pola sata jer treba da se otopi i provri zato sto je bila zamrznuta.
Da,upravu si.Riblji papras se kuva 40 do 45min. od trenutka kad provri na jakoj vatri.Od satojaka ide 5 lit. vode 5 kila ribe i 5 kasika paprike,malko soli i 0,5-1 kg crnog luka samlevenog na blender i 0,5 lit soka od paradajza.Paprika se stavlja kad provri 8-)
 
Ко воли рибље специјалитете Мачак на камењару у НС и Браша у Бегечу доктори. 👍
 
Na potezu od Baje do Apatina preko Sombora ovakva riblja corba posluzena sa hlebom,se smatra uvredom :eek:
Konobar nezna ni sta je posluzio,ono brate mesana riba :p
Pomalo se bavim kuvanjem a specijalitet mi riblji paprikas a narocito dobro kuvam ovčiji papras :)
Daj recept tog ovcijeg paprikasa . Može u pp ako nedaš svima , a ako nedaš meni , daj nekom drugom u pp , pa ću tražiti od njega
 
Nisam bio u Babarogi, ali sam bio u par stejkhausa u Bg i u evropi.
Preporučio bih ti ukoliko hoćeš meso da odeš u dobru pečenjaru ili klasični restoran, na srpsku hranu, a te amerikanske zajebancije prepusti onima koji neznaju za bolje.
Idi recimo u Baniju-lux, ili sličan restoran u zemunu na originalnu karađorđevu šniclu ili dobar sač..
Gde god putujem, jedem isključivo lokalnu hranu ali po preporuci onih koji poznaju prilike u kraju.
 
Banija Lux ima vrhunsku jagnjetinu na raznju i vrhunsku teletinu ispod saca.
Ali skoro sam jeo na bezaniji u restoranu Plitvice,jagnjetina je 10+
Za taj kraj na NBG Restoran Durmitor i teletina ispod saca, meni najbolja koju sam jeo. Takodje ko voli imaju odlican biftek u ulju, spremnjen bas kako ja volim (nije krvav xD).
 
Nazad
Vrh