Tu se nekad dobro jelo bas ...

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.503
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Nije klasicna zabava, ali ovaj kako tamani sve redom da su mu mastan dzak izneli on bi rekao delikates.
 
Aj da otvorimo neku temu o mjestima sa dobrom klopom .
Da na jednom mjestu pokrijemo geografski gdje je dobra hrana , a gdje zajebancija ,fensi ovo ono a ukus i to nije nesto . Moze i cijena da udje u pricu al znamo da to nije presudno , najgore je kad je skupo i napaceno a nista posebno.
Npr znamo kad se ide kroz npr Makedoniju , npr kroz Podgoricu ,... tu je dobro itd , bilo bi zanimljivo
 
Ja imam nešto sitno po BiH, kad si kući samo vikendom nauči se gdje je dobra, a ne preskupa hrana.

843d62ee8820dac3dedee46e5a49b840.jpg
 
Lici da bi bilo interesantno divaniti o mjestima sa dobrom hranom , sto smo pisali maloprije u drugoj temi , pa kad nece niko ,da pocnem ja .
Gdje , u vasem kraju , ili kud ste putovali , skrenuti na jelo , a da to bude to?
Da bude ukusno , obilno , i ne nenormalno skupo ?
 
Bio sam tu , nemogu se sjetiti sta sam jeo al dobro je bilo , da je lose zapamtio bi. Stari put Djakovo Osijek
Momo, ovo je restoran Čingi-Lingi kod Osijeka, bio sam i ja tu letos, hrana je zaista odlična.
Domaćini su mi objasnili da ih roštiljskim mesom snabdeva neki poznati bosanac, koji je izgleda glavni dobavljač za većinu restorana tog tipa u Slavoniji.
Još su mi preneli da je još u vreme jugoslavije tu stajao veliki gong (a i sada je tu), koji kada neko udari u njega plaća ceh za ceo restoran. To su valjda radili neki koji su se hteli pokazati i obznaniti kao gazde..
 
E jbg.
Kad si na putu.
Evo za pocetak , moj kraj , ako ko naleti . Znaci sj Bosna ,RS , Posavina i to.
Sta je ovde poznato, Banjalucki cevap , i rostilj , i janjetina .
Mjesta : Djerdan Gradiska , Pod fenjerom , Nova Topola janjetina , Rostiljnica Obelix BL, Kruna BL, Stara Ada BL , Sheriff caffe Gradiska, ... za pocetak
Kolege iz mog kraja mogu da daju sugestije
 
Ci
Momo, ovo je restoran Čingi-Lingi kod Osijeka, bio sam i ja tu letos, hrana je zaista odlična.
Domaćini su mi objasnili da ih roštiljskim mesom snabdeva neki poznati bosanac, koji je izgleda glavni dobavljač za većinu restorana tog tipa u Slavoniji.
Još su mi preneli da je još u vreme jugoslavije tu stajao veliki gong (a i sada je tu), koji kada neko udari u njega plaća ceh za ceo restoran. To su valjda radili neki koji su se hteli pokazati i obznaniti kao gazde..
Tu Cingi Lingi cardu je opevao i Djole Balasevic.
 
Ajde da se i ja uključim. :)

Ako se ide prema Šipovu dobra hrana je u restoranu Ladna voda, a ljeti je još bolje produžiti na Janjske otoke, imaju vrhunsku pastrmku (a i ostalu mrsnu hranu).

U Prijedoru je dobra hrana u konobi Jelen, onako za svaki dan, roštilj, kuvana jela. U ugostiteljskoj školi se tek može dobro jesti za smiješne pare.

Između Vlasenice i Han Pijeska restoran Pogled, jako ukusna domaća hrana.

Dalje kad se okrene prema Sarajevu u Sumbulovcu ima mala pekara Sunce. Objekat kraj puta, ne izgleda ništa posebno, ali imaju vrhunske slatke kiflice i romanijske pogače sa kajmakom.

U Lukavici preporučujem Kuhinjicu, mali lokal gdje se mogu pojesti roštilj i razna gotova jela (desetak vrsta), uglavnom sve do desetak maraka.

U Višegradu restoran Mandić i Anika. Ništa specijalno, ali dobra hrana.

Ko krene u Hercegovinu, u Bileći preporučujem restoran Jezero (preko puta kasarne). Odlična mađarska čorba i Karađorđeva šnicla. Ko voli janjetinu neka produži još dalje u Mosko, vjerovatno najbolja koju sam probao. Između ima jedan dobar riblji restoran ako niste za mrsnu hranu.

Dosta za sad, opet sam ogladnio da moram još jednom večerati. :)
 
Nazad
Vrh