Trimeri

Upravo takva je bila parcela, samo sto je strma,..daleko od toga da je bila tako ravna..bila je pod padom,recimo oko 45%, ali drveta nisu bila tako velika kao na video klipu, vec dosta manja..čim je Villager BC1900X crni mogao da obara takvo rastinje sa trokrakim nožem.
Bila su dva radnika.Jedan je bio sa Villager 1900BC ,koji je sekao uspešno drvata trokrakim nožem,a drugi radnik je bio sa nekim kineskim trimerom., imao je cirkular , ali posle 30min se sve pokvarilo, tako da je morao da putuje autom do grada, sa planine, da bi menjao u gradu glavu trimera.Dok je on dosao iz grada..ovaj sa Villager 1900BC trimerom je sa trokrakim nožem bio oborio polovinu parcele, znači 30ari je bilo sredjeno,.

Zbog toga me interesuje koja je realna cena za takav posao po satu..djuture..dnevnica..kako god..

Nemoguce da niko od vas ne kosi usluzno ?
 
Kako neko da ti kaze cenu za kosenje kad to sto ti nazivas kosenjem nije kosenje.To se ovde kod mene zove krcenje sikare.Dnevnica se u normalnim uslovima krece 30e,moja masina,tvoje gorivo.U ovim uslovima kako si opisao ja bih uposlio i neku manju testericu jer je to za hobi trimer stvarno preveliki poso.Ako su njih dvojica uspeli da odrade to sa dva kineza za jedan dan,svaka njima cast.:ppozdrav:
 
Tako je, nad dvojica smo kosili tj. krčili.Ja sa bc1900,a taj drugi sa nekim kinezom.Ja sa trokrakim nozem, a ovaj drugi koji je isto radio na kinezu je imao cirkular.Kada smo dosli na livadu, taj sa kinezom i cirkularom počeo da se smeje da ja necu moci nista da uradim sa trokrakim nozem.Za 30min rada,njegov kinez crkao..tako da sam sam iskrčio 30ari,dok su oni išli da menjaju glavu kinezu negde u grad.Meni napukla samo ona zastitna maska( od lima ) što ga drže 3 imbus šrafa (na glavi trimera), to parče lima košta oko 300-500din, mrzi me da ga menjam jer ne pravi neki problem,osim sto je napuklo.

Zavrsili smo svih 60ari,za dan od jutra do uveče.

Sve to pitam, jer nisam radio za novac, vec je bilo usluga za uslugu, pa me interesuje koja bi bila realna cena da sam trazio novac za taj posao.
Tako je, njegovo sve, moje ruke i alat.

Ako je 30evra za ceo dan, onda je to krvav posao.
 
Stigao mi Straus 3,5HP,i kupio sam ulje za mesavinu od 100ml na koliko to litara goriva ide?Hvala
 
Hvala,nasao sam neko ulje pise kao univerzalno ulje za mesavinu koje kosta 100ml 80 dinara,pitao sam na dve pumpe niko nema kvalitetnije,stihl ili castrol bar,a da vas pitam koju mast bi mi prpeorucili za podmazivanje glave trimera?koja je dobra po vama?Pozdrav
 
A da vas pitam koju mast bi mi prpeorucili za podmazivanje glave trimera?koja je dobra po vama?Hvala
 
Oregon ti je sasvim dobra,a moze i obicna tovatna mast, i ona je litijumska,samo da uzmes malo kvalitetniju sa vecom temperaturom topljenja.Ja sam stavljao FOR u zutoj kutiji.Nemoj stavljati mnogo
 
@dubansr,ne mogu da ti odgovorim na pp,verovatno ti je puno sanduce,ali posto nije tajna odgovoricu ovde.
Ja licno koristim STIHL ulje za mesavinu i to najvise jer imam dve STIHL testere i jer jedino njega ima od originalnih ulja u mojoj blizini.Recimo najblizi ovlasceni servis HUSQVARNA je udaljen 45km od mene pa mi nije bas jednostavno da kupujem njihovo ulje.
Za glavu trimera stvarno nisam siguran,ali mislim da se nakon svakih 5 sati rada proverava da li ima masti i po potrebi podmazuje.
 
Stigao mi Straus 3,5HP,i kupio sam ulje za mesavinu od 100ml na koliko to litara goriva ide?Hvala
i ja imam štrausa već drugu god.za te pare sasvim dobra masina ja stavljam 1 dl na 5lit

- - - - - - - - - -

A taj BC1900 to nije kinez samo su mu mama i tata i svi iz kine i on je rodjen u kini ali je promenuo drzavljanstvo...:DDDDDDDD
ma toje isto čudo samo maska druga ja imam štraus a sve isto samo je na tim bc maska drugčija toti dode isto kao kod naših bivših automobila YUGO efi,l,gl,gtl a,itd cela abeceda:osmeh: a sve isto samo se malo plastika menjala
 
Negde sam procitao da za Straus trimer ide 100ml ulja na 2,5l goriva,a jedino stihl ulje od 100ml na 5l goriva,sta vi mislite o tome,iskusniji?Hvala
 
@Tintoreti,na 5 sati proveriti i po potrebi podmazati.Nije obavezno da se podmazuje na 5 sati.
@dubansr,moguce da je tako kao sto kazes,to bi bila mesavina od 4% koju su nekad koristile sve dvotaktne masine.Ja sam cito i za neke Villager trimere i testere da ide mesavina 4%,odnosno sto ti kazes 100ml ulja na 2,5l benzina.Meni konkreto za BC 1900 XC pise 2,5%,odnosno 100ml na 4l.
 
Nazad
Vrh