Trimeri

poz vidim da ovde pricate o villager trimerima.ja imam onaj bc 1900x prezadovoljan sa sa njim ne znam sta je sve kosio i testeru vidiju za obale sam stavljao medjutim MOJOM GRESKOM sanas mi pukne konusna glava tj.onaj deo oko rupice sto se stavlja ona sipcica za blokadu.posto li je ta glava nova posto ne verujem da ono moze da se vari sigurno je spijalter
 
Aca OPEL, koliko je to puno potrosnje? Iznecu za primer potrosnju svojih trimera, prilicno se razlikuju. Sa motorom od oko 30 ccm i snage oko 1 KS imam tri komada, MTD 790M trosi ubedljivo najmanje, oko 0,35 litara na pun sat rada, nekad mozda malko vise u jakoj borbi. Homelite 725z i 3055 F (dva razlicita) trose do 0,5 litara na pun sat rada. Snazniji i najcesce koriscen od svih je Husqvarna 235R sa motorom od 40 ccm i 1,8KS, potrosi od 0,5 do 0,65 litara na pun sat rada, ali borba i makljaza bez postede. Najnoviji Husqvarna 545 RX je sa motorom 45ccm i 2,8KS a trosio je do sada LITAR MESAVINE ZA 2 SATA (!) sto je i mene zaprepastilo! Ima rezervoar od 0,9 litara, koga potrosi za sat i pedeset minuta, pa i vise, sto je oko litar na dva sata kada se preracuna. Mislim da je tako niskoj potrosnji najvise zasluzan novorazvijen motor sa uvodjenjem viska vazduha (neki to zovu sa ispiranjem), i drugo je cinjenica da sa svojom snagom (2,8KS) ne zahteva naterivanje u visoke obrtaje kao manji i slabiji trimeri. Njega koristim samo sa trokrakim nozem ili cirkularnim secivom uz poseban stitnik, a cetiri manja trimera koristim samo uz glave sa najlonskim nitima.
 
Boga mi... dosta. Koja je površina pokošena i kolika je trava, odnosno da li je prvo ovogodišnje košenje ili održavanje..?
Drugo kosenje, trimi glava, struna 3.0 bez zastitnika (samim tim bez noza za skracenje strune), trava svakakva od 30cm pa sve do 1,2 metra, povrsina, nezna se nikad nisam merio koliko pokosim povrsinski. Danas smo i on i ja naj...i tako da je i potrosnja sigurno velika. Sa nozem zaboravis kad si sipao ali kad su ovakvi uslovi kao danas je potrosja sigurno veca. Borili smo se lavovski.:osmeh:
 
Da naravno sve je relativno, pretpostavljam da dosta faktora utiče na to koliko će se uraditi, vrsta i veličina trave, vrsta i jačina trimera, a sigurno i u dobroj meri iskustvo i izdržljivost kosača. Kada sam rekao dosta, mislio sam na broj radnih sati a ne na potrošnju. Pošto sam u prethodnim postovima naveo da tek planiram kupovinu trimera, iz tog razloga me je zanimalo koliko se može otprilike pokositi sa tom količinom goriva. Kako god, pohvala za vredno proveden dan.
 
citat skuter
"Njega koristim samo sa trokrakim nozem ili cirkularnim secivom uz poseban stitnik, a cetiri manja trimera koristim samo uz glave sa najlonskim nitima"

Čime se ti baviš kad koristiš pet trimera ako sam dobro prebrojao ?
 
Ma za te pare vrede i tu nema sta da se prica.Jedna stvar koja im svakako pogoduje jeste to sto od tih kineza ljudi i ne ocekuju mnogo pa onda i ne mogu da se razocaraju.Evo ja sam zadovoljniji sa Villager trimerom koji sam platio 175e,nego sa Stihl testerom jer sam je platio 560e i imao sam velika ocekivanja od nje,kod Villiager trimera me jedino razocarava potrosnja.Evo danas sam kosio neke koprive,kupinice,mlade bagreme,u principu neki korov i radi on ekstra,ali potrosnju nikako da smanji,videcu kad se jos malo razradi.
Sa brojem radnih sati mu opada potrosnja. I moj je u pocetku vise trosio nego sad. Sad trosi kao upaljac.
Zadnji put kad sam kosio video sam da je sesiric sto pokriva otvor gde ulaze creva sto vode gorivo iz rezervoara u karburator vlazan i ispucao po ivici a vlazan je i rezervoar oko sesirica. Da li da menjam ili da cekam da pocne da tece gorivo?Ili ce da prestane?
 
Aca OPEL, koliko je to puno potrosnje?
Nikad do sad mi nije palo na pamet da merim koliko tacno potrosi za sat rada,ali potrosi otprilike 50% vise od FS 350.Do sad sam potrosio mislim 5 rezervoara sa njim i to sve sa silkom,nisam stavljao noz i testeru,a ako bih bas morao da napisem potrosnju neka bude da mi smakne oko 700-800ml/h,mada nisam bas siguran jer nisam tacno merio.Sledeci put merim koliko potrosi za sat pa da napisem ovde da prodiskutujemo malo detaljnije o tome.
 
Ne da sam se nakanio nego sam cak i bio nestrpljiv da mu uradim test potrosnje.Napravim taze mesavinu sa BMB 95 i STIHL uljem za mesavinu u odnosu 40:1,odnosno 2,5%.Rezni alat i dalje silk,onaj fabricki cetvrtasti,ne znam koja je debljina,ali sigurno tanji od 3mm.Stitnik sa nozem koji krati strunu skinut tako da je struna uvek bila podugacka.Trava neka divlja,gusta i ostra,oko10-15cm i trncici kroz nju,a na par mesta i divlja djetelina pa kad se umota to je cudo.Bejase Boga mi cedjenje suve drenovine ceo sat,a posle toga sam istocio preostali sadrzaj rezervoara u flasu sa mericom.Rezultat testa merenja potrosnje porazavajuc,ali mi ipak drago sto sam i odprilike tacno reko,dakle potrosnja trimera Villager BC 1900 XC oko 800ml/h.Za mene i moja shvatanja mnogo.
Sto se pokosene povrsine tice to ne bih znao tacno da kazem,ali mislim da ima oko 3-4 ari.Ne smem ni da pomislim koliko bi mi otislo za hektar.
 
Daj bre Tintoreti ti oces da me upropastis,do sad kosio sa jednim,a sad po noci da palim drugi.:haha:
Salu na stranu,taj FS 350 nije moj pa sad ne bih mogo odma da napravim test,ali u neko dogledno vreme sigurno,a rezultate objavljujem ovde.Sa njim svakako kosim bez stitnika,a silk onaj STIHL 2,7mm i naravno pustim podugacko.Sigurno manje trosi i tu nema dileme,samo ne znam bas koliko manje,a vremenski mi isto treba za slicnu povrsinu.
I da,uopste nisam natezao.:cool:
 
Ma nema dileme, nego sam siguran i da taj stihl potrosi priblizno u takvim uslovima, Verovatno manje ali sigurno ne drasticno. To je maximalna potrosnja trimera budi siguran jer kad bi uzeo noz preporodio bi se. Nije nista hitno ali bi valjalo da nategnes i taj stihl u istoj travi i bez stitnika pa da uporedimo.:ppozdrav:
I ja sam pre neki dan na..b'o par sati samo naspem mesavinu i gas. Ja sam mozda i prebacio tvoju potrosnju od 800ml/h :osmeh:
Evo malo poredjenja radi potrosnja husqvarni, uporedite jacinu i potrosnju.
Za stihl neznam.
uporedi-motorne-kose-94a0fb45.png



[TABLE="class: compare-table, width: 100"]
[TR="class: remove-row"]
[TD="bgcolor: transparent"][/TD]
[TH="bgcolor: transparent"][/TH]
[TH="bgcolor: transparent"][/TH]
[TH="bgcolor: transparent"][/TH]
[/TR]
[TR="class: image-row"]
[TD="class: legend, bgcolor: transparent"]
  • Uključena karakteristika
  • Opciona karakteristika
  • Karakteristika N/A
[/TD]
[TH="bgcolor: transparent, align: center"][/TH]
[TH="bgcolor: transparent, align: center"][/TH]
[TH="bgcolor: transparent, align: center"][/TH]
[/TR]
[TR="class: model-row"]
[TH="class: model-title col-hover, bgcolor: transparent"][/TH]
[TH="class: center, bgcolor: transparent"]323R-II
[/TH]
[TH="class: center, bgcolor: transparent"]535RXT
[/TH]
[TH="class: center, bgcolor: transparent"]545RX
[/TH]
[/TR]
[TR="class: price-row"]
[TH="class: price-title col-hover, bgcolor: transparent"]Cena
[/TH]
[TH="class: center, bgcolor: transparent"]54.500,00 RSD49.900,00 RSD[/TH]
[TH="class: center, bgcolor: transparent"]76.360,00 RSD68.900,00 RSD[/TH]
[TH="class: center, bgcolor: transparent"]82.900,00 RSD78.900,00 RSD[/TH]
[/TR]
[TR]
[TH="class: category-cell col-hover, bgcolor: transparent, colspan: 4"][/TH]
[/TR]
[TR="class: feature-row"]
[TH="class: tooltip-item col-hover, bgcolor: transparent"][/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"][/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"][/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="class: category-cell col-hover, bgcolor: transparent, colspan: 4"]Karakteristike motora[/TH]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Radna zapremina cilindra[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]24,5 cm³[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]34,6 cm³[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]45,7 cm³[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Izlazna snaga[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]0,9 kW[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]1,6 kW[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]2,1 kW[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Broj obrtaja pri maksimalnoj snazi[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]8400 o/min[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]8400 o/min[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]9000 o/min[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Zapremina rezervoara goriva[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]0,5 l[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]0,6 l[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]0,9 l[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Potrošnja goriva[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]600 g/kWh[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]475 g/kWh[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]450 g/kWh[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Potrošnja goriva[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]0,55 kg/h[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]0,99 kg/h[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]1 kg/h[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Broj obrtaja pri praznom hodu[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]2700 o/min[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]2900 o/min[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]2700 o/min[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Svećica[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]Champion RCJ6Y[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]Champion RCJ6Y[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]NGK CMR6H[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Zazor svećice[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]0,5 mm[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]0,5 mm[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]0,5 mm[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Brzina uključivanja kvačila[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]3600 o/min (±120 rpm)[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]3600 o/min (±120 rpm)[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]3900 o/min (±120 rpm)[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Vrsta ulja[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]Husqvarna ili jednako srazmeri 50:1[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]Husqvarna 2-taktno ili jednako srazmeri 50:1[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]Husqvarna 2-taktno ili jednako srazmeri 50:1[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Max o/min izlazne osovine[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]8300 o/min[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]8220 o/min[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]8800 o/min[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Navoj izlaznog vratila[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]M10x1.25V[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]M12x1.75V[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]M12x1.75V[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="class: category-cell col-hover, bgcolor: transparent, colspan: 4"][/TH]
[/TR]
[TR]
[TH="class: category-cell col-hover, bgcolor: transparent, colspan: 4"]Ukupne dimenzije[/TH]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Težina bez rezne opreme[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]5,1 kg[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]6,2 kg[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]8,7 kg[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Dužina osovine[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]1483 mm[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]1483 mm[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]1483 mm[/TD]
[/TR]
[TR="class: techdata-row"]
[TH="class: col-hover, bgcolor: transparent"]Prečnik osovine[/TH]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]24 mm[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]28 mm[/TD]
[TD="bgcolor: transparent, align: center"]32 mm[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH="class: category-cell col-hover hover, bgcolor: transparent, colspan: 4"][/TH]
[/TR]
[/TABLE]
 
Poslednja izmena:
Znaci ti kazes da ja gresim jer u takvim uslovima koristim silk.Moguce,probacu i sa trokrakim nozem pa da vidim kolika ce da bude potrosnja.Inace za ove Husqvarna trimere je potrosnja u gramima,a ne mililitrima,ali deluje mi da i oni dosta trose po ovim podacima.
 
Nazad
Vrh