Trimeri

Ne gresis zasto bi gresio. mozes da ga koristis sa cime god hoces. Sa nozem manje trosi dosta ali u teskim uslovima zna da popije dobro.
Koliko god da trosi za ono sto odradi nije mnogo.Bar po meni.
Potrosnja je u kg, kako god, priblizne su mere ml i gr. Kao sto vidis sta propisuje fabrika za 1,6kv da je potrosnja 0,99kg/h
Tako da ako uzmemo neki reper potrosnja na vilageru je prblizna i husqvarnama.
 
AcAOpel. Plastični štitnik i cirkular sa šiljatim zubima ako si ga dobio uz trimer. Ler gas i košenje na otkose i u metarskoj travi. Provereno. Probao sam i nož i cirkular i najbolje košenje i najmanja potrošnja je u kombinaciji plastični štitnik i cirkular koji sam dobio uz trimer a ima šiljate zube. Taj cirkular i nije nizašta drugo osim trave ,kupinja i žbunja tanjeg od malog prsta. Plastični štitnik zbog pravljenja otkosa i lakšeg košenja.

- - - - - - - - - -

Bez štitnika i sa dužim silkom stekao sam utisak da bolje kosi nego sa štitnikom i kraćim silkom. Kad počne da zviždi silk tad ostavlja golu zemlju.
 
Pa probacu i trokraki noz i cirkular sa siljatim zubima bas da vidim kako ce da se ponasa.Do sad sam kosio sve sa silkom jer ima po neki kamen ili neka prepreka pa zbog toga,a i volim da ga obrijem do zemlje.
@Sumadinac-Gruzanin,potpisujem ovaj drugi deo tvoje poruke.Definitivno bolje kosi sa duzim silkom,tacno kad pocne da zvizdi silk tad stvarno brije i imam odmet.
 
Ne bih da bude da zakeram al bi najbolje bilo da postavite neku sliku kako ide kosenje sa silkom, nozem ili cirkularom. Slika govori hiljadu reci a znam i da ste ljudi zauzeti i da nemate bas vremena za slikanje al eto, onako u pauzi ::suncanje::
 
urban

Čime se ti baviš kad koristiš pet trimera ako sam dobro prebrojao ?[/QUOTE]
Mali vocnjak iz hobija, ne zivim od toga. Nemam svoju sluzbu za usluzno kosenje drugima, mada cesto zadjem u tudje po molbi komsije ili zato sto oni neki ne odrzavaju svoje. Razlog kupovine vise trimera je najvise zato sto sam zakljucio da su to vrlo korisne i efikasne masine a zbog konfiguracije terena (vrlo slozene konfiguracije) odlucio sam se prvo za dva razlicita. Nije bilo nikog da me uputi sta mi je zaista potrebno, pa sam kupio prvo najslabiji. Jedan (prvi) ima zakrivljenu osovinsku cev, drugi je rastavljiv na polovini sa uzduznim rukohvatom (uski), treci je ravan sa sirokim biciklistickim rukohvatom. Cetvrti i peti su potpuno profi, vrlo robusni i izdrzljivi trimeri Husqvarna koje u zadnje vreme najvise i koristim, to je prava mera, gde dzipom nemoze nikako tu Husqvarne prvo prodju. Na nekim predelima ovim velikim nemogu bas da se razmasem, na drugim mestima mali jednostavno nemaju snage ni izdrzljivosti za zadatak sto je cesci slucaj. Nazalost, vremenom sam zakljucio da su prva tri nedovoljne snage i izdrzljivosti. Kada bih sada ponovo krenuo ispocetka, znam da mi je prag potreba 40 ccm i 1,8 KS pa na vise, ali u profi kvalitetu. Hobi kvalitet za moje potrebe ne dolazi vise u razmatranje. Prosle godine ovde sam pisao o tome sta me je sve snalazilo sa jeftinim trimerima. Nemogu da se bavim popravkama svaki cas, obilazim Beograd i neznam sta. To neznaci da nekom ti jeftiniji nece odraditi posao, i meni su prilicno odradili.

- - - - - - - - - -

Aca OPEL, ako je 0,7-0,8 lit/h u teskom radu, to uopste nije puno za 51 ccm motor. Potrosnja je tu na mestu, pogotovo sto je jos deo efikasnosti otisao na milovanje najlonskom niti pre odsecanja svake male stabljike. Ja takodje najvise radim sa najlonskim nitima, zbog naletanja na panjeve, krticnjake u visokoj travi, uz ivice oko betona ili kamenja, ili da sacuvam vockice od nehoticnog odsecanja (da se ne omakne). Sa trokrakim nozem naprezanje motora bi bilo nesto manje, pa i potrosnja goriva, ali ja trokraki noz praktikujem samo u predelima bez skrivenih prepreka ili vockica, dakle tamo gde mogu da se razmasem sa masinom. Sa Husqvarnom 545 RX prolazim kroz korov, cickove, koprive i siblje svoje visine kao traktor. Stihl FS 350 bi trebao da ima nesto nizu potrosnju od Villager 1900, motor je manji i profi kategorije a profi motori su projektovani za efikasniju, manju potrosnju. Tipujem 0,5-0,6 lit/h.
 
Poslednja izmena:
Ne bih da bude da zakeram al bi najbolje bilo da postavite neku sliku kako ide kosenje sa silkom, nozem ili cirkularom. Slika govori hiljadu reci a znam i da ste ljudi zauzeti i da nemate bas vremena za slikanje al eto, onako u pauzi ::suncanje::
Postavicu ja ako to nekome znaci.Sa silkom je pokoseno kao sa kosilicom,sve ujednaceno i nisko do samog korena trave,znaci kao parkic.Nije mi tesko da slikam,ali mi tesko da navatam nekog da me snima par minuta da vidite kako to ide.
Aca OPEL, ako je 0,7-0,8 lit/h u teskom radu, to uopste nije puno za 51 ccm motor. Potrosnja je tu na mestu, pogotovo sto je jos deo efikasnosti otisao na milovanje najlonskom niti pre odsecanja svake male stabljike. Ja takodje najvise radim sa najlonskim nitima, zbog naletanja na panjeve, krticnjake u visokoj travi, uz ivice oko betona ili kamenja, ili da sacuvam vockice od nehoticnog odsecanja (da se ne omakne). Sa trokrakim nozem naprezanje motora bi bilo nesto manje, pa i potrosnja goriva, ali ja trokraki noz praktikujem samo u predelima bez skrivenih prepreka ili vockica, dakle tamo gde mogu da se razmasem sa masinom. Sa Husqvarnom 545 RX prolazim kroz korov, cickove, koprive i siblje svoje visine kao traktor. Stihl FS 350 bi trebao da ima nesto nizu potrosnju od Villager 1900, motor je manji i profi kategorije a profi motori su projektovani za efikasniju, manju potrosnju. Tipujem 0,5-0,6 lit/h.
Pa kad razmislim da ima vecu kubikazu i da su uslovi teski mozda i nije mnogo.Meni se potrosnja cini velikom jer znam da FS 350 u slicnim uslovima trosi osetno manje pa zbog toga.Inace imam jedan deo koji uopste nije kosen ove godine pa sad razmisljam da stavim trokraki noz ili cirkular i da probam,ali nesto grmi ko da ce kisa.:kisa:

- - - - - - - - - -

Receno-ucinjeno.
Na Villager BC 1900 XC montiran cirkular i kosena divlja,gusta trava koja je i pocela da poleze.Ostavio sam plasticni stitnik zbog otkosa jer je tako savetovao kolega Sumadinac-Gruzanin i stvarno je koristan za otkose.Kad sam poceo da kosim pomislim da mi cirkular nije stegnut i da se samo straf okrece jer bukvalno nisam osecao nikakav otpor,toliko lako kosi sa njim da je to cudo i kad pustim gas on nastavlja da sece.Potrosnju nisam precizno izmerio,ali definitivno manje nego sa silkom.Usput sam iseko i nekoliko grana cisto da vidim kako sece drvo i mogu da kazem da odlicno sece drvo precnika 5-6cm,znaci bez problema i napora.
Evo i slika.


A evo i slike kosidbe od ranije,koseno sa silkom i naravno sakupljena trava da lici na nesto.

Sad ne znam koliko se primecuje razlika izmedju ovog sa cirkularom i sa silkom,ali definitivno se razlikuju.
 
Nije mana. Nediraj i radi dok ne otreses u nesvest. Inace bi na livadi stelovao karburator dok takodje nebi otreso u nesvest. (izvinjavam se, moram malo da se salim).
 
Hvala Aco za slike, bas lepo ovo radi. Ovako lepo cirkularom pokoseno verujem i da stoka bolje jede nego kad je izmrljavljeno silkom
 
Prosle godine davao sam jednom uzgajivacu koza moju pokosenu zelenu masu na poklon. Negde sam kosio trimerom sa najlonskim nitima, a negde sa trokrakim nozem. Posle mi je pricao kako su koze reagovale. Masu koja je kosena sa najlonskim nitima (kako kaze prethodni kolega izmrljavljeno), koze nisu htele ni da pogledaju. Ono sto je koseno sa trokrakim nozem su poklopale.
 
Nista cudno. Ja sam imao problem sa travom posle kosenja kosilicom. To ni jedna zivorinja nece da jede, samo u dzakove pa kontejner. Pa to bude 5 dzakova. pun auto, katastrofa.
 
Ma i ja sam cuo od jednog coveka da njegove svinje nece da jedu travu kad kosi trimerom,ali nisam se setio da pitam jel rezni alat bio silk?Stvarno mi nije jasno sta im smeta sto je usitnjena trava.
 
Planiram uzeti Straus trimer Austijski od 3,5hp,ima li ga neko i mozete li mi reci nesto vise o njemu?Hvala
 
Planiram uzeti Straus trimer Austijski od 3,5hp,ima li ga neko i mozete li mi reci nesto vise o njemu?Hvala

Ja sam ga juce kupio, tj narucio, cekam da stigne. Imas nazad malo o njemu. Nista specijalno ali. Kinez je to tako i villager stim da kod villagera imas garanciju i dobro je podrzan sa servisom.
Moje misljenje i ono sto sam cuo od ljudi je da ako ga budes cuvao, malo kosio(ne vinograde itd, velike povrsine), podmazivao, bice ti ok.

- - - - - - - - - -

Kaze covek koji ga ima:
Kupi i uzivaj.Stavi kvalitetno ulje za mesavinu ( ja stavljam castrol 2t)4% i cepaj.To je smesna povrsina.:).
Ako nisi do sada kosio trimerom,ljuljaj gas i bez pevelikih turaza.Nemoj stavljati strunu 2,7mm nego tanju.
Javi kako je ispalo.
 
Poslednja izmena:
Koja je dnevnica,košenje trimerom.Tačnije, nije košenje, vec je u pitanju ševar, ili kako da ga nazovem..na sred livade je izrasla šumica od nekih 60tak ari, stabla su prečnika oko 10tak cm, to su ona meka drva..Iva,Jova..poneka breza..tanko granje i taj presek u prečniku, recimo odokativno.Nema vrzine, divlje kupine, paprati..samo taj ševar da se ukloni.Koja bi bila dnevnica za takav posao?
 
Posao je već odradjen.
Radilo se usluga za uslugu.

Čisto me interesuje koja bi bila dnevnica trimerom za takvu vrstu usluge?

Korišćen je Villager 1900bc crni sa nožem, ne cirkularom.
Bio još jedan radnik sa nekim kinezom, imao je cirkular..posle 30min mu crkao i cirkular i trimer,pa je išao da menja glavu trimera.

Za koju biste vi dnevnicu odradili taj posao?
Znači, u pitanju je livada od 60ari, nema divlje kupine, nema paprati..čista livada, ali po njoj izrasla šumica sa tanjim šibljem i debljim drvetima u prečniku do 10tak cm.
 
60 ari nije malo, sigurno bi morao da pogledam parcelu koliko je gusta ta "sumica". Najbolje bi ti se isplatilo da kupis trimer i da krcis sam, jer bi ceh daleko presao cenu novog vilagera.::super:: Ledja, gorivo i ulje su tu najskuplji. To je posao za traktorski malcer i da zavrsis posao ako nije mnogo strm teren.

 
Nazad
Vrh