Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ove godine je bilo sto ranije to bolje, na pocetku vrsidbe se dobijalo u proseku 150 000 din. za vagon, po ovim odbicima treba da dogura 18 din. za te iste pare. Tako da se nize FAO grupe isplatile, a malo je i do Dekalbovih hibrida. :ppozdrav:

Mislio sam na slobin post...kad tad ces opet kod njih(skladistara)...tu sam rekao sto kasnije to bolje kod njih a znace se dogidine jel vredelo
Verujes li mi da nijedne godine nisam bio ovako miran kao ove znajuci da rod nije kod njih.Sad u decembru ide eleviranje+fung+lager...samo skidaju a ovako miran.Pre 2 godine od 53 tone predate sa vlagom 18 ako se dobro secam ostalo mi pocetkom leta 38...na sta su toliko uzeli nemam pojma
 
Pa zavisi koji je tip skladista i dali je kljuc u ruke ili ce se nesto uraditi i u sopstvenoj reziji.
2014god. znam da mi se skladiste za 22vagona u potpunosti isplatilo, slicna jesen kao sad gde se vlage podigle posle dosta kisa na preko 18% taj kukuruz je u Maju otisao TEL-KEL po 16din. Ti izracunaj koji su troskovi na tu situaciju do maj meseca :ppozdrav:
 
Da u zrnu, jednu prikolicu smo izmerili i sa preko 19%
Uglavnom u Maju kad je praznjeno podno izmerili smo dve prikolice cisto zbog nas jer je islo tel kel. izlaz je bio sa 18-18,5%
 
DA li je neko od forimasa ostavljao kukuruz u klipu sa vlago.m preko 30% i kakvo iskustvo imate

Nada poslednja umire.
 
Da, od 27% do 32% vlage se trudimo da uvek bude kukuruz kada ga skidamo u klupu, jer se nekako pri manjim vlagama uvek kruni... Nije bilo nikada problema. Skidaj taj junski dkc komotno od nedelje.:ppozdrav:
 
Da, od 27% do 32% vlage se trudimo da uvek bude kukuruz kada ga skidamo u klupu, jer se nekako pri manjim vlagama uvek kruni... Nije bilo nikada problema. Skidaj taj junski dkc komotno od nedelje.:ppozdrav:
Danas prokosio put u nadi da ga oberem vlaga 34-35%, sapurina iznutra jos vlazna mnogo, moram jos cekati.

Nada poslednja umire.
 
DA li je neko od forimasa ostavljao kukuruz u klipu sa vlago.m preko 30% i kakvo iskustvo imate

Nada poslednja umire.
Otavio ja jedne godine sa 32% samo što je bilo rano,ne sećam se tačno ,kraj avgusta,jedno prohladno jutro sam primetio da se puši.Nisam hteo da ga diram a u proleže kada sam krunio nije bio buđav.Sada na ovo vreme slobodno beri.
 
Otavio ja jedne godine sa 32% samo što je bilo rano,ne sećam se tačno ,kraj avgusta,jedno prohladno jutro sam primetio da se puši.Nisam hteo da ga diram a u proleže kada sam krunio nije bio buđav.Sada na ovo vreme slobodno beri.
Mislim da cu na kraju sledece nedelje da to uradim. Kosava neka ga jos produva ovih 10/dana i lepo vreme pa ce sigurno pasti vlaga. Barem neka padne do 30% i bicu srecan i miran.

Nada poslednja umire.
 
MK Commerce 14.5+pdv danas. Hteo sam za robne rezerve 200t i prosao ali kad sam se preracunao odustao sam. Inace skace cena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh