Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ja ne kažem da se investicija u kućni lager u nekom momentu neće isplatiti nego govorim da i kućni lager košta što kroz početnu investiciju što kroz rastur i kolebanje cene.
 
Ja ne kažem da se investicija u kućni lager u nekom momentu neće isplatiti nego govorim da i kućni lager košta što kroz početnu investiciju što kroz rastur i kolebanje cene.
2021 ovrsem kukuruz i smestim kuci, bio i zetvi 25 din, prodam ga u prolece po 35.
2022 ovrsem ga i opet ostavim kuci prodam ga u decembru robnim rezervama po 40.
Za te dve godine sam zaradio duplo nego sto sam ulozio u smestaj kuci....
 
али знаш оно српско али те две године нису биле никакве за кукуруз
 
2021 ovrsem kukuruz i smestim kuci, bio i zetvi 25 din, prodam ga u prolece po 35.
2022 ovrsem ga i opet ostavim kuci prodam ga u decembru robnim rezervama po 40.
Za te dve godine sam zaradio duplo nego sto sam ulozio u smestaj kuci....
Verovatno nisi pravio nove šupe i hangare nego si iskoristio postojeće objekte. Ja sam 2011 napravio kotobanju 12 metara, dole svinjci, lagerovao kukuruz svake godine, držao svinje i mislim da ni pola vrednosti nisam otplatio do današnjeg dana.
 
Nije tu samo investicija u prostor za držanje, ima i druga dimenzija. Kućni lager zahteva i fizički rad, ja sam nisam kadar a radnike je jako teško naći... Tako da svako prema svojim prilikama može ili ne može da ima kućni lager. A da je isplativ - jeste, i to dobro...
 
И оно најгоре задње три године многи од нас немају шта да оставе на лагер ни у силосе ни кући. Пита мене човек, да немаш, кукуруза на лагеру скоро, као треба му, 1000кг за свиње, реко, јел ме зајебаваш? Пита што, па реко немам шта да оставим на лагер. Суша, лед, три године заредом добро да сам жив, а не да лагерујем. Можда да нас Бог погледа једно три године заредом па би се и остављало на лагер. Лако би се правили хангари и амбари.
 
Imam u 2 čardaka oko 3,5 vagona u klipu ali što kažeš ove zadnje tri godine ne ponovile se,a i ova kako je krenula ne piše nam se dobro...
I kod mene u selu nas 5-6 ima u čardacima neke manje količine i još dvoje-troje u podnim skladištima u zrnu, svi ostali voze na silose dal na lager ili odmah isplata...
 
Kolege tako lako konstatujete oblozite ,sipate i to je to.Ima tu malo i igrarija sacuvati par vagona u podnim skladistima a kamoli u ambarima.Zbog nemogucnosti eleviranja mora se sa vlagom mnogo paziti a tek ovi meseci sto dolaze sa otopljavanjem .
 
Šta je ispod kukuruza?
Meni na primer kad naveje sneg, hoće na nekim mestima da povuče do betona.

Ove godine sam dobro zatvorio sve, ali i nije bilo neke vejavice.
 
Ja čardak u koji stane 2 vagona u klipu, zadnjih godina obložim onom mrežicom za fasadu i sipam u njega kukuruz u rinfuzu. Stane u njega oko 5 vagona zrna. Adaptacija u vrednosti 3-4 crvene.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
I ovu varijantu je komšija uradio jesenas,za sada je sve u redu mada on skoro sav kukuruz iskoristi za sopstvene potrebe tako da ga svakodnevno koristi.
Imam svoj berač i krunjač kukuruza tako dok još sa par komšija koji ovako skladište mogu zajednički da odradim mojih 8 i njihovih po 5 jutara godišnje ,nećemo odustajati...a pritom nam ostaju šapurike za grejanje.
Jeste posao ali šta da se radi,u svakom slučaju malo je bolje nego pre 45-50 godina kada se sve ovo radilo ručno od branja,utovara i istovara:)
 
Да заборавио си да је тад у кући био 8-12 душа са комшијама и родбином можеш шта хоћеш...Сад на сахрану само долазе Боже ме прости...Ја у жетви не могу да нађем човека да тера мој трактор и приколице а не да утоварамо и круними кукуруз,ено стоји берач,круњач,елеватор све ће то у старо гвожђе.
 
Meni juče došao u selu jedan da mu prodam veliki krunjač,skinuli ga od mene,stavili na viljuškar i odneo mu i digao na ploču gde drži kukuruz i on juče okrunio za probu nekih 200 kg.Inače nije korišćen sigurno jedno 20g.Krunač je sa pužom za ubacivanje zrna u prikolicu proizvođač Bačko Petrovo selo.
Ima krmače i uvek ostavi nešto kukuruza u klipu zbog prasića.Nije zadovoljan ovršenim kukuruzom za prasiće.
 
Nikada nisam imao problem sa svojim vršenim kukuruzom i ishranom prasica.
Hranio sam u decembru sa kukuruzom koji je vršen sezonu pre, nikakav problem nije bio.
 
Ja čardak u koji stane 2 vagona u klipu, zadnjih godina obložim onom mrežicom za fasadu i sipam u njega kukuruz u rinfuzu. Stane u njega oko 5 vagona zrna. Adaptacija u vrednosti 3-4 crvene.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Hoce li mrezicu za fasadu da buse misevi ?
 
Hoce li mrezicu za fasadu da buse misevi ?
Ne buše miševi, staklena je mrežica pa im vajda ne prija.
Imao sam 2 slučaja u par godina da su golubovi napravili rupu, miševi nikad. Metalna je preskupa u odnosu na ovu fasadnu a relativno brzo propadne. 2-3 sezone i kaput, ovu fasadnu stavljam svake godine novu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
I meni je metalna pocela propadati posle 3 godine
Prvo sam mislio da je zbog udaranja mlaza iz duvaljke, medjutim kasnije je pocelo svuda pucati
Jesenas sam poludio krpljeci mjesta gde ispada zrno
Ukratko kinesko sranje
Moracu traziti neko drigo resenje
 
Nazad
Vrh