Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
28.10.%20CENE%20ZITARICA.JPG
 
Baš sam gledao odvage.Kod lokalnog skladištara odneo 15,050 kg sa vlagom 18,2%.Uzeo mi 2,400 kg na ulaz,sasušenje,sušenje i ostalo.Kod drugog skladištara odneto 37,680 kg.Na sasušenje uzeto 1,500 kg na sušenje 1,800 kg.Ulaz i ostalo 0%.Da nije prcala kiša ceo Oktobar bilo bi mnogo bolje.Ovako ode skoro 6 tona u očin.
 
Јуче предао кукируз по 17,1% влага, било га бруто 19 830 кг, узели на све што су могли да смисле 2580кг...срамота шта се ради и колико се краде...краду на ваги, краду где год стигну и онда на крају ти још дају и цркавицу за њега...

- - - - - - - - - -

Није могуће да влагомер који имам лаже преко 2% у односу на њихове, тј. да покаже мању влагу и то само кад је кукуруз у питању, јер пшеницу и соју показује тачно...тј. одступање је минимално и крече се око 0,1-0,2%....
 
Džaba ti ako imaš isti vlagomer kao na prijemnom mestu jer je njihov merodavan i kraj.Ako se svađaš onda si tek nabrljao.Mnogo znači kada si dobar sa radnicima jer oni mogu da završe mnogo stvari bez problema koje ti idu u prilog.Ljubaznost i učtivost pre svega svuda pale a u sebi grdi i soli ili viči u traktoru.
 
Нисам се ја свађао нити сам им споменуо да имам влагомер и која је влага истог. Добро знам да се са њима не треба качити јер само по мене горе може да буде...исто тако знам колко краду на ваги када дођу камионке или спреге змајевки...скидају колко им воља па те онда још покраду и на влази...
 
Neki dan dodje covek I dotera na vagu 2 prikolice nekog francuskog hibrida, vlaga 26% !!!. Mislim da mu je cena za tu blagu bila 9,6 din. Ej brale.....
 
2 zmajevke su oko 4.5-4.6t zavisi od stranica ko ima kakve.

Kukuruz kod nas 15din. Ima jedan perspektivan otkupljivac 13.5din tel kel kupuje, inace moj skolski drug.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh