Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Kaže mi komšija da jedan kod nas telehenderom utovara klip u čardak (prethodno iskipuje prikolicu na beton).
 
Sigurno ne cisti nista.
Kod nas ko se domogao telehendera ostavlja u zrnu kuci, pa premesta sa kasikom povremeno
 
Tako je Momo to branje i skladištenje u kućnoj radinosti može da pije vode na manje količine ali na veće količine malo teže...:ppozdrav:

Ja neznam što Đorđe Drapšin napravi onoliku daščaru pa Stajić i Balaž iz Bečeja i ko zna koliko njih, kad na zapadu poruše njihove čardake i daščare onda ćemo i mi, polako ljudi shvataju šta je veštačko sušeni a šta je prirodno suv kukuruz a objekti kad se prave te namene treba malo i povesti računa oko načina krunjenja (da bude što lakše) i utovara, ali no, malo smo se svi ulenjili pa bi sve na dugme ali krivak malo, mora malo da boli ovako ili onako.:ppozdrav:
 
Da se nadovezemo na manipulaciju kukuruza od berbe utovara i krunjenja. U Temerinu sam video pre 25-30 god. kako je reseno sa malo maste volje i majstorluka, napravljen je zicani cardak duzine 20 puta 2 sirine puta 5 m. visine. to je sve skockano u jako malom dvoristu , i to sve je bilo napravljeno i funkcionisalo da jedan covek napuni u jesen a jedan okruni u leto bez ikakve radne snage. Cardak je napravljen podignut od zemle 30-40 cm. postavljena je gumena traka celom duzinom cardaka sa odredjenim nosacima , kada se cardak puni traka je u gornjoj zoni, vertikalni elevator stoji uvek na pocetnoj tacki, horizontalni tj. traka se po potrebi odredjenim preprekama usmerava i kako se puni tako se prepreke pomeraju i tako do kraja. Krunjenje ide obratno , traka se spusta dole, na kraju ili pocetku kako hocete stoji krunjac koji je malo ukopan zbog visine i tako se polako donji otvori otvaraju kako odmice krunjenje, tako da se sva manipulacija svodi samo na zameni prikolica.
 
Kod nas 4%,kruni čovek iz Srbobrana sve sa radnicima,imam svoj krunjač Somborac kapaciteta 7-8 tona na sat i dođe mi da ga i ja uzmem da mi kruni...
Ako bih uzeo radnike traže mi 3% pa na to dodam gorivo koje potrošim:sta:
Inače kod mene u selu skoro svi su skinuli sa berača elevatore komušine(ne znam razlog) koji se nalaze ispod komušačkih valjaka tako da je posle takvog branja rastur zrna popriličan pogotovo ove godine,dok je kod mene sve u fabričkom stanju na Z 222.
Na 11 kj imam otprilike 2t zrna koje propustim kroz krunjač i deo ću ostaviti za sopstvene potrebe a ostatak predati:ppozdrav:
 
Ovo je neka sala.Ovde se isplati kvasiti,pa prodavati.:haha:Tu je cena smanjena za realan % vlage,bez ikakvih troskova susenja,koji mora se priznati realno postoje.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Oni to ocigledno prodaju tel kel do 19% vlage.
 
Nema nikakvih odbitaka samo cena varira zavisno od vlage, i ovi drugi verovatno prodaju tel kel do 19 vlage ali deru propisno po tablici samo tako.
 
Svaka cast za ovakav cenovnik.
Kada bi 50% jakih firmi bilo ovako korektno, bilo bi odlicno.
 
Nazad
Vrh