Transport kombajna

Jel ste mu vi iskrivili rep ili tako već bio?
 
Dragane
dali je taj kombajn stigao u Srbiju?
Danas je slican covek proterao kroz moj kraj. koja slucajnost :sta:
 
3 dana sam se spremao za ovaj utovar, nabavio sam rampe , organizovao dan itd. Ali nije uvek kako planiramo. Kamion mi kasnio , stigo je tek u 17h , domacin ciji je kombajn oce odma da ga utovarimo , jer garaza koja nam je pozajmila rampe , oce za ujutru da im vratimo. Kad je krenuo utovar popeli smo prednji kraj , ali nismo imali rampe za zadnji kraj . Nismo mogli da ih pomeramo , jer su bile predugacke. Pa onda smo nabavili jedan traktor sa frontalom, uzaludno smo pokusavali , ali nismo mogli ni da odlepimo kombajn sa zemlje. Pa posle izvesnog vremena gazda kombajna se setio da poznaje jos nekog koji ima frontal na traktoru. Pa smo na kraju sa dva traktora podigli zadnji kraj i ubacili rampe pod zadnji tockovi.

Nismo mi iskrivili rep kombajna , tako je bio.

Nije ovaj kombaj jos poso iz CH. Utovar je poceo juce oko 17h , pa danas ceo dan i nadamo se da ce sutra da bude sve gotovo. A prekosutra merenje kamiona na vagu i papirologija .
 
Evo slika sa jednog od mojih utovara.



1zqdpn6.jpg
2w7pcpf.jpg
 
john deer 955 iz austrije-krusevac(carina)-paracin(istovar) 1700evra prevoz Steva iz Kaca i 1300evra carina(koja je navodno ukinuta tj smanjena) to je cena ekstra mala za prevoz labudicom jer je trebao jos jedan traktor da ide pozadi ali svaba je nazalost naje..o pa taj traktor nije uzet i tako da je samo moj kombajn doteran i naplatio mi samo koliko mi i rekao to jest skoro da nije imao zaradu i veoma posteno od njega za svaku pohvalu to bi retko ko u danasnje vreme ispostovao drugi bi drzao kombajn gore sve dok mu ne ispadne jos nesto da dopuni ili bi me odlozio dok nadje jos nesto labudica je bila preko 5 metra prazna u zadnji kraj i tako je dosao 1000km je Paracin to mesto tamo kod stajera prema Lincu ja sam isao da platim i da pomognem na utovar mada je on predlozio da mu dam pare i sam da utovari ja sam ipak hteo da pomognem i ja
 
Verovatno je Paraćinac hteo reći da ga sve dažbine izašle 1300 (carina+PDV+neka taksa+špediter)
Samo carina za takav kombajn iz CH košta do 500-600 eura ali za kombajne iz te zemlje ne važi stopa EU od 1% nego 10% na procenjenu vrednost kombajna.
 
john deer 955 iz austrije-krusevac(carina)-paracin(istovar) 1700evra prevoz Steva iz Kaca i 1300evra carina(koja je navodno ukinuta tj smanjena) to je cena ekstra mala za prevoz labudicom jer je trebao jos jedan traktor da ide pozadi ali svaba je nazalost naje..o pa taj traktor nije uzet i tako da je samo moj kombajn doteran i naplatio mi samo koliko mi i rekao to jest skoro da nije imao zaradu i veoma posteno od njega za svaku pohvalu to bi retko ko u danasnje vreme ispostovao drugi bi drzao kombajn gore sve dok mu ne ispadne jos nesto da dopuni ili bi me odlozio dok nadje jos nesto labudica je bila preko 5 metra prazna u zadnji kraj i tako je dosao 1000km je Paracin to mesto tamo kod stajera prema Lincu ja sam isao da platim i da pomognem na utovar mada je on predlozio da mu dam pare i sam da utovari ja sam ipak hteo da pomognem i ja
Paracinac i kolko te je sve ukupno izaso kombajn?
 
9 500 evra kombajn,1 700evra prevoz,1 300evra imam carinsku deklaraciju da je placena 131 000din carina i pdv to jeste 1 300evra sam dao spediteru u evrima on platio sa racuna njegovog a ja njemu evre posto tako bio dogovor sinoc me zvao i trazi jos 100evra kaze nema nista zaradu sta vise cak i u gubitku je,32evra notar u austriji overa ugovora i 50evra izlazni papiri iz austrije to je otprilike sve ne racunam troskove kolima sto sam isao u Austriju a Steva me ispostovao maksimalno meni je sleper trazio 1 500evra a nas kolega sa foruma Dragan80 2 500evra da mi on dotera tako da je Steva bio najjeftiniji a ono jeftinija carina ne vazi za John Deer jer nemozes za njega da izvadis A1 obrazac bar kada sam zvao John derr u Austriji rekli su da nemogu da mi izdaju jer je Americka licenca i nije kompletan proizveden u EU
 
Nazad
Vrh