Transport kombajna

Ja sam doterao moj berac samohodni iz Backe Topole do Sakula 140 km krenuo sam uvece u 8 sati a u 4 ujutru sam bio kuci i to sa sestorednim adapterom na kombajnu i sa 11 metara duzine ali pod pratnjom auta sa zutim rotacionim svetlom.Potrosio sa 70 litara goriva imali smo par mostova i nadvoznjaka na kojima smo morali da privremeno zaustavimo saobracaj ali sreca sto smo isli nocu pa nije bilo tako guzve.
dsc00016ps.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00015zy.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
van gabarit je jao skup iz Italije ,,cirka 5000e,,
zato sto su vangabaritne dozvole jako skupe za lica koja nisu iz Italije.
tu se cena tarira oko 2-2.5e po predjenom kilometru.dok je sleper oko 1-1.20e...
za druge zemlje sem Italije vangabaritni transport nije toliko skup u odnosu na Italiju,evo primer
uvozim kombajne i cena koju imam sada za transport je 4500e za 4600km znaci negde oko 1e.

e sada sve zavisi i kakva je labudica tj.prikolica za transport dal moze stati jedan kombajn ili dva tipa claas 88/98:osmeh:
 
Mi se vozikamo sa clasovima lexionima 480 nije nikakav problem samo se mora najaviti u policiji kad se planira proci na odredjenim mestima i nije problem nikakav,a ako bas hoce neko moze i pratnju da plati oni su tek najskuplji haha ali blokiraju na svakoj raskrsnici saobracaj i nemas nikakvih problema . Za inostranstvo je ipak problem,a na teritoriji Srbije samo ako je registrovan neko ispred kombajna sa kolima polako sa rotaljkom ko zna put hahha i cepaj .
 
mrkiboy@ Dali je cena prevoza ista za kombajn i za traktor. Dali vrsis prevoz samo za sebe ili prevozis i usluzno. Ako prevozis vise traktora dali cenu dele.
 
sto se tice transporta kombajna pre 8 meseci moj kum je uvezao calsa 96 i on mi je rekao sto se tice pratnje mozes da platis i agenciju kao naprimer ovi sto obezbedjuju prenos paraiz banki itd.(koji imaju dozvolu zato) izadju jeftinije nego policija ili vec ko .to mi je rekao ne bi me valjda lagao
 
ma ok sto se tice ovog,to je kupljeno nesto dzabalesku!


kombajn je izradjen, adapter je remontovan pre 2 godine, 2010 je ovrsio 70 hektara kukuruza, a 2011 110 hektara kukuruza, tako da mora ceo da se pretrese, a s razlogom sto sam uzeo djuru djakovica, njega sam prodao jeftinije, da ne pustam kukuruz. jeste kume (ddragan) cena je bila 3850e.
 
Pa ok ,ali budi realan da si zadovoljan sa cenom ,a verujem da je i kupac.
 
Nazad
Vrh