Traktorske kose

Drugari, treba mi pomoc oko jednog dela za rotacionu kosu.

U pitanju je MORA, Italijanska kosa, 165
Gde mogu da nadjem donji disk za nju?

Precnik diska je 76cm, takodje se kaci na 6 srafova i to je sve ok. Problem je sto je na ovoj kosacici precnik srafova (krug koji formiraju 6 srafova) 20cm a u prodaji ima da se nadju sa precnikom ovih srafova sa 26cm.
Ako ne nadjem ovakav nov disk, morao bih da busim druge rupe na novom disku sto mi se bas i ne radi sada u sezoni.

Hvala puno unapred. Dajte par kontakta koga da pozovem.
 
Buši druge rupe jer su originalni delovi bezobrazno skupi.Nov disk za Poljakinju 165 je oko 5.000 rsd a verujem da može lako da se prilagodi tvojoj Mori.
 
Poceo sam da skidam lezaj na kunovoj gmd 44,prosle nedelje jedan sam skinuo lako i zamenio,sad drugi pravi problem. Prosli put je bilo lako,skinuo disk,uspeo da izvucem na gore stari lezaj i da namontiram nov na isti nacin,al ovaj sad nece da izadje tako. On se bas dobro raspao,izvukao sam kuglice,sve sto je polomljenokosuljicu unutrasnju,a ostala mi kosuljica lezaja spoljasna. Kako da je iscupam napolje? Ona nece da izadje,tvrda je naopako,tukao sam sekacem,spicem,probao busilicom da izbusim da bi je slomio i ne uspevam. Samo nemojte da mi kazete rasturaj celu,to boli. Mnogo posla ima.
 
Mora imati negdje mjesto,da nije skupljač otkosa.Ima mi šure takvu kosu ako hoćeš mogu je slikati danas da vidimo kako ide ili da pogledam gdje stoji taj lim.Ja sam dobio za dug Sip 135 i nemam knjige o održavanju,jel ima kod nje gdje kakvo ulje da se sipa ili samo one 4 mazalice i to je to_Ovakva poljakinja mene izađe kad skinem pdv i subvenciju 480e i cijena kod nas 135 i 165 je ista a ovu sipovu sam dobio za 400e 2007 godina nije pokosila 30 ha.

Z 042,mozda nekome zatreba neka se nadje
s42h4j.jpg


2a99vmf.jpg
 
Poceo sam da skidam lezaj na kunovoj gmd 44,prosle nedelje jedan sam skinuo lako i zamenio,sad drugi pravi problem. Prosli put je bilo lako,skinuo disk,uspeo da izvucem na gore stari lezaj i da namontiram nov na isti nacin,al ovaj sad nece da izadje tako. On se bas dobro raspao,izvukao sam kuglice,sve sto je polomljenokosuljicu unutrasnju,a ostala mi kosuljica lezaja spoljasna. Kako da je iscupam napolje? Ona nece da izadje,tvrda je naopako,tukao sam sekacem,spicem,probao busilicom da izbusim da bi je slomio i ne uspevam. Samo nemojte da mi kazete rasturaj celu,to boli. Mnogo posla ima.
Ne znam kakav je sistem na kuhn i kako može da se vadi lezaj bez rasklapanja cele, ja sam moju bcs morao da rasklopim celu, zamenio 2 lezaja od diskova i još 5 unutra od zupcanika. I na kraju sam sve sklopio i nije valjalo hermetik pa sve opet rasklapaj. Može to sve za dan lagano da se rasklopi i sklopi.
 
Mozes bez rasklapanja da promenis gornji lezaj koji obicno crkava zbog namotavanja raznih kanapa ,zice itd. izmedju diska i njega,skine se seger i ako mozes,citaj umes da ga izvadis sve ide lako ako ne onda sledi rasklapanje.
 
Imam kosu PZ CM 165 , kupio je prije 8 godina polovnu, služila bezprijekorno do sada. Ali neki dan na jednom disku mi pukao bolcn što drži nož. Primjetio sam i da je nosač noža suviše mekan, pa bi trebalo promjeniti komplet nosač noža. E sad pitanje da li odgovara od od Sip 165 kose nosač noža na PZ kosu. Nekako mi te kose djeluju jako slične, a čini mi se da je Sip kosa rađena po PZ licenci ili?
 
Bosonoga Bolcni ide kao zaseban deo i njega mozes napraviti na strugu po uzorku. Sto se nosaca noza tice trebalo bi da odgovara sa Sip-a (mada to ne mogu 100% tvrditi), jer su radjene po PZ licenci.
 
Radio bih ja njih na tokarskom stroju ali nemam ni jedan da je je u odličnom stanju da uzmeme točne mjere (znam da je donji fi 13 mm, širi dio 20 mm, sad da li je i dio gdje ide nož 13 mm, nisam sigran). Našao sam nove , dođe 6 komada 8€. Tako da ću ih naručiti. I da dam majstoru da ih pravi nebi me izašlo jeftinije.
 
kakve su te zelene poljakinje.Ja bih dakupim novu.Svugde su 1050 - 1100 a kod Ćorića 1270.Jesu li to iste ili Čoriću nikad nije dosta.
 
Zvao Ćorića:-tvrdi da su to kopije koje su farbali u zeleno i sada u crveno.
Originalne su bolje rešene.
 
Drugari, treba mi pomoc oko jednog dela za rotacionu kosu.

U pitanju je MORA, Italijanska kosa, 165
Gde mogu da nadjem donji disk za nju?

Precnik diska je 76cm, takodje se kaci na 6 srafova i to je sve ok. Problem je sto je na ovoj kosacici precnik srafova (krug koji formiraju 6 srafova) 20cm a u prodaji ima da se nadju sa precnikom ovih srafova sa 26cm.
Ako ne nadjem ovakav nov disk, morao bih da busim druge rupe na novom disku sto mi se bas i ne radi sada u sezoni.

Hvala puno unapred. Dajte par kontakta koga da pozovem.


Buši druge rupe jer su originalni delovi bezobrazno skupi.Nov disk za Poljakinju 165 je oko 5.000 rsd a verujem da može lako da se prilagodi tvojoj Mori.

Nisam nigde mogao da nadjem, i na kraju sam kupio drugu koja mi ne odgovara i busio rupe. Ovo busenje uopste nije jednostavno. Morao je strugar da premerava, da je ubaci nekako u glodalicu, pa je pravio alat i muski i zenski, pa sam nosio posle taj alat kod drugog majstora koji ima presu da utisne ovakav otisak, a da isto presom vrati ove fabricke rupe u ravan posto mi ne trebaju.. uh, namucih se cekajuci i cimajuci..

Evo slika kako je ispalo.


adult image sharing

image url

upload img
 
Nazad
Vrh